Red line

Kesköine päike ja Nordkapp 29.06.18 – 06.07.18

946 €

1. päev LAEV TALLINN–HELSINGI, KEMI
Koguneme Tallinna reisisadamas A-terminalis kell 07:00, kus reisijuht jagab vajalikud reisidokumendid. Väljasõit Tallinnast Helsingisse Viking Linega kell 08:00-10:40.
Teekonda saadab metsade- ja kaljuderohke maastik ning teele jääb sadu järvi, mille kaldad on täis pikitud suvilaid ja saunu. Möödume Põhjalahe kaldal asuvast Oulu linnast. Kunagine tõrva- ja praegune tehnoloogialinn Oulu või Põhjala valge linn – nagu Oulut samuti kutsutakse – on asutatud Rootsi kuninga käsul. Tõrvakaubanduse kuldajastu algus ja rahvusvahelise kaubavahetuse õigus pani aluse õitsengule, mis tõrvapõletusäri lõppedes püsima jäi ning praeguseks on Oulu kasvanud Soome suuruselt kuuendaks linnaks. Hilisõhtuks jõuame Kemisse. Majutume hotellis Cumulus City Kemi*** või sarnases.

2. päev ROVANIEMI – LAMPIVAARA – INARI – KARASJOK
Hommikusöök. Piki Botnia lahte ja Soome pikimaid jõgesid ületades sõidame edasi põhja poole. Saabume Rovaniemisse, mis asub polaarjoonest natuke lõuna pool. Ületamegi polaarjoone, kus on ka Jõuluvana elupaik ja kus on võimalus taadi endaga kohtuda ning käia Pajakylä postkontoris, kust kaardid ja kirjad lähevad teele spetsiaalse polaarjoone templiga. Jätkame sõitu ja külastame Soome ainukest ametüstikaevandust, kus kõigil soovijatel avaneb suurepärane võimalus ise oma õnnekivi leida.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

  • Ühene majutus hotellides 350 €
  • Tervisekindlustus al 5,58 € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
  • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
  • Hommikusöök laeval suunal Tallinn-Helsingi (palume tellida hiljemalt kuu enne reisi) täiskasvanu 11 €; laps (12-17a) 7,50 €; laps (6-11a) 4 €

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Soome kuulsamast kullakülast Tankavaarast, kus igal aastal toimuvad meistrivõistlused kullapesus, ja Porttipahdtani paisjärvest möödudes, jätkub sõit ikka põhja poole kuni algavad juba tõelised Lapimaa tundramaastikud. Arktilise ja puhta looduse avarustes on kuulda vaid vaikuse häält. Lapimaale lisavad müstilisust virmalised- Aurora Borealis, mille soomekeelne nimi revontulet on pärit saami legendist. Saami kultuuri iseloomustab saami keel, eriline laulmisviis joik, põhjapõdrakavatus ja looduslähedane eluviis. Möödume maalilisest Inari järvest, mille keskel oleval saarel on olnud saamide pühapaik. Karigasniemis ületame Soome – Norra piiri. Õhtuks jõuamegi Norrasse. Ööbime hotellis Scandic Karasjok*** või sarnases.

3. päev KARASJOK – NORDKAPP – ALTA PIIRKOND
Hommikusöök. Tutvume Norra saamide pealinna Karasjokiga, kus asub nii saami parlament kui Sápmi raadio ja televisioon. Karasjok jääb teede ristumiskohale ja on ühtlasi Finnmarki väravaks teel Nordkappi.
Seejärel sõidamegi läbi Finnmarki ja teeme peatuse Porsangeri fjordi ääres, kus pooletunnise jalutuskäigu kaugusel saab näha dolomiitformatsioonideks muutunud trolle. Trollholmsundi trollid, kes ei suutnud saami pärimuse järgi endale piisavalt suurt koobast uuristatud ega enne päikesetõusu fjordi ületatud, seisavad endiselt samas paigas ja vaatavad igatsedes fjordi teisele kaldale.
Jätkame sõitu ja bussiaknast võib imetleda vaateid fjordile, mille ääres seisavad saami lavvud ja gammenid ning teede ääres näeb põhjapõdrakarju. Avanevad imelised vaated nii fjordile endale kui väikestele kaluriküladele selle ääres ja taamal asuvatele mägedele. Edasi suundume merealust tunnelit läbides Magerøya saarele ja sealt edasi Euroopa põhjapoolsemasse punkti Nordkappi, mis tegelikult ei olegi see kõige põhjapoolsem. Siiski on Nordkapi kalju olnud alates 1553. aastast, mil inglise ekspeditsioon kapten Richard Chancellori juhtimisel üritas leida põhjapoolset teed Hiina, olnud oluliseks maamärgiks siit mööduvatele laevadele. Miks aga Nordkapi graniitkaljut ekslikult Euroopa kõige põhjapoolsemaks punktiks peetakse, selgub juba vaateid imetledes. Majutus hotellis Skaidi*** või sarnases.

4. päev ALTA – TROMSO
Hommikusöök. Finnmarki suurimas linnas Altas vaatame 2500- 6500 aasta vanuseid kaljujooniseid, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kivisse uuristatud põdrad ja rebased ning inimesed oma igapäevatoimetusi tegemas on justkui omapärane kunstinäitus. Kuigi Altas asuvad Norra lõherikkamad jõed ja läbi aegade on tegeldud kalapüügiga, on siin ka muud huvitavat. Lisaks kaljujoonistele asuvad Alta lähistel vanad vasekaevandused ja Alta strateegilist tähtsust rõhutab ka asjaolu, et piirkonna suuremates fjordides on seisnud sakslaste sõjalaevad Tirpitz ja Scharnhorst. Saami aktivistide kokkupõrked kohalike võimudega oma põlisalasid kaitstes, Alta kanjoni sulgemine ja hüdroelektrijaama ehitamine on kohalikel veel hästi meeles.
Jätkame sõitu läbi Põhja- Norra vahelduvate maastike, avanevad vaated lumega kaetud Lyngeni Alpidele. Jõuame Tromsosse. Majutus hotellis Comfort Xpress*** või sarnases.

5. päev TROMSO – LOFOODID
Hommikusöök. Jalutuskäik Tromsos, kus 18-19. sajandil ehitatud puitmajad harmoneeruvad kaasaegse arhitektuuriga. Võtame suuna läänerannikule, et jõuda Põhja- Norra kaunimatele saartele Lofootidele. Näeme omapärast algselt eraldi saartena seisnud Vesteråleni maastikuala ning ületades mitmeid fjorde, saabumegi Lofootide saarestikule Nordlandis. Ööbime Lofootidel kahel järgneval ööl hotellis.

6. päev PÄEV LOFOOTIDEL
Hommikusöök. Suundume ekskursioonile, mille käigus tutvume Lofootide saarestiku kaunimate paikadega, mis ei jäta külmaks ka nõudlikumat rändajat.
Tee ühelt saarelt teisele kulgeb mööda kitsastest fjordidest, mida kaitsevad külmade ookeanituulte eest peaaegu kilomeetri kõrgused mäed. Kõikjal võib näha vaiadele ehitatud kalurimaju, mida kohalikud elanikud kutsuvad rorbue ja kus veel tänapäevalgi peatuvad talvel tursapüügile tulevad kalamehed. Lofoodid ongi Norra kuulaim tursapüügi piirkond, kust inimeste elu sõltub tursaparvede kudematulekust Lofootide ranniku lähistele. Olgu tegu siis redelitel kuivatatud tursaga või kaljudel küpsenud klippfiskiga- mõlemat moodi kuivatatud kala osati hinnata nii Portugalis kui Itaalias, kus Atlandi tursast valmistatud bacalao ja stoccafisco on saanud traditsiooniks ja milleta toidulauda mõnel pool ei suudeta ettegi kujutada.
Lofootidel on elanud ka viikingiülikud oma peredega ja nende elustiili heaks näiteks on algsele kohale taastatud viikingielamu Borgis. Sõidame Lofootide kaugemasse külla nimega Å, kus saab tutvuda kohaliku eluoluga ja kujutada ette elu kalurite keskel. Kindlasti kuulub Lofootide külastuse juurde ka kuivatatud tursa ära proovimine, või veelgi parem – vaalaliha, mida serveeritakse nii küpsetatult kui vinnutatult suitsumaitselisena.

7. päev LOFOODID – PRAAMISÕIT MANDRILE
Hommikusöök. Sõidame praamiga Lofootidelt tagasi mandrile. Praamisõidul avaneb veelkord ilus vaade Lofootide saarestikule, näeb „Svolværi kitse“ ja ees on ootamas uued lõputud mägised maastikud. Majutus Bodo piirkonnas hotellis Saltstraumen.

8. päev LEND BODO-TALLINN
Suundume Bodo lennujaama. Otselend Bodo-Tallinn kell 05:40-08:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber EE8472).
REISI HIND

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn