Red line

Island – tule ja jää maa, grupp 2 13.07.18 – 17.07.18

799 €

Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.

Kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid – meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.

Lugege Islandi kohta lähemalt siit Island >

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KEFLAVIK
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 21:30, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Keflavik kell 23:25-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber 8541). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Saabudes Islandile saab nautida vaateid ümbritsevale kuumaastikule, võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile. Majutus neljal järgneval ööl Reykjaviki kesklinnas hotellis Nordurey Hotel City Garden*** või hotellis  Leifur Eiriksson*** või sarnases.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:

  • Ühene majutus
  • Tervisekindlustus al. 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
  • Ekskursioon Kuldne ring 45 € (ettetellimisel ja tasumisel)
  • Ekskursioon Lõunarannik 45 € (ettetellimisel ja tasumisel)
  • Ekskursioon Snæfellsnesi poolsaar 45 € (ettetellimisel ja tasumisel)
  • Sinine Laguun 70 € (ettetellimisel ja tasumisel)

 

2. päev EKSKURSIOON „KULDNE RING” (lisatasu eest) – REIS TÄIS ISLANDI TUNTUMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Hommikusöök hotellis. Suundume tutvuma Islandi kuulsaimate vaatamisväärsustega.
Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid – neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse. Seejärel peatume Islandi peapiiskopi vana residentsi Skálholti juures.
Sõidame Reykjavikki ning teeme lühikese ekskursiooni kesklinnas – Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega. Külastame Perlanit ehk eesti keeles pärli – hõbedaselt läikiva pealispinna alla on arhitekt Ingimundur Sveinsson vanadesse kuumaveekogumise tsisternidesse paigutanud nii restorani kui ka muuseumi, samuti võrratu vaateplatvormi, millelt avaneb linnale ja ümbrusele suurepärane vaade.

3. päev ISLANDI LÕUNARANNIK (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Külastame Hellisheidi geotermaalset elektrijaama, mis on äärmiselt informatiivne, põnev ja õpetlik vaatamisväärsus. Hea ilma puhul võib imetleda Hekla vulkaani ideaalset koonust.
Jalutame Sólheimajökulli liustiku juurde. Imetleme Islandi lõunapoolseima tipu kuulsaid kaljusid ja jalutame piki musta liivaga kaetud randa.
Peatume maalilise Skógafossi kose juures ja jalutame Seljalandsfossi kose tagant läbi. Saame islandlaste muistsest elust ettekujutuse külastades Skógari vabaõhumuuseumi.

4. päev SNæFELLSNESI POOLSAAR (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Tänane päevane ekskursioon viib meid nüüd põhja poole. Paljud peavad just seda piirkonda saare ilusaimaks osaks mägiteede, orgude ja järvedega.
Sõidame läbi erinevates saagades palju mainitud Borgarfjörduri piirkonna. Näeme erinevaid kraatreid ja kummalisi kaljumoodustisi. Külastame kohalikku haitöötlejat, käime ära ka tema isiklikus kirikus ning mekime hailiha. Sobiva ilma korral naudime maailmas kõige paremini tuntud Islandi vaadet – suursugust Snæfellsjökulli liustikku. 1864. aastal kirjutas Jules Verne oma klassikalise romaani “Reis maailma südamesse”, milles professor Otto Lidenbrock kaaslastega laskub Snæfellsjökulli sisemusse ning satub seejärel mitmetesse seiklustesse.

5. päev VAALAVAATLUS – REYKJANESI POOLSAAR – SININE LAGUUN
Hommikusöök hotellis. Vaba aeg linnas. Soovijatel on võimalus minna laevaga merele vaalasid vaatlema. Hea õnne korral on näha rohkem kui üks sealsest 18 vaalaliigist.
Pealelõunal avastame Reykjanesi poolsaart, mis on tuntud oma seismilise aktiivsuse poolest. Peatume Bessastadiris, kus asub presidendi residents. Sealsamas on ka kivistunud laavaga ümbritsetud Hafnarfjorduri linnake. Jälgime sinise veega Kleifarvatni järve peegeldust ja geotermaalset aktiivsust Krisuvikis.
Jõuame saare ühte kuulsamasse kohta, Sinise Laguuni juurde. Kuumas ja tervislikus mineraalsoolarikkas vees ujumine ja lõõgastumine garanteerivad unustamatult meeldiva elamuse, et rahuliku meeleoluga suunduda lennujaama.
Tagasilend Islandilt Eestisse. Lend Keflavik-Tallinn kell 00:40-06:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber 8542).

6. päev SAABUMINE TALLINNASSE
Varahommikul saabume Tallinnasse. Tere tulemast tagasi koju! Saabumine Tallinnasse 18. juulil.

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ  

Reg. Nr 10188803  

Aadress: Poordi 1, Tallinn