Red line

Lõuna-Korea ja Taiwan 14.04.18-27.04.18

2104 €

Üldinfo
Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Pika ja põneva ajalooga Korea poolsaar on inimeste meeli kõitnud juba sajandeid. Hiina ja Jaapani vahel balansseerides ja oma iseseisuvuse eest võideldes on Koreas väljakujunenud huvitav ning omanäeoline kunst, kultuur ja köök. 20. sajandil toimunud Põhja ja Lõuna Korea jagunemine on loonud kaks riiki, mis erinevad teineteisest nagu päev ja öö. Meiepoolt külastatav Lõuna-Korea on kõrge haridustasemega, jõukas ning tehnoloogiliselt maailma tipptasemel tegutsev riik, kus ei ole unustatud oma juuri, traditsioone, lõhnu ja värve.

Hiina Rahvavabariigi alla kuuluv Taiwan on suveräänne ala. Taiwani ajaloo keerdkäigud on tänaseks välja lihvinud tõelise teemandi. Rikkalik ja unikaalne kultuuriruum on suutnud säilitada oma eripärad hoolimata Hiina mõjudest. Ka selle väikese saareriigi geograafia on muljetavaldav. Idas kõrguvad mäeahelikud ning läänes pehmed lauskmaad. Sõbralik rahvas ning kõrge kultuuritase teevad Taiwanist suurepärase reisisihtkoha.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

Koreas ja Taiwanis on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile u 5 EUR/USD päevas ning enamus restorane ning söögikohtasid lisab arvele 10-15% teenustasu.

Lisatasu eest võimalik:

* Ühene majutus hotellides 450 € Lõuna-Korea reisi puhul ning 750 € Lõuna-Korea ja Taiwani reisi puhul
* Tervisekindlustus 15. päevaks al. 20,52 € (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Reisikava
1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-SEOUL
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:30-21:45 ja Istanbul-Seoul kell 01:20-16:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK90). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2. päev SEOUL

Kell 16:55 maandume Lõuna-Korea peallinnas, Seouli rahvusvahelises Incheoni lennujaamas. Transfeer hotelli. Majutus kolmel järgneval ööl Seoulis hotellis Aventree Hotel Jongno****.
3. päev SEOUL
Hommikusöök hotellis. Hani jõe kaldal asuv Lõuna-Korea pealinn Seoul on imetabane kooslus vanast ning uuest. Seouli ajalugu ulatub 2000 aasta tagusesse aega, kuid tänaseks on temast saanud rohkem kui 10 miljoni elanikuga moderne metropol. Teeme tutvust selle linna peidetud aaretega: Joseoni dünastia poolt 14. sajandil ehitatud Suur Gyeongbuki Palee, võimsaim ja kuulsaim nn. Suurtest Paleedest. Siin saame aimu, millist võimu ning jõukust haldasid iidsed valitsejad. Gyeongbuki Palees asub Korea Rahvamuuseum ning paleekompleksi ees linna paraadväljak Gwangwhamun.

Möödume Lõuna-Korea presidendipaleest – Blue House, kus asus valitsejate residents juba 10. sajandil. Nime on presidendipalee saanud kaunite siniste keraamiliste katusekivide järgi.

Edasi jalutuskäik Cheonggyecheoni kaldal, linna keskele rajatud üle 8,5 km pikkuse kanali ääres, mida ääristavad lugematud poed, kohvikud ja restoranid, lisaks Seouli pilvelõhkujad ning ärihooned. Kunstnike linnaosa Insa-dongi tänav paelub meid oma oma kireva kaubandusega ning Bukchon Hanoki linnaosa oma 600 aastat vanade hoonete ning traditsioonidega. Seouli imedel ei tulegi lõppu!

Kogu oma reisiseltskonnaga suundume edasi ühisele õhtusöögile, et teha esmatutvus kohaliku köögiga (õhtusöök reisi hinnas).

4. päev SEOUL – DMZ
Hommikusöök hotellis. Täna teeme tutvust Korea ajaloo ja tänapäeva tumedama poolega – Korea poolsaart pooleks jagava demilitariseeritud tsooniga. 4 km lai ja 250 km pikk demilitariseeritud tsoon eraldab Põhja ja Lõuna Koread ning on karmiks ja vägagi reaalseks piiriks vabaduse ja vangistuse, külluse ja vaesuse vahel. Teisele poole piiri jäävad sama rahva liikmed, õed-vennad, onud-tädid, kellega on katkenud kõik suhted ning kellega taaskohtuda ei pruugigi kunagi õnnestuda. Saame aimdust sellest keerulisest ning paljudele kurbust põhjustavast poliitilisest olukorrast, mis juba aastakümneid on tillukese Korea poolsaare kaheks jaganud.

Pealelõunal võtame suuna tagasi Seouli. Namsani mäel asuvast tele- ja raadiotornist Seoul Tower naudime imelisi vaateid Seoulile. Õhtu lõpetame Banpo silla Vikerkaare purskkaevu juures, mille lummav vee- ning värvidemäng jääb kindlasti kauaks meelde.
Õhtusöögiks läheme kohalikku barbecue restorani ning uurime, kuidas käib Korea stiilis liha küpsetamine (õhtusöök reisi hinnas).

5. päev SEOUL – BUSAN
Varajane hommikusöök hotellis. Täna alustame teekonda kagu suunas. Teel Busanisse põikame sisse Gayasani rahvusparki. Külastame UNESCO maailmapärandisse lisatud Haeinsa templit. Kaunite riisipõldude vahel paiknev Haeinsa tempel on Korea olulisim budistlik pühamu ning rahvuslik aare. Templis asub trükiplaatidel koreakeelne budistlik kaanon, millega trükiti 1398. aastal Korea esimene raamat.

Jõuame Lõuna-Korea suuruselt teise linna Busanisse. Kauni Nakdongi jõe delta aladele ehitatud linn on tõeline metropol. Busani aladelt leitud hauapanused viivad linna tekke tagasi 300-400 sajandisse e.m.a. – aega, mil olid just tekkimas Korea 3 Kuningriiki. 15. sajandil saab Busanist Korea olulisimaid sadamaid, mille kaudu toimus ning toimub tänaseni kaubavahetus Jaapaniga. Korea sõja ajal oli Busan üks ainult kahest suurlinnast, mida Põhja-Korea väed ei suutnud vallutada esimese kolme sõjakuuga ning tänu sellele sai Busanist üks peamisi põgenikelaagreid. Alates 1950. aastast on Busan, nagu ka Seoul, end ise valitsev metropol.

Busan Tower – 120 m kõrgune torn on saanud omalaadseks linna sümboliks. Suundume Busani kesklinna, kus teeme tutvust BIFF-tänavaga – Busan International Film Festival, mis toimub siin alates 1996. aastast, on andnud tänavale nime. See 428 meetrit pikk tänav on otsast otsani täis kinosid, teatreid ja meelelahutusasutusi ning siit leiame sarnaselt Ameerika Broadwayle Korea filmitegelaste käejäljed.
Meie järgmine peatuspaik on Jagalchi kalaturg. Nampo sadama vahetus läheduses asuv Busani suurim turg on juba aastaid olnud üks Busani kuulsamaid paiku mida külastada. Lettidel jääb silm pidama kõige müstilisematel mereelukatel, keda kohalikud imelisel oskuslikult maitsvaks lõunaks muudavad. Vaba aeg turul ning soovitame proovida Hoe-t – toorest kalast valmistatud sashimi laadset einet, mis koosneb paberõhukeseks viilutatud väga kvaliteetsetest mereandidest, mille juurde pakutakse erineva vürtsikuse astmega dipikastmeid.

Majutume kahel järgneval ööl Busanis hotellis Forêt Premier****.

6. päev BUSAN
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame Busaniga tõeliselt tuttavaks saades.
2003. aastal avatud üle 7 km pikkune Gwangani rippsild ehk Teemantsild – ookeanile rajatud pea 7,5 m pikkune sild ühendab Busani kaht linnaosa.

Imeliste vaadetega ka jätkame, Nurimaru APEC on Dongbaekseomi saarel kesk mände ning kameeliaid asuv unikaalse arhitektuuriga kolmekordne klaasist rõngasmaja. Naudime selle huvitava hoone juurest avanevaid vaateid. Teeme tutvust Busani kuulsaima Haeundae rannaga. Kuurorti alale jäävad ranna kultuurikeskus, ranna raamatukogu ning Haeundae Rahvaväljak, kus toimuvad pidevalt erinevad üritused, alustades Korea maadlusest kuni köieveoni.

Tutvume dramaatiliste Taejongdae kaljudega, mis vaatavad majesteetlikult üle Busani lahe. Legendikohaselt armastas Kolme Kuningriigi valitseja, kuningas Taejong Muyeol, siin vibulaskmist harjutada.
Külastame Gamcheoni kunstiküla. Nagu Lego klotsidest kokku pandud väikesed värvikirevad majakarbid vahelduvad üllatavalt laiade tänavatega, mille ääres on võimalik uudistada väga erinevaid käsitöökodasid portselani tootmisest imeliste lilleseadeteni. Oryukdo Taevarada pakub hingematvaid vaateid ning parajal hulgal närvikõdi. 40 m kõrgusel merepinnast asuv klaassild lubab meil tunda end merelinnuna, hõljudes Oryukdo saare kaljude kohal.

7. päev BUSAN – GYEONGJU – ANDONG

Hommikusöök hotellis. Täna alustame teed taas põhjapoole.

Meie esimeseks peatuseks on Jaapani mere rannikul asuv Gyeongju linn. Iidse Silla kuningriigi pealinnana on Gyeongju teeninud välja nime „seinteta muuseum“. Bulguksa tempel on Korea budismi jogye koolkonna peamine pühamu ning ühtlasi Korea rahvuslik aare. Bulguksa tempel on võetud UNESCO maailmapärandi kaitse alla. Seokgurami grott on mägedes paiknev, 8. sajandil rajatud koobastempel, milles asub 3,5 m kõrge Buddha kuju.
Edasi suundume Aasia ühe vanima, 7. sajandi keskel, kuninganna Seon-deoki poolt rajatud tähe- ja ilmavaatlustorni juurde. See unikaalne hoone on ehitatud 362 graniitblokkist, mis paljude arvates sümboliseerib aasta 362 päeva. Paljude jaoks on Cheomseongdae observatooriumi näol tegemist ka olulise budistliku sümboliga, kuna observatoorium on väga sarnane budistliku maailma keskuse, Sumeru mäega.

Sõidame Andongi ning majutume järgneval ööl hotellis Andong Richell Hotel****.

8. päev ANDONG – CHIAKSAN – ODAESAN – MT SEORAK
Hommikusöök hotellis. Külastame kauni Nakdongi jõe ääres paiknevat UNESCO maailmapärandis olevat Andong Hahoe küla.

Edasine teekond viib meid läbi Chiaksani ja Odaesani mägiste rahvusparkide Seoraki mägismaale. Teel peatused looduse ja kaunite vaadete nautimiseks.

Majutus mäe jalamil hotellis Ramada Gangwon Sokcho****.

9. päev SEORAKI MÄGI – NAMI SAAR, LEND SEOUL-ISTANBUL

Hommikusöök. Täna teeme tutvust Seoraki mägismaaga, funikulöör viib meid Gwongeumsungi kindluse juurde. Siinsed vaated on ühtlasi dramaatilised kui ka imekaunid. Näeme mägedesse ehitatud hiiglasliku Buddha kuju ja Shinheungsa templit. Looduse majesteetlikus ja kaunid vaated täidavad tänase päeva!

Suundume tagasi Seouli. Võimalusel teeme tagasiteel peatuse Nami saarel. See tilluke, poolkuu kujuline saar kerkis Hani jõest peale Cheongpyeongi tammi ehitust 1944. aastal. Tänaseks on Nami saarest saanud armastatud turismiobjekt, paljude kuulsate filmide tegevuspaik ning romantiline jalutuspaik armunuile.

Transfeer lennujaama. Lend Seoul–Istanbul kell 23:45-05:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK91).

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul–Tallinn kell 08:15-11:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).
Tere tulemast tagasi koju!

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn