Red line

Austraalia 14.11.17-27.11.17

4315 €

Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Rahvusparkide sissepääsud on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Austraalia on 40 miljoni känguru maa, maakera alumine pool, maailmas suuruselt kuues, kuid kõige hõredamini asustatud maa. Austraalia on maailma suurim saar ja samas kõige väiksem kontinent, Austraalial ei ole maismaapiire. Eurooplaste saabumise aegu elas siin u 1 miljon aborigeeni, kes moodustasid 300 klanni ning rääkisid 250 keelt ja 700 dialekti – see maa on väga erinevate rahvaste maa. Lõputud looduslikud rikkused, aussiede lihtne elustiil, vahused rannad, vihmametsad, aborigeenide kultuur ja uskumused, rannikul asetsevad metropolid – kõik see teeb Austraaliast täiesti ainulaadse sihtkoha.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Tervisekindlustus al. maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist). Vajalik on vormistada ka reisitõrkekindlustus!
* Ühene majutus 700 €

* Sydney laevakruiis  35 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis, sisaldab rikkaliku lõunasöögi).
* Pingviinide paraad 140 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis). Kestus ca 15:00-23:00.
* Great Ocean Road 155 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis). Kestus ca 08:00-20:00.

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-SINGAPUR

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 19:30, kus jagatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Helsingi kell 21:35-22:10 ja lend Helsingi-Singapur kell 23:55-17:10 (kohalikud ajad, lennunumber AY131). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!

2. päev SAABUMINE SINGAPURI

Saabume Singapuri kell 17:10. Transfeer hotelli*** Singapuris.

3.päev SINGAPUR, LEND SINGAPUR-MELBOURNE

Hommikusöök. Teeme jalutuskäigu sellel huvitaval saarel. Singapur asub Malaka poolsaare lõunatipus ning tegemist on väikese saareriigiga, mida peetakse ka üheks 20. sajandi majandusimeks. Olles olnud kaubavahetuse sõlmpunktiks juba 19. sajandi alguses, tuksleb Singapuri kaubandus aina kiiremas rütmis.

Singapuri sümbol Merlion, pool kala ja pool lõvi, tervitab meid Merlion Parkis. Tutvume elust kihava Hiinalinnaga. Vaba aeg lõunastamiseks.

Suundume lennujaama ja lend Singapur-Melbourne kell 19:45-06:15.

4. päev MELBOURNE

Saabume Melbourne’i varahommikul kell 06:15 ja alustame tutvumist linnaga.

Ekskursioon Melbourne’is – näeme parlamendihoonet, Flindersi tänavat, Kuninglikku Botaanikaaeda, St. Kilda randa. Melbourne on Austraalia kõige mitmekesisem linn. Linnas näeb nii Victoria-aegset kui kaasaegset arhitektuuri. Melbourne on Austraalia suuruselt teine kosmopoliitne linn, mis asub Yarra jõe kallastel. Linnaosadest nagu Fitzroy, St. Kilda on tulnud maailma parimaid kunstiteoseid, muusika, toidukultuur, mood, teatrietendused ja disain. Melbourne’is asuvad ka kuulsad tenniseväljakud, kus toimuvad Australian Open tennisevõistlused.

Pärastlõunal majutus Melbourne´i hotellis Causeway 353*** neljal järgneval ööl.

5. päev VABA PÄEV MELBOURNES – SOOVIJATELE EKSKURSIOON PINGVIINIDE PARAAD

Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Vaba hommik muuseumide ja parkide külastamiseks.

Soovijatega sõidame pärastlõunal avastama Phillipi poolsaart (lisatasu eest). Esmalt käime koaalade keskuses. Õhtupoolikul vaatame kuulsat pingviinide paraadi. Seda imelist ja ainulaadset vaatepilti saab näha ainult pooleteise tunni kaugusel Melbournist. Maailma kõige väiksemad pingviinid võtavad igal õhtul ette teekonna veest välja, paterdavad kaldale ning ronivad oma liivaurgudesse. Väikesed pingviinid on ainus pingviini liik, kes püsivalt Austraalias resideerub. Nad on umbes 1,5kg raskused olevused, kes elavad keskmiselt 6 aasta vanuseks.

6. päev VABA PÄEV MELBOURNES – SOOVIJATELE EKSKURSIOON SUUR OOKEANITEE

Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Vaba päev Melbournis. Soovijatele pakume huvitavat päevast väljasõitu (lisatasu eest). Sõidame pikki maalilist Suurt Ookeaniteed (Great Ocean Road), mis keerutab mööda kaljust ookeani äärt. Tee saab alguse Torquay´i linnast, Melbourni lähistelt. Näeme rannikulinnu ja põneva ajalooga dramaatilisi kaljurahnusid. Teel teeme mitmeid pildistamispeatusi ja vaba aeg lõunastamaks Apollo Bay linnakeses. Siin asub kuulus laevahukurannik ning loomulikult 12 apostlit – niimoodi nimetatakse ookeanis asuvaid liivakivist kivisambaid, mis kõrguvad rannikujoonest eraldi.

7. päev VEINIPIIRKOND – YARRA ORG

Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Täna tutvume Austraalia veinipiirkonnaga. Veine on Austraalias toodetud juba 18. sajandist ning austraallased peavad oma veini kahtlemata maailma parimaks. Nagu Californiaski, on veinide tootmine seotud uusasukatega. Külastame Yarra orgu ja tutvume sealse viinamarjakasvatuse traditsiooniga. Degusteerime veini. Siinkandis valmib eelkõige mõõduka kliima tõttu Austraalia parim Pinot Noir, samuti Chardonnay. Seejärel naaseme Melbourne´i.

8. päev LEND MELBOURNE-ALICE SPRINGS – KINGS CANYON

Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lend Melbourne-Alice Springs kell 09:30-10:55. Alice Springsi tuntakse rahvasuus sagedamini Alice’i nime all, põliselanikud nimetavad kohta Mparntwe. Kesk-Austraalia on tihedalt seotud nii põliselanike elulaadi kui ka kullaotsingutega Austraalias 20. sajandil. Saabudes Alice Springsi, alustame sõitu Watarrka rahvuspargi suunas. Kerge lõunasöök. Õhtuks jõuame Kings Canyoni piirkonda. Majutus motellis Kings Canyon***.

9. päev KINGS CANYON – AYERS ROCK e. ULURU

Varahommikul matkame Kings Canyoni rahvuspargis, naudime vaateid.

Imetleme looduse tööd miljonite aastate jooksul. Kings Canyoni punane salapärane ilu meelitab siia palju loodusearmastajaid. Looduspark on tänase päevani osaliselt ka põliselanike pühapaik. Hommikusöök hotellis.

Seejärel sõidame läbi Kesk-Austraalia punase kõrbemaastiku. Jalutuskäik Ayers Rocki rahvuspargis ja päikeseloojang Ayers Rockis. Majutus hotellis Outback Pioneer***.

10. päev ULURU, LEND AYERS ROCK-ALICE-SYDNEY

Päikesetõus Ayers Rockis on tõeliselt unikaalne kogemus. Uluru (tõlkes saare mägi) ehk Ayers Rock on Kesk-Austraalias asuv suur liivakivi moodustis. Ulurut peetakse maailma üheks huviväärsemaks loodusnähtuseks. Tema avastaja Ernest Giles on öelnud, et Uluru on tähelepanuväärne kiviklibu. Sealjuures näeme aborigeenide pühapaiku Kata Juta ehk Olga mäemassiiv.  Hommikusöök hotellis.

Seejärel transfeer lennujaama. Lend Ayers Rock–Alice kell 10:35-11:20 ja Alice-Sydney kell 12:05-16:20. Saabudes majutume Sydney hotellis Travelodge*** kolmel järgneval ööl. Sydney on Austraalia suurim linn ning ühtlasi ka populaarseim turismisihtkoht. Siin on huvitavad arhitektuurilised vaatamisväärsused, kaunid pargid ja  liivarannad.

11. päev SYDNEY

Hommikusöök hotellis. Sydney on Austraalia vanim ja kõige tuntum linn. Tundub, et siin käib kogu tegevus õues – rannad ja tänavakohvikud on rahvarikkad ning sadamad kihavad laevadest. Tutvume linna vaatamisväärustega – maailmakuulus Bondi beach, Kings Cross, Sydney ooperimaja, Double Bay ja Rose Bay. Soovijatele pakume koos rikkaliku lõunasöögiga (lisatasu eest) laevakruiisi – imetleme sadama ja linna panoraami. Õhtu on vaba selle suurepärase linna nautimiseks.

12. päev SINIMÄED

Hommikusöök hotellis. Lahkume Sydneyst, et külastada Blue Mountains ehk Sinimägede rahvusparki, mis  on UNESCO maailmapärandi objektina üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Austraalias. Seda tuntakse ka Austraalia Suure Kanjonina. Mäed saavad alguse Sydney´i lähedalt, kõrgeimad kohad on peaaegu 2000 m kõrgused. Suur osa nendest mägedest kuulub rahvuspargi territooriumile ning koosneb pilkupüüdvast liivakivi platoost, mida läbivad kuni 760 m sügavused kuristikud. Näeme vihmametsa, huvitavaid kaljumoodustusi, sealhulgas nn Kolm Õde. Sõidame kunagise kaevurite rongiga. Külastame Featherdale’i looduskaitseala, kus elavad Austraalia põnevad loomaliigid – koaalad, kängurud ja krokodillid.

13. päev SYDNEY, LEND SYDNEYST

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg linnas. Vabal ajal võib külastada Sydney kuulsat akvaariumi, mida peetakse õigustatult Sydney üheks suurimaks atraktsiooniks. Teiste kalaliikide hulgas, saab näha ka haikalu. Võib jalutada näiteks Ooperimaja ja hubases sadamapiirkonnas. Transfeer Sydney lennujaama. Algab kojulend Sydney-Dubai kell 16:45-00:40.

14. päev KOJULEND  DUBAI- HELSINGI-TALLINN

Lend Dubai-Helsingi kell 06:00-10:35 ja Helsingi-Tallinn kell 11:55-12:25.

Lennuinfo

Finnairi liinilendudel

Äraantav pagas:

Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).

Käsipagas:

Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Toitlustus lennul:

Lisatasu eest pardamenüü alusel.

 

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn