Red line

Etioopia – Omo oru hõimud 09.11.17-19.11.17

2525 €

Üldinfo

Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

See teekond viib meid veel paljuski avastamata Omo orgu Lõuna-Etioopias, kus elavad kõige põnevamad ja värvikamad hõimud. Murside, ardorede, borenade, bennade paeluvad kostüümid, värvikad kombed, kunst, käsitöö, muusika ja tantsud on väga erilised. Paljude hõimude elu on sajandite jooksul püsinud praktiliselt muutumatuna ja nii satubki rändaja otsekui möödunud aegade lummava  etnilise mitmekesisuse keskele.

See rännak viib meid vähekäidud teedele, annab võimaluse avastada külasid, kus elu on püsinud muutumatuna ja kärarikkaid turgusid Lõuna-Etioopias.

Õnneks on maailmas on paiku, mis jäävad eemale 21. sajandi kiirustamisest. Ikka otsime alguse lätteid ja tahame teada, miks maailm on nii mitmekesine. Siinsed hõimud on säilitanud traditsioonid, mis pärinevad aastatuhandete hämarusest, siinsed legendid räägivad aegadest, mil maailm oli täis harmooniat, siin püsib ristiusk ikka veel apostliteaegses puhtuses ja siiruses. Igavikulisena tunduv küsimus – kust me tuleme – saab ehk siin vastuse: Eedeni aed, inimkonna häll, võibki olla Etioopias.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

* Etioopia viisa vormistamine 37 €. Hinnale lisandub viisa vormistamise kulu Stockholmis 20 €. 

 Lisatasu eest võimalik:

* Tervisekindlustuse al. 18,88 € (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

* Ühese majutuse lisamaks (hind täpsustamisel)

* Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL JA LEND ISTANBUL–ADDIS ABEBA

Koguneme kell 12:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lennud Tallinn-Istanbul 14:00-18:25 ja Istanbul-Addis Abeba 19:35-00:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK 1422 ja TK 676).

Transfeer ja majutus kahel järgneval ööl hotellis Momona Hotel**** või sarnases.

 

2. päev ADDIS ABEBA LINNAEKSKURSIOON

Hommikusöök. Tutvume Etioopia pealinnaga, Menelik II rajatud kirikutega ja paleega, kus on eksponeeritud 19. sajandi mööbel, relvad, kuninglikud rõivad ning hinnalised vääriskividega kaunistaud sakraalsed esemed. Külastame rahvusmuuseumi, mis asub endises Haile Selassie palees, kus muu huvitava hulgas on võimalus näha ka 3,2 miljonit aastat tagasi elanud hominini (Australopithecus afarensis) kuulsa Lucy skeletti. Õhtusöök hotellis.

3. päev LEND ADDIS ABEBA-ARBAMINCH, CHENCHA JA DORZE HÕIM
Hommikusöök hotellis. Suundume lennujaama, lend Addis Abeba-Arbaminch kell 13:00-14:40.

Pärastlõunal sõidame Gughe mägedesse Chencha külla, et tutvuda kuulsate ehitajate – dorze hõimuga, kelle bambuseritvadest ja banaanilehtedest kahekorruselised majad pidavat püsima kuni 80 aastat.

Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Paradise Lodge’s*** või sarnases.

4. päev ARBAMINCH

Hommikusöök. Hommikupoolikul sõidame paika, kust avanevad kõige paremad vaated Arbaminchi lähistel asuvatele Abaya ja Chamo kaksikjärvedele. Täiusliku kujuga mäeseljandik, mida kutsutakse Jumalate sillaks, asub kahe järve vahel ja otsekui poolitab siinsed vapustavad maastikud.

Mõnus loodusmatk Nech Sari kaitsealal, kus on võimalus kohata nii sebrasid kui ka gaselle.

5. päev ARBAMINCH – KEY AFER – JINKA

Hommikusöök. Lahkume Arbaminchist ja alustame sõitu Jinkasse Omo orus. Teekond kulgeb Konso ja Weito kaudu.

Jätkame teekonda Jinkasse, mis on ka Mago rahvuspargi väravaks. Majutus Eco Omo Safari Lodge’s*** või sarnases. Õhtusöök.

6. päev JINKA – MAGO RAHVUSPARK – TURMI

Hommikusöök hotellis. Sõidame Mago rahvusparki ja käime mursi hõimu külades. Mago rahvuspark asub Omo jõe idakaldal ja siinsed kõrgused merepinnast kõiguvad 450 ja 2528 meetri vahel. Mago rahvuspargi lõunaservas elab eraldatuses mursi hõim. Mursid on tuntud eelkõige selle poolest, et naised kannavad venitatud alahuulel savist või puust ketast. Mida suurem taldrik, seda kaunim naine. Kohaliku pärimuse järgi hakati huuli venitama, et naisi päästa orjusesse müümisest, hiljem hakati seda ilusaks pidama. Mursid on väärikas ja iseteadev rahvas.

Ööbimine ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Turmis Turmi Lodge’s*** või sarnases.

7. päev TURMI – ALDUBA – OMORATE – TURMI

Hommikusöök. Hommikul külastame Alduba kirevat turgu. Siia tulevad erinevate hõimude esindajad: tsemaid Weitost, hamerid Dimeikast ja ari rahvas Jinkast. Põneval ja värvikireval turul saab uudistada erinevaid rõivaid, mustreid ja ehteid.

Külastame dasenchi/gelebi rahvast, kes elavad Omo jõe kaldal. Ületame jõe kohalike poolt valmistatud paadiga. Keenia piiri lähedal Turkana järve põhjakaldal elav rahvas, keda kutsutakse ka galeb või geleb, on põlistest aegadest olnud karjakasvatajad-nomaadid. Viimasel ajal on nad jäänud rohkem paikseks ja hakanud ka põldu harima ja kalapüügiga tegelema. Naised hoolitsevad majapidamiste eest ja mehed käivad öösiti krokodille küttimas.

8. päev TURMI – KONSO
Hommikusöök hotellis. Enne Turmist lahkumist uudistame põneval turul, kus jällegi saame näha erinevaid hõime oma kaupa pakkumas.

Lahkume Turmist ja sõidame Konso külla. Vaatame üle puunikerduste tegijaid, kohtume vanemate elanikega ja õpime nende elu tundma. Suundume edasi Arbaminchi ja majutume järgneval ööl Paradise Lodge’s*** või sarnases. Õhtusöök.

9. päev ARBAMINCH – SHASHEMENE – AWASSA

Hommikusöök hotellis. Sashemene on linnake Kairost Kaplinna kulgeval Trans-Aafrika teel. 1948. aastal annetas Haile Selassie 2 km² isiklikku maad siia kogunenud rastafari kogukonnale. Hoolimata vintsutustest on see kogukond siiani säilinud.

Pärastlõunal saabumine Awassasse ja majutus järveäärses hotellis Haile Resort**** või sarnases. Võimalusel võtame ette paadiretke, et tutvuda jõehobude eluga. Õhtusöök.

10. päev AWASSA – SENKELE PARK – TIYA – ADDIS ABEBA
Hommikusöök. Varahommikul külastame Awassa kalaturgu, kus lisaks kihavale turumelule võib kohata ka põnevaid linnuliike, sealhulgas marabud ja pelikanid.

Senkelle looduskaitseala akaatsiasaludega kaetud maastikel võib kohata mitmeid loomaliike, eriti aga graatsilisi kondoli antiloope, kudu antiloope ja tähnilisi hüääne. Looduskaitsealal on loendatud vähemalt 91 erinevat linnuliiki.

Külastame Tiya arheoloogilist ala (UNESCO). Siin näeme omapäraseid graveeritud hauasambaid 12.–14. sajandist. Melka Kunture nimelises paigas on arheoloogid avastanud eelajaloolise tööriistade valmistamise asula.

Õhtul toimub Addis Abebas ühine õhtusöök koos folkloorikavaga. 
Pärast õhtusööki transfeer lennujaama.


11. päev LEND ADDIS ABEBA–ISTANBUL, LEND ISTANBUL-TALLINN

Lend Addis Abeba–Istanbul kell 01:50-07:25 ja lend Istanbul–Tallinn kell 10:45-13:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK 677 ja TK 1421).

TERE TULEMAST TAGASI KOJU!

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ  

Reg. Nr 10188803  

Aadress: Poordi 1, Tallinn