Red line

Birma 24.01.18-08.02.18

3473 €

Troopiline kliima ja soe meri. Eksootiline köök. Suurepärased hotellid. Külalislahked inimesed. Naeratused. Palju meelelahutust… Kõik see teeb reisist meeldiva puhkuse. Meie reisil on palju tähelepanu pööratud kultuuriprogrammile ja nii leiategi huvitavat tegevust igal päeval. Samuti puhkus eksootilisel ja puutumata Ngapali rannal.

Hind sisaldab:

* Lennupiletid lendudele Tallinn-Helsingi-Bangkok-Mandalay ja Yangon–Bangkok-Helsingi-Tallinn (Finnairi ja Bangkok Airwaysi liinilennud)

* Siselennud Bagan-Heho, Heho-Thandwe ja Thandwe-Yangon vastavalt programmile

* Lennujaamamaksud seisuga november 2016. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.

* Bussitransfeerid ja transport vastavalt programmile

* Majutus 13 ööd hotellides***-**** (2-in toad), 13 hommikusööki

* 9 lõuna- ja 5 õhtusööki vastavalt programmile

* Muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääsupiletid vastavalt programmile (juhul kui programmis või lisainfos ei ole viidatud lisatasule)

* Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel (va. lisaekskursioonid)

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud:


* Ühene majutus hotellides (hind täpsustamisel)


* Birma viisa 50 USD


* Kuumaõhupallisõit Bagani kohal 330 USD


* Hobukaariku sõit Baganis (hind täpsustamisel)


Reisikava

1.päev LEND TALLINN–HELSINGI-BANGKOK

Koguneme kell 13:00 Tallinna lennujaamas Germalo reiside teeninduspunktis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Helsingi kell 14:45-15:25 ja lend Helsingi-Bangkok kell 17:05-07:25 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid AY1020 ja AY141). Palume kontrollida kogunemise ja lennukite väljumise aegu ka vahetult enne reisi!

2.päev LEND BANGKOK–MANDALAY, SAABUMINE MYANMARI – TERVITUSÕHTUSÖÖK

Varahommikul saabume Bangkokki. Jätkulend Bangkok-Mandalay kell 12:00-13:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber PG709).

Tere tulemast Birmasse! Transfeer hotelli. Majutume kolmel järgneval ööl Mandalays hotellis***.

Aeg puhkuseks ja sisseelamiseks. Õhtul traditsiooniline õhtusöök koos folkloorikavaga (sisaldub hinnas).

3.päev EKSKURSIOON MANDALAYS

Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame tutvudes Mandalay vaatamisväärsustega.

Amarapura Mahagandayoni klooster on elupaigaks sadadele munkadele, kes järgides rangeid kloostrielu reegleid õpivad siin tundma budistlikke tekste. 1,2 km pikkune U Beini sild Taungthamani järvel on ehitatud 1850. aastal ja on maailma pikim tiikpuust sild. Pärastlõunal külastame Mahamuni templit ja vaatame Kyauktawgvi templis asuvat tohutut marmormonoliidist välja raiutud Buddha kuju. Shwenandawi klooster (Kuldpalee) ja imelised nikerdatud detailid. Kuthodawi templi 730 raidtekstidega stuupat on tuntud kui maailma suurim raamat. Külastame Sulamani templit ja näeme suursugust Mandalay paleed. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas). Päeva lõpus imetleme päikeseloojangut Mandalay mäel.

4.päev PAADISÕIT IRRAWADDY JÕEL, MINGUN – SAGAING

Hommikusöök hotellis. Päev alustame paadiretkega Irrawaddy jõel, et sõita tutvuma Minguni pagoodiga Ülem-Birmas. Minguni pagood meenutab esmapilgul kaljunukki, millesse inimkäed on raiunud kaunistatud portaaliga koopa. Tegelikkuses on kogu “kalju” inimkätega loodud. Nimelt plaanis kuningas Bodawpaya (1781-1819) ehitada Mingunisse maailma kõrgeima stuupa. Planeeritud kõrgus oli 150 meetrit. Ajavahemikul 1790-1819 saadi aga valmis üksnes 1/3 plaanitud tornist ning pärast kuninga surma jäi ehitus soiku. Nõnda seisab poolik stuupa tänaseni. 1838. aastal toimunud maavärin lõi tellistest ehitisse praod ning aeg on andnud talle loodusliku kalju välimuse. Ronides Minguni pagoodi otsa, avaneb vaade kogu ümbrusele: Irrawaddy voolab laisalt mööda, härjavankrid kolisevad piki teed, taamal sinetavad mäed ning tuuleõhk toob keskpäevasele kuumusele leevendust. Külastame mitmeid Mingunis asuvaid templeid: Settawya, Myatheintan. Pahtotawgyi templis näeme ka ligi 90 tonni kaaluvat Minguni kella.

Pärastlõunal väljasõit Sagaingi mäele, kus asub tänapäeval olulisim budistlik keskus Birmas. Siin asuvad mitmed põnevad templid ja kloostrid. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas). Kaunis päikeseloojang Sagaingi mäel ja tagasisõit Mandalaysse.

5.päev MANDALAY – THANBODDHAY – KOOBASTEMPLID – MONYWA

Homikusöök hotellis. Lahkume Mandalayst ja alustame sõitu Chindwini orgu.

Thanboddhay templis asub pool miljonit Buddha kuju. Bodhitahtaungi templis kasvab tuhat bodhipuud. Bo-puu – püha viigipuu, mille all jõudis Buddha oma mõtisklustes ja mediteerimises selgusele. Siin näeme ka ligi 90-meetrist lamava Buddha kuju. Ületame Chindwini jõe ja sõit taksodega Powin Taungi ja Shwe Ba Taungi, kus asuvad paljude kujude ja maalingutega koobastemplid. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas).

Sõit Monywasse ja majutus hotellis***.

6.päev MONYWA – PAKKOKU – BAGAN

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Pakkokusse – puuvillameistrite linna. Vaatame ringi kohalikul turul, külastame ketrustöökoda.

Edasi sõidame sadamasse, et asuda laevaretkele Myanmari keskosas asuvasse Baganisse. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas).

Kesk-Birmas paiknev Bagan rajati linnana 9. sajandi keskel. Massiline templiehitus piirkonnas langeb aga samanimelise riigi hiilgeaega 11.-13. sajandil. Tänaseks annavad Bagani muistsest võimsusest tunnistust umbes 80 ruutkilomeetri suurusele alale laiali pillutatud 4000 templit ja stuupat, millest üle poolte on varemeis. Kuid ka umbes 2200 säilinud templit, kabelit, stuupat, kloostrihoonet ja raamatukogu annavad selge pildi birmalaste keskaegsest pealinnast. Võib vaid oletada kui hea pidi olema birmalaste riigi majanduslik seis ning kui arvukalt pidi olema töölisi, et 200 aasta jooksul rajada selline linn. Enamus taastatud templitest on tänaseni kasutusel pühapaikadena.

Saabumise järel transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl Baganis hotellis***.

7.päev BAGAN

Varahommikul on soovijatel võimalus nautida päikesetõusul imelisi vaateid muistsele Bagani kuningriigi keskusele kuumaõhupallisõidul (lisatasu eest).

Hommikusöök hotellis. Päeva alustame Nyaung–Oo hommikuturul, kus saab aimu kohalike inimeste igapäevaelust. Tutvume Bagani templite ja pühamutega. Shwezigoni tempel on ehitatud kuningas Anawratha ajal 11. sajandil, Ananda pühamu 18. sajandist, Thatbyinnyu – „kõiketeadmise tempel“. Lõunasöök (sisaldub hinnas).  Pärastlõunal sõidame Myingabar külla, et tutvuda kuulsate lakeeritud esemete valmistamisega. Soovijatega teeme toreda sõidu hobukaarikutega Pyitthagyi templisse (lisatasu eest).

8.päev BAGAN – HEHO – INLE JÄRV

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama ja siselend Hehosse.

Pärast saabumist Hehosse suundume paadiretkele Inle järvel. Inle on suur madalate ja soiste kallastega järv, mis asub merepinnast 875 meetri kõrgusel. Külastame Phaung Daw Oo templit, näeme ujuvaid külasid ja aedu. Kohalikud on ajast aega tegelenud kalapüügiga ja saame meiegi näha traditsioonilisi tehnikaid. Veel toimetavad siin siidimeistrid, kellega samuti tutvume. Nge Pe Chaung klooster. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas).

Majutus kahel järgneval ööl Inle järve ääres hotellis***.

9.päev INLE JÄRV

Hommikusöök. Külastame Indeini templit, mis asub käänulise jõekese kaldal. Jõest juhitakse kanalite kaudu vesi riisiterrasside niisutamiseks. Lopsaka loodusega ümbritsetud tee viib meid Pa’O rahva juurde, kus tutvume külaeluga ja veedame aega kohalikul turul. Jalutame varemetelinnas, kus asub sadu vanu templeid, millest paljud on peidetud tihedasse taimestikku. Päeva jooksul lõunasöök (sisaldub hinnas).

10.päev LEND NGAPALISSE

Hommikusöök hotellis. Transfeer Heho lennujaama ja lend Ngapalisse.

Ngapali pakub puhkajale päikesepuhkust kaunitel liivarandadel ja avastamiseks metsikut loodust, palmisalusid ning eksootilisi kalurikülakesi. Päeval lõunasöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

Majutus neljal järgneval ööl Ngapalis rannahotellis***.

11.päev RANNAPUHKUS NGAPALIS

Hommikusöök hotellis. Päev puhkuseks valgetel randadel. Võimalus võtta ette tutvumisretki lähiümbrusesse. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

12.päev RANNAPUHKUS NGAPALIS

Hommikusöök hotellis. Veedame mõnusa päeva kaunitel randadel sooja India ookeani rannikul.

Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

13.päev RANNAPUHKUS NGAPALIS

Hommikusöök hotellis. Veedame mõnusa päeva kaunitel randadel sooja India ookeani rannikul.

Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

14.päev LEND YANGONI, TUTVUMINE LINNAGA

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama ja lend Yangoni. Yangon on suurim linn Myanmaris, see asub Yangoni ja Bago jõe ääres 30 kilomeetri kaugusel Martabani lahest. Kuni 2005. aastani oli Yangon Myanmari pealinn. Yangoni ehteks on kahtlemata Shwedagoni pagood, mis on kaetud kuldplaatidega ja kaunistatud kalliskividega.

Ööbimine Yangonis hotellis***. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis (sisaldub hinnas).

15.päev YANGON, LEND YANGON-BANGKOK–HELSINGI

Hommikusöök. Tutvume linna olulisemate vaatamisväärsustega: Botahtaungi tempel, Chaukhtatgyi tempel ja rahvusmuuseum, Hiinalinna pulbitsev turg. Ühine lõunasöök (sisaldub hinnas).

Aeg suunduda lennujaama. Lend Yangon–Bangkok kell 18:20-20:15 ja lend Bangkok–Helsingi 23:55-06:05 (kohalikud kellaajad, lennunubrid PG704 ja AY144).

16.päev LEND HELSINGI-TALLINN

Lend Helsingi–Tallinn kell 07:30-08:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY1011).

TERE TULEMAST TAGASI KOJU!


Lisainfo

Eesti kodanikel on vajalik vormistada Birmasse reisimiseks viisa. Birma viisa hind on 50 USD ja viisa vormistatakse elektrooniliselt. Vajalik värviline passifoto 4,8 cm X 3,8 cm, mis ei tohi olla vanem kui 3 kuud. Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud maale sisenemise ajast).

Passis peab olema viisa jaoks vähemalt 2 vaba lehekülge.

Lennuinfo

NB! Siselendudel äraantava pagasi piirang 20 kg.

Finnairi liinilendudel:

Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).

Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel.

Oluline teada:

Kaasa võtta hele riidest peakate, pakk niiskeid salvrätte; riietuse valikul peab arvestama, et õlad ja põlved oleks kaetud ning ei oleks liiga avar dekoltee (muuseumite ja templite külastusel).

Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid.

Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Palume arvestada ca 25 € jootrahadeks.

Kuna Birmas krediitkaarti ei saa just igal pool kasutada, siis palume arvestada sularahaga (soovituslikult) USD-de või EURodega. Birma raha on KYAT. Kõige lihtsamini saab vahetada USD-sid (vahetatakse ainult uusi pärast 1997 aastat väljaantud ja korralikke kupüüre). Kurss on vägagi muutlik, ca 1 USD = 1200 Kyat ja 1 € = 1400 Kyat.

Birmas kulub keskmiselt lõunasöögile koos joogiga ca 4-5 USD.

Samuti palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.


 

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn