Red line

Hispaania – Mallorca kultuuri- ja puhkusereis 12.09.18 – 19.09.18

899 €

Meid ootab Baleaaride saarestiku suurim saar. Lõputud rannakuurordid, päikesepaiste, mäed. Rikas ajalugu, imelised ehitised ja pealinn Palma. Meie reisil on ühendatud Mallorca põnevad vaatamisväärsused ja võimalus puhata ilusatel liivarandadel. Mallorcal on kaunis loodus ja kohalike elanike külalislahkus.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MALLORCA
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 16:30, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Mallorca kell 18:30-21:20  (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX639). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast Hispaaniasse, päikeselisele ja nooruslikule Mallorca saarele! See on ideaalne paik puhkuseks – kaunis loodus ja lai valik vaba aja veetmise võimalusi. Mallorca on populaarne sihtkoht nii tavaturistide kui ka kuulsuste hulgas.
Mallorcal on ilusad liivarannad, kaunid lahesopid, sillerdav vesi, võimsad kaljud ja suur valik restorane.
Majutus seitsmel ööl Mallorcal hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisatasu

Lisatasu eest on võimalik:

  • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
  • Ühene majutus hotellis
  • Ekskursioon Soller 75 € (ekskursiooni toimumise eelduseks on vähemalt 15 osavõtjat), hinnas sisaldub ka laeva- ja trammipilet vastavalt programmile
  • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel

 

2. päev PALMA DE MALLORCA
Hommikusöök. Täna teeme väljasõidu, et tutvuda Baleaaride saare pealinna Palma de Mallorcaga. Jalutuskäik vanalinnas, kus kõrvuti seisavad romantilised sisehoovid, trendikad kauplused ning kohvikud. Linna pildis kõrgub uhke gooti  katedraal ehk La Seu. Katedraali interjööri elemente on kujundanud ka Antoni Gaudi ja kaasaegne kunstnik  Miquel Barceló. Kiriku vastas seisab suursugune 13. sajandist pärinev Mallorca monarhide residents.
Näeme araablaste ajast pärinevaid ehitisi – saun ning la Almudaina kaar. Naudime vaateid jahisadamale. Külastame Bellveri kindlusesse rajatud muuseumi. 14.sajandist pärinev kuningas Jaime II käsul rajatud  hoone kõrgub Palma lähistel, kust avanevad linnale ja lahele maalilised vaateid.

3. päev  VALLDEMOSSA – LA GRANJA
Hommikusöök. Täna viib meie teekond mägisele läänerannikule. Esmalt külastame 10. sajandist pärinevat majesteetlikku La Granja mõisa ja parki. Sealses vabaõhumuuseumis tutvume Mallorca talumehe igapäevase eluga ja degusteerime kohalikke spetsialiteete.
Seejärel suundume romantilisse Valldemossa linna. Mallorca kauneim linn on uppunud lopsakasse rohelusse. Naudime vanalinna õhustikku – romantilised kohvikud, galeriid ning kauplused. Real Cartuja klooster on olnud elupaigaks nii munkadele kui ka kuningatele, kuid kloostri kõige silmapaistvamad elanikud olid kahtlemata luuletaja George Sand ja helilooja Chopin, kes veetsid Valldemossas ühe talve. Hoone pärineb Jaume II ajast 14. sajandist. Muuseumi eksponaatide hulka kuulub ka Chopini klaver. Teised huviväärsused on 17.sajandist pärit munkade apteek ja kuningas Sancho palee. Edasi peatume Son Marroigis, et imetleda kauneid vaateid Mallorca rannikule.

4. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.

5. päev BINISSALEM – ALCUDIA – FORMENTOR 
Hommikusöök. Täna tutvume saare põhjarannikuga. Selle piirkonna peamisteks tegevusaladeks on kalapüük ja turism. Peatume Binissalemis, et degusteerida Mallorca veine. Linnas püüavad meie pilku uhked majad.
Meie teele jääb Mallorca suuruselt kolmas linn Inca.
Alcudia on populaarne sihtkoht päikesekummardajate hulgas, teeme meiegi rannapeatuse siinsel 14 km pikkusel liivarannal. Ajaloolised Alcudia linnavaremed, Saint Jaume kirik ja kunagised võimsad linnaväravad. Pollenca linn on tuntud oma küpressidest ääristatud 365 astmega trepi poolest, kus toimub Suure Reede protsessioon. Naudime imeilusaid vaateid kaljusele Cap Formentori poolsaarele.
Siia piirkonda jääb ka Albufera looduspark, mille soist pinnast kasutavad elupaigana mitmed linnuliigid (kokku on pargis registreeritud 303 erinevat liiki).

6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
VÕI SOOVIJATELE EKSKURSIOON SOLLER – PORT DE SOLLER

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks või soovijatele lisatasu eest väljasõit. Väikelinn Port de Solleri, sõit ajaloolise trammiga Sollerisse.  Meile avanevad imelised vaated Serra de Tramuntna mäeahelikule. Solleris asuvad senjööride elamud räägivad linna jõukusest. 20. sajandi alguses ehitatud kiriku arhitektiks oli Gaudi õpilane.

7. päev MANACOR JA PORTO CRISTO
Hommikusöök. Tänane väljasõit viib meid idarannikule. Kuulsa tennisisti Rafael Nadali sünnilinnas Manacoris külastame tehispärlite tehast. Aastas valmib seal ligi 50 miljonit pärlit. Monacor on spetsialiseerunud nii mööbli tootmisele kui kultuurpärlite kasvatamisele. Peatume Porto Cristo rannikukülas. Tunnise ekskursiooni käigus saame ettekujutuse Mallorca suurimast  stalaktiitide ja stalakmiitide koopast Coves del Drac, nime on saanud koopad legendi järgi.

8. päev LEND MALLORCA-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Mallorca-Tallinn kell 22:20-03:40  (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX640).

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ  

Reg. Nr 10188803  

Aadress: Poordi 1, Tallinn