Red line

Iisrael – Jordaania 09.04.18-16.04.18

1368 €

Maksimaalselt mugav programm, lennud otse pealinnadesse, maismaa piiri ületus ainult ühel korral.
Kutsume Teid reisile kultuuriajaloo juurte juurde. Sellel reisil on ühendatud kaks huvitavat Lähis-Ida maad. Iisrael ja Jordaania on mõlemad pindalalt väiksed ja mägised maad, tõeliselt kontrastide rohked. Iisrael on paljude kultuuride, religioonide ja rahvaste ristumiskoht. Iisrael on püha maa, kus igal kivil on rääkida oma lugu… Iisraeli-Jordaania ringreis tutvustab Teile selle piirkonna kultuurilugu mitmetahuliselt. Olles kunagi olnud ühenduslüli varajaste Egiptuse ja Mesopotaamia kõrgkultuuride vahel, mõjutasid Lähis-Ida kultuuri hiljem nii kreeka ja rooma kultuur kui ka bütsants ning siit läks läbi ristisõdijate tee.

Hind sisaldab:

* Lennupilet Tallinn-Istanbul-Amman ja Tel Aviv-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud)

* Lennujaamamaksud seisuga mai 2017, käibemaks

* Toitlustus lennukis

* Majutus vastavalt programmile Iisraelis ja Jordaanias hotellides***/****(2-in toad)

* Hommikusöögid ja õhtusöögid hotellides nagu programmis märgitud (5 õhtusööki, joogid lisatasu eest)

* Eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel

* Jordaania viisa vormistamine (VIISA VORMISTAMISEKS PALUME MEILE TEATADA PASSIANDMED HILJEMALT KOOS LÕPLIKU TASUMISEGA)

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud:


* Petra 50 JOD


* Keraki kindlus 2 JOD


* Rooma varemed Jerashis 10 JOD


* Ammani kindlus ca 5 JOD


* Madaba 2 JOD


* Nebo mägi 1 JOD


* Iisraelis tasulised sissepääsud 40 € (makstakse kogusummana): Jericho gondel, Ein Gedi aed, Massada gondel+ sissepääs


 

Reisikava

1.päev LEND TALLINN–ISTANBUL-AMMAN

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 10:30, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:30-15:50 ja lend Istanbul-Amman 20:50-23:55 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! Majutus kahel järgneval ööl hotellis Geneva**** või sarnases, Ammanis.

2.päev AMMAN – JERASH

Hommikusöök hotellis. Tutvume Ammani linnaga ja külastame Ammani tsitadelli. Seejärel sõidame Ammanist Jerashi linna, mis on tänapäeval üks paremini säilinud kreeka-romaani linnasid. Olles tänapäeval tuntud ka idamaade Pompeij nime all, on ta Dekapolise kõige paremini säilinud linn. Dekapolis ehk kümnelinnamaa oli 10.st rooma riigi linnast koosnev konföderatsioon. Vana-Rooma nimega Gerasa (Jerash) oli aastasadu liiva alla mattunud ning viimase 70 aasta jooksul jällegi päevavalgele toodud. Gerasa toob meieni pea täiuslikult säilinud antiikse linna oma teatri, sammastega allee, templite ja kirikutega. Õhtusöök hotellis.

3.päev KUNINGATE TEE: NEBO MÄGI – MADABA – KERAK – PETRA

Hommikusöök hotellis. Lahkume Ammanist ja võtame suuna Lõuna–Jordaania poole. Sõidame Nebo mäele ning nagu kunagi Mooses, vaatame meiegi Nebo mäelt püha maa poole. Traditsiooni kohaselt ongi just siin Moosese hauapaik. Madabas külastame kreeka ortodoksi kirikut, kus näeme 6. sajandist pärit mosaiiki, millel on kujutatud väga detailitruult Jeruusalemma ja püha maa tähtsamad paigad kuni Niiluse deltani välja. Külastame Keraki hästi säilinud ristirüütlite kindlust. Majutus ja õhtusöök Petras hotellis La Maison*** või sarnases.

