Red line

Ameerika Ühendriigid 12.10.17-24.10.17

al 3577 €

Üldinfo

Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja rahvusparkide sissepääsud on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Ameerika on alati kutsunud ennast avastama. Ameerikas on kõike – mõnede jaoks on eesmärgiks looduslikud imed nagu Grand Canyon, Bryce Canyon ja Antelope Canyon, teiste jaoks Manhattani siluett ja Los Angelesi päikeselised promenaadid ning San Francisco metsik ajalugu, kuid osad soovivad hoopiski kogeda tõelist Ameerika kitši ja popkultuuri. Omaette avastamist väärivad Ameerika erinevad rahvused, piisab jalutuskäigust New Yorgi ja San Francisco tänavatel. Meie reisil saate selle kõigega tutvuda. Meie programm hõlmab Ameerika suurlinnad ja kaunimad looduspargid. Hinnas sisalduvad sissepääsud rahvusparkidesse ning džiibisafari koos barbeque lõunaga Monument Valleys.

Reisikava

1 päev LEND TALLINN-NEW YORK, MANHATTAN

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 04:30, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:15-07:45 ja Frankfurt-New York kell 11:00-13:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH 400). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!

Saabume New York Citysse John F. Kennedy nimelisse lennujaama. Saabudes tutvume (bussiga) Manhattaniga, imetleme linnapanoraami. Majutus New Yorgis, Manhattanil, kahel ööl kesklinna hotellis Wellington★★★Hotell asub keskpargi ja Times Square´i vahetus läheduses ning on leidnud kajastamist mitmes tuntud Hollywoodi filmis. Ideaalne asukoht Manhattani nautimiseks!

2 päev NEW YORK

Tüüpiline Ameerika hommikusöök. New York on pilvelõhkujate, restoranide, muusikalide linn. See on linn, mis ei maga kunagi, mis pakub lõputult võimalusi meelelahutuseks. Ekskursioon Manhattanil: Ground Zero, Central Park, Rockefelleri keskus, Empire State Building, Viies Avenüü. Soovijatele pakume Hudsoni jõe kruiisi – imetleme Manhatteni panoraami ning näeme Ameerika sümbolit Statue of Libertyt. Seejärel vaba aeg linnas. Võimalus sõita liftiga mõne pilvelõhkuja katusele või sooritada sisseoste. Õhtul võimalus soovijatel (individuaalselt) vaadata Broadwayl muusikali või kuulata mõnda kontserti või lihtsalt nautida Times Square’i melu.

3 päev LEND NEW YORK–LAS VEGAS

Tüüpiline Ameerika hommikusöök. Vaba aeg New Yorgis. Pärastlõunal transfeer lennujaama.
Lendame Las Vegasesse – „patu linna“ kell 19:30-22:01 (lennunumber UA665). Majutus kahel järgneva ööl Stripil Las Vegases hotellis Ballys★★★.

4 päev LAS VEGAS

Hommikusöök. Täna tutvume jalgsi ekskursiooni käigus kuulsate kasiinodega: Caesars Palace, Venetian, Bellagio. Naudime Las Vegase meelelahutust. Jääb ka aega sisseostude sooritamiseks ja supluseks hotelli basseinis. Õhtul on võimalus õnne proovida kasiinodes.

Õhtune ringsõit Stripil ning vaatame heli- ja valgusshowd “Fremont Street Experience”.

5 päev LAS VEGAS – ZION – BRYCE – PAGE

Hommikusöök. Varahommikul alustame sõitu läbi Nevada ja Lõuna-Utahi osariigi. Vaatame Zioni rahvusparki, mida iseloomustavad hüppeliselt kõrgustesse suunduvad monoliidid. Virgini jõgi on läbi närinud looduslikest liivakividest, et luua uskumatu vaatepilt, mis meie silmadele avaneb.

Jätkame sõitu Bryce’i. Külastame Bryce’i kanjonit ja näeme hoodoose – pikki, peenikesi, spiraalseid kivimoodustisi. Bryce’i kanjoni rahvuspark on tohutu suurte looduslike amfiteatrite seeria, mille on kividest välja uuristanud Paria jõgi ja tema lisajõed. Tuhanded aastad tuult ja vett on loonud roosad kaljud Bryce’i rahvuspargis. Soovijatega võtame ette kerge matka. Hilisõhtul saabume Page’i lähistele. Majutus motellis.

6 päev ANTILOOBI KANJON – MONUMENT VALLEY

Kontinentaalne hommikusöök. Varahommikul sõidame vaatama veel ühte loodusimet, efektsest erkroosast liivakivist sügavat Antiloobi kanjonit. Jalutame läbi kanjoni. Seejärel väljasõit Monument Valleyga tutvumiseks. Sinna viivad meid indiaanlased oma džiipidega. Monument Valley esindab Navaho indiaanlaste eluviisi ning sealne looduspilt koosneb liivakivist kaljudest, olles üks kogu Edela-Ameerika kauneimaid kohti. Oru moodustab tasandik, mida lõikavad kõrgustesse pürgivad vormid – need on viimased jäänukid liivakivi kihtidest, mis kunagi seda piirkonda üleni katsid. Barbeque lõuna. Majutus Grand Canyoni rahvuspargi lähistel motellis. Cameronis asub rikkaliku valikuga kohalikku kunsti ja käsitööd pakkuv kauplus.

7 päev GRAND CANYON – ROUTE 66

Hommikusöök. Sõidame külastama Grand Canyoni Rahvusparki, mis on tõeline loodusime. Grand Canyon on erakordselt sügav ja järskude seintega kanjon Loode-Arizonas, mille on uuristanud Colorado jõgi. Grand Canyon on 446 km pikk, kuni 29 km lai ja rohkem kui 1500 m sügav. Imetleme kuristiku põhja sakilist pinda. Kuristiku kallastel on tasandik, mis praegu kuulub Grand Canyoni rahvuspargi alla. Jalutame Grand Canyoni lõunapoolsel äärel, et nautida unustamatuid vaateid. Soovijatega võtame ette väikese matka.

Alustame sõitu Californiasse. Ületame osaliselt Arizona osariigi mööda ajaloolist kiirteed nr 66, kus on kohati säilinud vanad ning väga huvitavad teelõigud. Majutus ja õhtusöök motellis Best Western Desert Inn★★★ juba Californias Barstow linnas.

8 päev CALICO – LOS ANGELES

Kontinentaalne hommikusöök. Lahkume Los Angelesse. Väike peatus kummituste linnas Calicos, mis viib meid hõbedapalaviku aegadesse. Los Angeles on rikaste ja kuulsate linn. Just Los Angeles on paljude jaoks nn Ameerika unistuse kehastus. Los Angeleses linnaekskursioon: Hollywood Boulevard, Chinese Mann Teater, Beverly Hills, kesklinn, Olvera tänav ja Los Angelesi vanim maja, Santa Monica. Majutus Los Angeleses Hollywoodi linnaosas hotellis Holiday Inn Express★★★.

9 päev LOS ANGELES VABA PÄEV VÕI UNIVERSAL STUDIO PARK

Hommikusöök. Vaba päev. Võimalus külastada Universal Studios temaatilist lõbustusparki (lisatasu eest) või iseseisvalt avastada Los Angelese linna (külastada muuseume) või sooritada sisseoste. Pärastlõunal lahkume Los Angelesest ja alustame sõitu San Fransisco poole, majutus rannikulinnas Venturas hotellis Crowne Plaza★★★. Vaba õhtu nautimaks jalutuskäiku ookeani ääres või Ventura hubaseid restorane.

10 päev MONTEREY – SAN FRANCISCO

Hommikusöök. Sõidame vaatama Monterey poolsaart, mida peetakse maailma üheks kauneimaks. Külastame rannikulinna Montereyd – jalutame nn karbitänaval. Vaba aeg lõunastamiseks mõnes kalarestoranis. Seejärel jätkame sõitu San Fransiscosse. Saabudes rikkalik õhtusöök Chinatownis. Majutus kahel järgneval ööl San Franciscos kesklinna hotellis Tilden★★★.

11 päev SAN FRANCISCO

Kontinentaalne hommikusöök. Tutvume San Francisco linnaga, kus on künklikud trammiteedega tänavad, mida ääristab omapärane arhitektuur ning ümbritseb pulbitsev elu. Linnaekskursiooni käigus näeme viktoriaanlikke maju, Civic Centeri piirkonda, Union Square’i, Hiinalinna, Kalurite kaid ja sadamapiirkonda. Sõidame bussiga üle Golden Gate Bridge’i, et nautida vaadet Sausalitos ja tuleme tagasi praamiga, et lõunatada Forrest Gumpi stiilis restoranis. Vaba aeg. Soovitame sõita vanaaegse trammiga.

12 päev LEND SAN FRANCISCO-FRANKFURT-TALLINN

Kontinentaalne hommikusöök. Vaba hommikupoolik linnas. Transfeer lennujaama. Lend San Francisco-Frankfurt kell 15:05-11:00.

13 päev LEND TALLINNASSE

Saabumine Frankfurti ja lend Frankfurt-Tallinn kell 13:45-17:00 (kohalikud kellaajad).

Hind sisaldab

• LendTallinn-Frankfurt-New York, San Francisco-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)

• Lend NYC-Las Vegas (lennunumber Ua665)

• Lennujaamamaksud

NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.

• Majutus hotellides koos hommikusöökidega vastavalt programmile, 2-kohalistes tubades

• Bussi kasutamine vastavalt programmile

• Ekskursioonid eesti keeles

• Õhtusöök CHINATOWNIS (mitmekäiguline õhtusöök, joogid lisatasu eest)

• Lõunasöök Gumpi restoranis

• Monument Valley külastus (sisaldab dziibisõitu ja lõunat)

• Diner (klassikaline Ameerika õhtusöök)

• Laevapilet Sausalito-San Fransisco

• Sissepääsupiletid rahvusparkidesse: Zion, Bryce, Grand Canyon, Monument Valley, Antiloobi kanjon.

• Sissepääsupilet Calico kummitustelinna

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik

• Ühene majutus 800 €

• Tervisekindlustus al. 37,69 € (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

• Esta vormistamine 20 € (palume saata passikoopia 2 kuud enne reisi)

Reisi hind ei sisalda järgnevaid sissepääse ja pileteid:

• Universal Studios 105 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal)

• Empire State Building al 32 USD (individuaalne külastus vabal ajal), pileti hind sõltub vaateplatvormist

• 75-minutiline Hudsoni jõekruiis 29 USD (hind täpustamisel, etteregistreerimisega Eestis, tasumine sularahas reisil). Väga soovitame! Palume meile teatada oma soovist hiljemalt kuu enne reisi, et saaksime piletid õigeaegselt tellida.

• Vanaaegne tramm San Fransiscos u 7 USD (ostetakse trammis)

Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Siselennul on lubatud 1 äraregistreeritav pagas inimese kohta, max kaal 20 kilo!

Kuna USA-s moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik (kohalikule reisiesindajale ja bussijuhile arvestada ca 50 USD inimese kohta, kogutakse kogusummana). Samuti jäetakse hotellist lahkumisel dollar või paar toateenijale. Tasub tähele panna, et poodides ja restoranides on hinnad ilma kohalike maksude/jootrahadeta (arvele võib seetõttu lisanduda kuni 20% sõltuvalt osariigist).

USA-s on pistikupesad meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter.

Kel on soov külastada Broadwayl kindlat etendust, soovitame pileti eelnevalt osta interneti teel.

Raha soovitame kaasa võtta vähemalt 500 USD.

Lõunasöökidele kulub sõltuvalt kohast al 25 USD/kord

Kaasa võtta ravimid, mida kasutate (originaalpakendis).

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:

Äraantav pagas:

Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).

Käsipagas:

Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Toitlustus lennul:

Lühikesel lennul sisaldub hinnas väike külm suupiste ja joogid.

Pikal lennul sisaldub hinnas soe toit ja joogid.

Siselennul ei sisaldu lennukis toitlustus

Viisa ja reisidokumendid

Palume meile kaks kuud enne reisi saata või tuua oma passikoopia!

Eesti kodanikud saavad teatud tingimustel sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt.

Tingimused ning lisainformatsioon:

http://estonian.estonia.usembassy.gov/viisad.html

http://www.vm.ee/est/kat_428/3835.html

Vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks:

• BIOMEETRILINE pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.

• Kehtiv elektrooniline reisiluba (ESTA), reisiluba tuleb kindlasti välja printida!

• Electronic System for Travel Authorization: https://esta.cbp.dhs.gov. NB! menüüst on võimalik valida eestikeelne versioon, kuid vastata tuleb ainult INGLISE KEELES.

Elekrooniline reisiluba on ESTA tasuline.

Majutuse kohale märkida NYC hotell

Lennunumber LH 400.

Juhul kui soovite, et Germalo vormistab ESTA loa, palume meile teatada augusti lõpuks selle vormistamiseks oma mõlema vanema ees- ja perekonnanimi, reisija töökoht, reisija töökoha aadress, reisija amet, sünnikoht ja kodune aadress.

• Estat ei ole võimalik taodelda, kui olete alates 1.märts 2011 külastanud Iraani, Iraaki, Sudaani, Süüriat. Sel juhul tuleb kontakteeruda USA saatkonnaga viisa taotlemiseks.

• Edasi-tagasi kinnitatud piletid

Lisainformatsioon/tingimused: http://estonian.estonia.usembassy.gov/viisad.html

• Täidetud I-94W ankeet (ankeedid täidetakse lennu ajal ning on mõeldud piirivalvele piiripunktis esitamiseks)

Eesti kodaniku e-passi kohta saab lisainformatsiooni Kodakondsus- ja Migratsiooniametist:

http://www.pass.ee/index.php/pass/est/mis_on_pass__1

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.


Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn

Booking icon

Broneeri online

Services icon