Red line

Gotlandi saar 03.08.18 – 08.08.18

526 €

Paljudele eestlastele on Gotland saar paigaks, kus omal ajal tehti parimaid käiu. Jah, seda küll. Aga mitte ainult… Gotland on unikaalne paik, kus sulavad kokku vana kultuur ja imepärane loodus. Mitte kusagil maailmas ei ole nii palju keskaegseid kirikuid ja kultuurimälestisi kui Gotlandil. Piki vanu müüre ronivate roosidega muinasjutuline Visby linn ning eripärase looduse, raukarite ja keerdus sarvedega lammaste poolest tuntud Fårö.

Lugege Gotlandi kohta lähemalt siit Gotland >

 

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

Lisatasu eest:

  • Ühene majutuse lisatasu 70 €
  • Tervisekindlustus al 5,86 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-70a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
  • Lisatasu majutuse eest kaheses kajutis liinil Tallinn-Stockholm-Tallinn 90 € / in
  • Lisatasu majutuse ees kolmeses kajutis liinil Tallinn-Stockholm-Tallinn 45 € / in
  • Hommikusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn (hinnad ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu 10.50 €; noorukile (12-17a), 6.50 €; lapsele (6-11a) 4.50 €.
  • Õhtusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn (hinnad ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu 33 €; noorukile (12-17a), 15.50 €; lapsele (6-11a) 10.50 €.

 

2. päev STOCKHOLM – VISBY
Hommikul saabume Stockholmi kell 10:15 ja võtame siit suuna juba Nynäshamni poole. Sõidame laevaga Nynäshamni sadamast Visbysse kell 12.50-16:05.
Õhtul jõuame Gotlandi saarele ning alustame tutvumist roosidesse uppuva Visby linnaga. Tegemist on kõige paremini säilinud keskaegse linnaga kogu Skandinaavias ning Visby on võetud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnas valitseb keskaegne miljöö ja meeleolu. Jalutame Visby kõige kaunimal tänaval Fiskarsgrändil, kus õitseb palju-palju erinevaid roose. Ööbime kolmel järgneval ööl külalistemajas Tofta.

3. päev LÕUNA-GOTLANDI AVASTUSRETK
Hommikusöök. Esimese poole päevast pühendame Lõuna-Gotlandi avastamisele. Gotlandi lõunaotsas ootab meid kalju nimega Hoburgeni vanake, mille kuju meenutab vanamehe profiili. Jalutame ja naudime vaateid Lõuna-Gotlandil. Tagasiteel külastame käiamuuseumi. Aegade jooksul on kujunenud välja ju suisa kõnekäänd: kui Gotlandile satud, siis võta mulle kindlasti käiakivi kaasa. Heast Gotlandi liivakivist luisk on parim kink! Külastame huvitavat, kohalikust liivakivist ehitatud, Öja kirikut, kus on säilinud vanad freskod, keskaegne krutsifiks ning kaunis Öja Madonna.
Pärastlõunal sõidame Visbysse. Vaatame Almedaleni parki ja Rannatänavat, põikame sisse unikaalsesse Jumalaema kirikusse ja nuusutame roose ja kohalikke vürtse kaunis botaanikaaias. Meil on hea võimalus veeta mõnus keskaegses meeleolus õhtu, uudistada laadal ning soetada reisimeeneid.

4. päev PÕHJA-GOTLANDI RING
Hommikusöök. Päeva pühendame Põhja-Gotlandi avastamisele.
Teeme peatuse 200 eri taimega ürdiaias Krusmynta Gårdenis Brissundis. Siin on ka rikkaliku valikuga pood, kust saab maitseaine pakikesi-topsikuid endale või kingituseks kaasa osta. Lummelunda koobaste ahvatlev maa-alune maailm. Vesi on paekivist pinnasesse uuristanud käigud ja põnevad koopad, külastajatele on koopasse rajatud ka trepid ja sillad, mis teeb koobastikuga tutvumise mugavamaks. Bunge vabaõhumuuseumis saab ettekujutuse 17.-19. sajandi kohalikust taluelust ning näeb vahvaid lääne-mõõkrohuga kaetud katuseid. Siin on võimalus proovida ka kuulsaid safrani pannkooke. Meie teele jääb ka Fårö saare kummaline maastik ja suursugused, isegi kuni pea 30 m kõrged, raukarid. Arvatakse, et raukarid on moodustunud siia peale viimase Euroopa jääaja möödumist ning jää, õhk, lumi, vesi, päike jne. kujundavad ja muudavad raukareid senini. Muuseas, Fårö saar on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele loomeinimestele, seejuures ka Tove Janssonile oma raamatu «Muumipapa ja meri» kirjutamisel ning samuti kuulsale Rootsi filmirežissöörile ja lavastajale Ingmar Bergmanile.

5. päev LAEV VISBY-NYNÄSHAMN JA STOCKHOLM-TALLINN
Hommikusöök. Laevasõit Visbyst Nynäshamni kell 11:00-14:15. Transfeer Stockholmi sadamasse. Väljume laevaga Stockholmist Tallinnasse kell 17:30.

6. päev SAABUMINE TALLINNASSE
Hommikul saabume Tallinnasse D-terminali kell 10:00.

 

 

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ  

Reg. Nr 10188803  

Aadress: Poordi 1, Tallinn