4.päev PETRA – SURNUMERI

Hommikusöök hotellis. Läbi kitsa kuristiku El Siqi siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 a tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja suursugune tempel on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabatealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viis, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka. Sõidame Surnumere äärde, võimalus kergeks supluseks. Majutus ja õhtusöök Surnumere ääres hotellis****.

5.päev SURNUMERI – JEERIKO – JERUUSALEMM

Hommikusöök hotellis. Suundume Jordaania-Iisraeli piirile, ületame piiri. Seejärel on meil plaanis külastada Jeeriko linna – paika, mis rajati ca 7000 a eKr, mis on maailma vanim linn. Samuti on Jeeriko maailma madalaimal kohal asuv linn. Jeerikot on korduvalt hävitatud ja taaskord ehitatud. Tänapäeval on Jeeriko väike araablaste linn. Sõidame gondliga nn kiusatuse mäele, imetleme vaateid Jeeriko linnale. Majutus ja õhtusöök Jeruusalemmas  hotellis Gold*** või sarnane.

6.päev EKSKURSIOON MASADA – EIN GEDI

Hommikusöök hotellis. Päevane väljasõit Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25% (maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu). Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Külastame Masadat, mis on kantud UNESCO maailmapärandisse. Gondeltõstukiga tõuseme mäele ja külastame kuningas Herodese ajal ehitatud kindlust. Iisraellaste hulgas tuntuks saanud lause „Masada ei lange enam kunagi” sümboliseerib Iisraeli püsimajäämist. Seejärel külastame Ein Gedi kibutsit, jalutame sealses botaanikaaias, imetleme eksootilisi taimi. Võimalus supelda Surnumeres. Õhtusöök hotellis.

7.päev JERUUSALEMM

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul imetleme Õlimäelt pühale linnale avanevaid imeilusaid vaateid. Taamalt näeme vaateid Templimäele, mida peavad pühaks nii juudid kui moslemid. Külastame Ketsemani aeda. Suundume Jeruusalemma vanalinna – vaatame Nutumüüri. Jalutame Jeesuse kannatusteteel Via Dolorosal – Kolgata teel – kuni Püha Hauakirikuni. Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Seejärel jalutame läbi juudi linnaosa. Suundume kuulsale Siioni mäele – viimse õhtusöömaaja toimumispaika ning näeme sealseid pühapaiku. Puhkus hotellis.

8.päev LEND TEL AVIV-ISTANBUL-TALLINN

Suundume Tel Avivi lennujaama. Lend Tel Aviv-Istanbul kell 05:00-07:15 ja lend Istanbul-Tallinn kell 08:15-11:35 (kohalikud kellaajad).


Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Palume meile hiljemalt kuu enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.

Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme. Jordaanias ei ole võimalik vormistada viisat halli passi omanikele.

Oluline teada

* Jordaaniasse ei ole võimalik viisat vormistada halli passi omanikele!

* Soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Olemaks solidaarne ja mitte riivamaks kohalike tundeid, soovitame naisterahvastel valida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Soovitame kaasa võtta ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe. Kaasa võtta ujumisriided. Kuna reisil tuleb ette suhteliselt palju jalgsi kõndimist, on just mugavad jalanõud väga olulised.

* Elekter on Jordaanias 220 volti.

* Kuigi hotellides, suuremates restoranides ja poodides on võimalik tasuda krediitkaardiga, soovitame reisile kaasa võtta sularaha.

Kaasa on soovitav võtta €, mis kohapeal saab vahetada Jordaania dinaarideks.

Iisraelis on käibel rahaühikuna Iisraeli seekel – ILS. Eestist võiks kaasa vahetada seekeleid.

* Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Iisraelis ja Jordaanias on kombeks anda teenindajatele ALATI jootraha (pakikandjatele hotellis, teenindajatele restoranis). Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~2-3 JOD päev) ning Iisraelis 2-3 eur päevas. Jootrahaks palume arvestada 30 € reisi kohta (kogutakse kogusummana).

* Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Lennuinfo

Turkish Airlinesi liinilendudel:

Äraantav pagas:

Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg

Käsipagas:

Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Toitlustus lennul:

Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.


 

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn