Red line

India – Ladakh 09.07.18-17.07.18

2104 €

Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.

Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Himaalaja ahelike valguses, keskmiselt 4000 meetri kõrgusel asetsev Ladakh oli sajandeid iseseisev kuningriik, kuid kuulub tänapäeval multikultuurse India riigi koosseisu. Alles 1974. aastal turistidele avatud nurgake maailmast on maismaad mööda ligipääsetav ainult suvekuudel juunist oktoobrini, kui siinsed teed ja mäekurud on lumest vabad. Ammustel aegadel kulges siit läbi legendaarne Siiditee ja karavanidel kulus Ladakhi jõudmiseks mitmeid kuid.

Väikeseks Tiibetiks kutsutud Ladakhis elab Tiibeti kultuur ja budism rahulikult oma loomulikku ja lihtsat elu.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

* India viisa vormistamine 65 €. Viisa hind võib muutuda olenemata reisikorraldajast. Hind sisaldab viisa maksumust ning vormistamise tasu. Vormistatakse ühekordne viisa. Pass, foto ja vajalikud andmed palume tuua Germalo kontorisse 1 kuu enne reisi.

* Tervisekindlustus al. 14,37 € (tervisekindlustus), maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Viisa saamiseks on reisile tervisekindlustuse vormistamine kohustuslik. Kellel ei ole kindlustus vormistatud Germalo kaudu, palume tuua koopia kindlustusest Germalo kontorisse hiljemalt kuu aega enne reisi.

* Ühene majutus 255 €

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL-DELHI

Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn–Istanbul kell 12:30-15:15 ja lend Istanbul–Delhi kell 20:15-04:35 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1424 ja TK716). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega ka vahetult enne reisi!

 

2. päev LEND DELHI–LEH, ESMATUTVUS LEHIGA

Varahommikul kell 04:35 saabumine Delhi rahvusvahelisele lennuväljale.

 

Jätkulend Delhi–Leh. Pooleteist tundi kestev lend on kindlasti üks kaunimaid kogu maailmas. Selge ilma korral on võimalus näha kõrgustesse küünitavaid Himaalaja tippe: K2, Nanga Parbat, Gasherbrum. Tipud ja liustikud on nii lähedal, et tahaks neid lausa emmata.

 

Saabumine Lehi lennuväljale ja transfeer hotelli. Majutus kolmel järgneval ööl hotellis Royal Ladakh*** või sarnases. Hommikusöök hotellis.

 

Ladakhi pealinn Leh asub 3500 meetri kõrgusel merepinnast Ladakhi ja Zanskari mägede vahel. Linnamaastike iseloomustavad kaootilised tänavad, tänavaturud ja linna kohal kõrguv Lehi vana kuningaloss ning Namgyal Tsemo – Maitreya Buddale pühendatud tempel. Aeg aklimatiseerumiseks. Õhtupoolikul esmatutvus Ladakhi pealinnaga, jalutuskäik eksootilisel turul. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

 

3. päev LEH – PHYANGI KLOOSTRI FESTIVAL

Hommikusöök hotellis. Phyang gompa Tseduk festival. Phyangi klooster asub 17 kilomeetri kaugusel Lehist samanimelise küla kohal kõrgendikul. Klooster on rajatud 16. sajandil ja siin asus õpetama Guru Tragspa. Lakoonilise arhitektuuriga kloostrikompleks paikneb kompaktselt mäenukil ja on otsekui omaette väike linnake templite, munkade eluasemete ja kitsaste tänavatega. Templites asub hulgaliselt kauneid freskosid ja Buddade erinevaid manifestatsioone. Kloostris on ka väike muuseum, kus saab näha Kašmiiri vaseseppade meistritöid, vanu tankasid ja rituaalseid esemeid. Tänapäeval elab kloostris umbes 50 – 60 dringungpa koolkonna munka.

Phyangi Tsedup festival on olulisemaid sakraalseid pidustusi Ladakhis, mis toob Phyangi palverändureid ja huvilisi kogu Ladakhist ja kaugemaltki. Pidustustega tähistatakse hea võitu kurja üle ja seda ideed seovad palved ja värviküllased maskitantsud, mida esitavad mungad.

Tutvume kloostriga ja saame osa pidustustest.

Pärastlõunal sõidame tagasi Lehi. Õhtupoolikul vaba aeg linnas. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

 

4. päev THIKSEY – SHEY- STOKI PALEE JA MUUSEUM

Hommikusöök. Ladakhi suurimaid ja kuulsamaid Thiksey klooster asub paarkümmend kilomeetrit Lehst idas Induse jõe paremal kaldal. Gelugpa koolkonnale kuuluv klooster rajati 15. sajandil legendaarse Tshonghapa prohvetliku ettekuulutuse järgi. Väikese külakese kohal kõrguvad kloostrihooned on kuni 12-korruselised ja peidavad endas hulgaliselt imelist budistlikku kunsti.  Siin asub ka hingestatud Maitreya Budda kuju. Mõnikord on kloostrit nimetatud ka väikeseks Potalaks selle arhitektuuri sarnasuse tõttu kuulsa Potala paleega Lhasas Tiibetis. Shey gompa on osa kunagisest kuninglikust suveresidentsist. Palee ise on küll varemates, kuid klooster ja suured pühakujud on säilinud. Stok on kunagine kuninglik palee, mille osadesse ruumidesse on sisustatud muuseum. Suurepärane võimalus tutvuda interjööridega ja kuulda lugusid viimastest Ladakhi kuningatest. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

 

5. päev LEH – CHUMATHANG – TSOMORIRI

Hommikusöök. Lahkume Lehist ja alustame teekonda piki Induse jõge Tsomoriri mägijärve juurde. Läbime mitmed vanad külad ja naudime kauneid vaateid mägedele. Chumatang on väike külake Induse jõe kaldal, kus asuvad väävlised kuumaveeallikad. Ületame Induse Mahe küla lähistel ja peatume traditsioonilises Tiibeti külas Sumdahis. Siin asub üks vanemaid Ladakhi gompasid, kus on hoiul unikaalsed pronksist valmistatud pühakujud.

Edasi viib teekond 4960 meetri kõrgusel asuvale Namshang La kurule, kust avanevad juba vaated sini-rohelisele Tsomoriri järvele. Laskudes järve äärde võib kohata Changpa nomaade ja nende lamba- ning kitsekarju. Samuti võib siin hea õnne korral kohata jakikarju. Tsomoriri järv asub 4422 meetri kõrgusel merepinnast ja on maksimaalselt 40 meetrit sügav. Vesi järves on kristallselge ja väga külm, talvel vesi jäätub. Järve idakalda kohal kõrguvad Ladakhi massiivi kõrgemad tipud Lungser Kangri (6666 m) ja Chamser Kangri (6622 m). Ööbimine kahel ööl Korzoki külas lihtsas hotellis Lake View –Tsomoriri** või sarnases. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

 

6. päev TSOMORIRI – TSOKAR – TANGLANG LA

Hommikusöök hotellis. Hommikul külastame Korzoki gompat, mis paikneb kõrgendikul Tsomoriri järve kaldal. Klooster on rajatud 1636. aastal ja on olnud pikka aega Ladakhi kuningliku perekonna eestkoste all.  Kloostri terrassilt avanevad kaunid vaated järvele ja mägedele. Tutvume kloostriga ja vaatame muuhulgas ka suurt Sakyamuni Budda kuju. Korzoki küla on Rupshu piirkonna suurim ja siinsed inimesed peavad lambaid ja kitsi ning kasvatavad väikestel põldudel otra.

Algab  tagasisõit Lehi. Ületame Polo Kongka La (4970 m) ja maailma kõrguselt teise mootorsõidukiga ületatava kuru Tanglang La (5290 m). Tsokari järv on Ladakhis asuvatest kõrgmäestiku järvedest väikseim ja asub umbes 4500 meetri kõrgusel merepinnast. Järve soised kaldad meelitavad siia palju linde ja see on hinnatud paik linnuvaatluseks. Siin võib kohata mustkael kurge, tiibeti hane või tuttpütti.

 

7. päev LIKIR – ALCHI – LEH

Hommikusöök hotellis. Alusatame  sõitu 11. sajandil rajatud Alchi Gompasse. Suurpärane viiest templist koosnev kompleks peidab endas mitmeid ülipõnevaid seinamaalinguid ja budda erinevaid manifestatsioone. Likiri külas tutvume Klu-Kkjili Gompaga. Siin näeme paljusid erinevaid pühakute ja buddade kujusid, rituaalseid esemeid ja tankasid. Tähelepanuväärne on ka kloostri lähistel asuv tohutu budda Maitreya kuju. Likiri küla rahulikud ja rohelusse uppuvad interjöörid ja tänav-kanalid. Tagasisõit Lehi. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

 

Õhtuks saabumine Lehi ja majutus hotellis Hotel City Palace Leh** või sarnases. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

 

8. päev LEH – DELHI, EKSKURSIOON DELHIS

Varahommikune transfeer lennujaama ja lend Leh–Delhi. Transfeer hotelli ja majutus New Dehlis hotellis Jayppe Siddharth***** või sarnases.

 

Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr kuni tänaseni. Praeguse Delhi vaatamisväärsused pärinevad peamiselt Delhi sultanaadi ja Suurmogulite riigi aegadest. Bussiekskursioonil näeme briti koloniaalvõimu poolt 19.-20. sajandil loodud Delhi võimukeskust: parlamendihoonet ja presidendilossi ning India Väravat. Humayni mausoleum on kaunimaid rajatisi kogu linnas. Mogulite ajastust pärinev mausoleum on ehitatud erinevat värvi marmoritest ja asub kaunite aedade roheluses. Käime India vanimas mošeekompleksis Quwwat-ul-Islam, kus asub Delhi sümbol Qutub Minari minarett.

 

9. päev LEND DELHI–ISTANBUL–TALLINN

Suundume lennujaama. Lend Delhi-Istanbul kell 06:15-10:30 ja lend Istanbul-Tallinn kell 14:25-17:35 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK717 ja TK1421).

 

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn