Red line

Filipiinid 05.01.18-21.01.18

3510 €

Filipiinid – maapealne paradiis!

Ümbritsetud türkiissinisest ookeanist, Filipiinid on kui Eedeni aed keset lõputuid vetevälju. Siinsetel tuhandete aastate vanustel riisiterrassidel elavad rõõmsad ja rahulikud inimesed, kes hingavad loodusega ühes rütmis. Vulkaanilised mäed, kristallselged veed, säravvalged liivarannad, soojas meretuules kergelt õõtsuvad palmid — see on unistus, mis saab Filipiinidel reaalsuseks! Filipiinide pealinn Manila on tõeline troopiline pealinn oma sära, elu ja emotsioonidega. Arhitektuuriline sulam aasia ja koloniaalstiilist, võrratu köök värskest ja maitsvast toorainest. Nad teevad kõike omamoodi, sügavalt usklikud ning üdini elujaatavad. Nad ei armasta piiranguid, isegi nende taksodel puuduvad tihti uksed ja aknad. Kutsume Teid avastama selle imelise riigi saladusi.

Hind sisaldab:

* Lennupilet  liinilendudele Tallinn-Istanbul-Manila-Istanbul-Tallinn

* Sisaldab lennujaamamakse seisuga november 2016. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest

* Lennukitoitlustus (Turkish Airlinesi lendudel)

* Lennupiletid Manila-Boracay-Manila

* Majutus vastavalt programmile hotellides*** (2-in toad), hommikusöökidega

* Bussi kasutamine vastavalt programmile

* Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud:

 Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad:


* Rahvuslik show ja õhtusöök (hind täpsustamisel)


* Hobukaarikuga sõit Viganis u 300 PHP


* Ratsamatk Boracayl u 1500 PHP


* Tablase saare kruiis u 3900 PHP


* Saarte kruiis u 2300 PHP


* Klaaspõhjaga paadi sõit u 1200 PHP


* Kristallkoobas u 1800 PHP


Sissepääsudele kulub u 140 eur


Reisikava

1.päev LEND TALLINN – ISTANBUL

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõik reisijad saavad vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul.  Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi!

2.päev LEND ISTANBUL – MANILA

Jätkulend Istanbul-Manila (kellaajad täpsustamisel).  Saabume Manilasse, transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl Manilas hotellis.

3.päev MANILA

Hommikusöök hotellis. Täna teeme tutvust Filipiinide pealinna, Manilaga. Luzoni saare, Manila lahe äärne, linn on Filipiinide saarestiku majanduslik, poliitiline ja kultuuriline süda. Esimeseks peatuseks on Manila vanalinn – Intramuros. 16. sajandil Hispaania koloniaalvõimude poolt ehitatud müürid, väravad ning Santiago bastioni varemed tõestavad ilmekalt Manila tähtsust sadama- ja kaubalinnana. Intramurose südames asuvat Plaza de Romat ääristavad Manila olulisimad hooned: katedraal, rahandusministeerium. Järgmisena suundume  Rizali parki. Aasia üks suurimaid linnaparke on olnud tunnistajaks Filipiinide ajaloo tähtsaimatele sündmustele. 19.sajandil mõrvati siin Jose Rizali, Filipiinide kuulsaim vabadusvõitleja. Aastal 1946 loeti ette Filipiinide iseseisvusdeklaratsioon. 2015. aasta jaanuaris pidas Paavst Fransiscus 6000000 inimesele missa. Pärastlõunal teeme jalutuskäigu Binondo linnaosas, mida peetakse üheks vanimaks Hiinalinnaks maailmas.

4.päev MANILA – BANAUE

Hommikusöök hotellis. Täna suundume Banaue poole. Meie teele jääb Nueva Ecija lõunatasandik ning Nueva Viscaya, kolmest suurest mäeahelikust ümbritsetud platoo. Siin elatakse veel tänagi loodusega ühes rütmis ja põllumajandus on peamine sissetuleku allikas.

Lõunaks jõuame San Jose linnakesse. Tegemist on Filipiinide suurima sibulakasvatuspiirkonnaga, sealsed toidud on kuulsad oma puhaste ja värskete maitsete poolest. Vaba aeg lõunastamiseks. Teeme peatuse 910m kõrgusel Caraballo mäeahelikus asuvas Daltoni kurus. Seda piirkonda ilmestab üks huvitavamaid orhideelisi maailmas, nimelt pimedas helendav õrnalt lillakasoranži õiega taim. Õhtuks jõuame Banaue piirkonda, majutus järgneval kahel ööl hotellis Banaues.

5.päev BANAUE – FILIPIINI KORDILJEERIDE RIISITERRASSID

Hommikusöök hotellis. Need 1995. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse lisatud unikaalsed riisiterrassid on käsitsi mäekülgedele rajatud. Terrasside ehitamine Kordiljeerides algas u. 2000 aastat tagasi. Koloniaalkultuur ei ole Filipiinide riisiterrasse mõjutanud. Riisiterrasside vahele on pikitud maalilised külakesed, kus veel tänagi on hooned ehitatud neljale palkjalale. Traditsioonid, uskumused ning käsitöö on külaelanike igapäevaelus tähtsal kohal ning ei ole sajanditega oluliselt muutunud. Siin kogeme tõelist loodusega ühes rütmis elamist ja hingamist.

Igoroti hõim, kelle päriskoduks on riisiterrassid, on tuntud oma erksate punastes toonides rahvariiete poolest. Nende tants Ifugao on üks kuulsamaid rahvakultuuri ilminguid Filipiinidel.

6.päev BANAUE – SAGADA

Hommikusöök hotellis. Filipiinide mägismaal asuv Sagada on väike linnake, mis on tuntud oma imelise looduse ja pikkade traditsioonide poolest. 1500 m kõrgusel asuvas Sagadas on Filipiinide pärismaalaste kultuur paremini säilinud kui madalamatel aladel, kuna Hispaania kolonistid ei suutnud pikka aega Sagadat kaitsvat mäeahelikku ületada. Sagada kuulsaim vaatamisväärsus on vaieldamatult kõrgel mäeküljel asuv Sagada surnuaed, mis koosneb kaljuseinale rippuma kinnitatud kirstudest. Au siia maetud saada tuleb aga välja teenida! Sagada on Filipiinide kuulsaima fotograafi Eduardo Masferre sünnilinn. Paljud restoranid ja hotellid on kaunistatud tema kuulsate fotodega kohalikust elu-olust. Kuna Sagada on tuntud kohvikasvatuspiirkond, siis soovitame proovida kohalikku kohvi. Majutus hotellis Sagadas.

7.päev SAGADA – VIGAN

Hommikusöök hotellis. Võtame suuna Vigani poole. Alustame laskumist mägedest alla rannikule. Looduspilt bussi akendest muutub pea iga kilomeetriga. Lõuna-Hiina mere rannikul asuv Vigan on kaunis linn, mida ilmestab omapärane segu koloniaalstiilist ja Hiina mõjutustest. Vaba õhtupoolik Viganis. Soovitame õhtustada kohalikus restoranis, kus leiate suurepärase sulami Hispaania ja klassikalisest hiina köögist.  Majutus järgneval kahel ööl hotellis Viganis.

8.päev VIGAN

Hommikusöök hotellis. Täna teeme tutvust Vigani vanalinnaga, kasutades traditsioonilist liiklusvahendit kalessi. Ajaloolised kahel rattal liikuvad hobukaarikud on olnud lahutamatu osa Vigani linnapildist juba sajandeid. Ametlikult 1572. aastal hispaanlaste poolt asutatud rannikulinn Vigan on tegelikult tunduvalt vanem, pärinedes esimeste Hiina kaupmeeste ajast. Tänase Vigani elanike hulka kuulub mitmeid Hiina juurtega kristlike kreoole, kelle esiisad on mänginud olulist rolli Vigani arengus. Vigani arhitektuuri unikaalsusest annab tunnistust  UNESCO maailmapärandi nimistusse lisamine. Tänu kaubavahetusele arenes filipiinlaste, hiinlaste, hispaanlaste pidev suhtlemine ja kultuurivahetus.

9.päev VIGAN – EL PUERTO MARINA

Hommikusöök hotellis. Alustame teekonda lõunasse pikki Lõuna-Hiina mere rannikut, möödudes pärlikeena rannikule tipitud linnakestest. Näeme Filipiinide suurimast tubakakasvatuspiirkonda Candonist ning kuurordina kuulsust koguvast San Fernandost, mis on oma nime saanud Kastiilia Ferdinand III järgi. Jõuame El Puerto Marina kuurortlinna, majutus hotellis*** kahel järgneval ööl. El Puerto Marina on traditsioonilistest majakestest koosnev kuurort Lingayeni rannal. Vaba õhtupoolik.

10.päev 100 SAARE PARK – EL PUERTO MARINA 

Hommikusöök hotellis. Täna teeme tutvust Filipiinide paradiisisaarestikuga. Mõõna ajal 124 ja tõusu ajal 123 saarekesest koosnev 100 Saare park on tõeline pärl – 2 miljoni aasta vanused saared on moodustunud korallidest. Paadisõidul avanevad meile hunnitud vaated rohelistele saarekestele ja kristallselgele veele. Looduspark on kuulus oma liigirohkuse poolest: delfiinid, kilpkonnad, maod, linnud, pärdikud ja erinevat liiki nahkhiired.

11.päev EL PUERTO MARINA – MANILA – BORACAY

Hommikusöök hotellis. Võtame suuna Manila lennujaama. Lend Manila – Boracay. Saabume Boracayle. Majutus järgneval neljal ööl hotellis.

Valge liiv, türkiissinine vesi, tuules vaikselt õõtsuvad palmid – see on Boracay! Aeg puhkuseks. Soovijatele pakume järgnevatel päevadel erinevaid väljasõite (tellimisel ja tasumisel kohapeal).

12.päev VABA PÄEV

SOOVIJATELE KRUIIS TABLASE SAARELE (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Tablase saar on kuulus oma kaunite randade, džungli ning imelise looduse poolest. Veedame päeva tutvudes saare loodusega, puhates kaunil rannal.

13.päev VABA PÄEV

SOOVIJATELE SAARTE KRUIIS (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Täna ootavad meid huvitavate nimedega saared: Võlu saar, Krokodilli saar, Puka rand.

14.päev VABA PÄEV

SOOVIJATELE KRISTALLKOOPA KÜLASTUS (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Kristallkoopad on Kristallabaja saare kuulsaim vaatamisväärsus. Näeme kuidas merevesi on sajanditega uuristanud kaljusse suured koopad. Teeme tutvust selle omapärase peidetud maailmaga.

15.päev VABA PÄEV

Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks.

16.päev LEND BORACAY – MANILA – ISTANBUL

Hommikusöök hotellis. Vaba hommik rannapuhkuseks. Seejärel aeg suunduda lennujaama. Lend Borakay-Manila (lennuajad täpsustamisel) ja Manila Istanbul.

17.päev LEND ISTANBUL-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Lend Istanbul-Tallinn kell 10:35-13:50.


Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu). Eesti kodanikud võivad reisida Filipiinidele viisavabalt kuni 30 päevaks.

Lisainfo

Filipiinide peeso kurss: 1 EUR on u 45 peesot (kurss on muutuv). Soovitame raha vahetada vähemalt 300 EUR. Lisaks soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta ka krediitkaardiga. Samuti on võimalik raha välja võtta sularahaautomaatidest.

Ühised lõunasöögid ja õhtusöögid umbes 10 eur/kord.

Filipiinidel on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile. Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele.

Lennuinfo

Turkish Airlines liinilendudel

Äraantav pagas:

Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.

Käsipagas:

Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Toitlustus lennul:

Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Kliima on troopiline, õhutemperatuurid ja -niiskus on püsivalt kõrged.

Kuna seal väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus.

Soovitame juua pudelivett ja läbikeedetud kraanivett.


Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn