Red line

Korsika – Sardiinia 08.09.18 – 15.09.18

946 €

Looduse kõige efektsem kontrast: meri ja mäed, vanadest aegadest pärit kultuurimälestised, lõunamaist stressivaba elu nautiv rahvas ja hellitav puhkus rannas – ning seesama Vahemeri, mis võib ometi olla nii erinev. Meie teekond viib meid metsiku looduse ning alistumatu rahvaga Korsikale ning nuraagide, lambakarjuste ja nukulinnakestega Sardiinia kristallpuhta veega randadele.

1. päev LEND TALLINN-NIZZA
Koguneme kell 15:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Nizza  kell 17:35-19:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8271). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Siit taevasiniselt rannikult – nagu seda Lõuna-Prantsusmaa rannikut kutsutakse – alustame oma ringreisi. Majutume hotellis Europa*** Genovas.

 2. päev GENOVA – VÕRRATU CINQUE TERRE, LAEV LIVORNO-OLBIA
Hommikusöök hotellis. Genova Vabariik saavutas oma finants- ja meresõiduvägevuse 16. sajandi keskel ja 17. sajandi alguses – seda tänu merele, kaubandusele, koloniaalekspluatatsioonile ja piraatlusele. Aga ka täna asub just siin Itaalia suurim sadam, seda linna peetakse Itaalia suurimaks keskaegseks keskuseks – vaatame, kus asub linna Doodžide Palee Palazzo Ducale, astume sisse linna San Lorenzo katedraali ning uurime, mida tähendavad Carrara marmorist triibud kirikute fassaadidel. Kitsas Via degli Orefici on senini Genova kullasseppade pärusmaa ning vaatame paljude arvates linna kauneimat piazzat – Piazza San Matteod, kus näeme ka Andrea Doria maja.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

  • Ühene majutus hotellides 190 €
  • 2-ne kajut laevas liinil Genova-Olbia (45€ inimese kohta) NB! 2-in kajutite arv on piiratud!
  • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!

  Kui keskaegsed kitsamad tänavad muutusid rikastele kaupmeestele liialt rusuvaks, ehitati juba uued palazzod Strada Nuova piirkonda. Paljude uhkete palazzode võlvide all on täna oma paiga leidnud kaasaegsed kunstigaleriid ja muuseumid. Genova sadamapiirkond on muudetud jalakäijate alaks ning siin asub Euroopa suurim Akvaarium.
Sõidame külastama Cinque Terret. Ligi viisteist kilomeetrit hambulist ja järsku rannajoont on muudetud terrasspõldudeks, kus kasvatatakse viinamarju ja õlipuid. Cinque Terre tõlgituna tähendab viite maad. Ja tõepoolest – viis väikest linnakest on justkui pärlid merekarbis kinnitunud kaljude külge mere kohal. Linnakesed on ehitatud otse kaljunukkidele ning kitsad ja looklevad tänavad on äärmiselt maalilised koos oma koloriitse kohaliku elanikkonnaga. Jalutame linnakestes ja naudime unikaalset olustikku.
Õhtuse Moby Lines laevaga sõidame Livornost Olbiasse. Majutus laevas (4-in kajutid hinnas).

3. päev COSTA SMERALDA – CASTELSARDO
Hommikul saabume Sardiiniasse. Costa Smeralda – Smaragdirannik. Jalutame kunstnike ja rikaste lemmikpaigas, Porto Cervo sadamakülas. Castelsardo lähedal näeme elevandikujulist kaljut. Castelsardo on Sardiinia õdusamaid ja meeleolukamaid väikelinnasid. Eelkõige võlub külastajaid Castelsardo ajalooline keskus – vana kindluslinn mere kohal peidab oma linnamüürides nii päevinäinud elumajasid koos kohalike koloriitsete elanike ning käsitöölistega, linna peakirikut ja kauneid vaateplatvorme.
Majutume kahel järgneval ööl Sardiinias Alghero piirkonnas hotellis Villa Piras***.

4. päev SARDIINIA LÄÄNE-RANNIK
Hommikusöök. Ekskursioon Lääne-Sardiiniasse. Arvatavalt pronksiajal arendati Sardiinias välja eriline kaitserajatiste tüüp nuraghi, mis on justkui lihvitud kivist sõõrjas koonusekujuline kaitsetorn, mille siseruumidel on olemas võlvid. Uudistame Palmavera nuraghi kompleksi ning arutleme, kuidas ja kelle eest siin varju otsiti. Samuti uurime Anghelu Ruju 3 sajandist eKr pärinevat nekropoli. Nekropole nimetatakse ka Domus De Janas ehk haldjate majad. Avastame Lääne-Sardiinia rannikut. Külastame ühte huvitavamat Sardiinia neeme – Capo Cacciat koos efektsete kaljude, Cabiroli trepi ja Neptunuse koopaga Võimalus sõita tagasi laevaga Alghero linna. Jalutame müüridega ümbritsetud hispaaniapärases vanalinnas, kus on kõrvuti katalaani ja itaaliakeelsed tänavasildid, kitsad munakividega kaetud tänavad ja pastelsed majad ning linnamüür.

5. päev BONIFACIO – SARTÈNE – AJACCIO
Hommikusöök. Hommikul jätkame oma teekonda Korsikale, et tutvuda saare omapärase elulaadi ja loodusega. Korsika kõrgeim tipp ulatub suisa 2706 m kõrgusele. Administratiivselt kuulub Korsika Prantsusmaale. Samuti on ametlikuks keeleks prantsuse keel. Aga mis seal salata – suurem osa rahvastikust peab end eelkõige korsiklasteks ning räägitakse kohalikku korsika keelt ehk corsut. Teel Santa Teresa di Gallura sadamasse vaatame romaani stiilis omapärast Saccargia Püha Kolmainsuse kirikut suurepäraste freskodega. Jõuame Capo Testa ilusale poolsaarele, kus kõrguvad maagilised kaljud ja sädeleb rohekassinine vesi. Vesi ja tuul on siinsetest kaljudest vorminud tõelised kunstiteosed. Puhkus ja jalutuskäik rannas. Tunnine praamisõit (kl.15:00) viib meid Sardiiniast Korsikale ning meile avanevad kõige kaunimad vaated Bonifaciole ja valgetele kaljudele. Keskaegne Bonifacio kindluslinn – dramaatilised kaljud sadama kohal, millel asub Bonifacio tsitadell, peites endas täna vanalinna ning värvikalt lõunamaist elu.
Peatume Sarténe linnas, et nautida saare kõige korsikapärasema linna vaateid.
Majutume kahel järgneval ööl Ajaccio lähedases hotellis La Parata*** või sarnases.

6. päev AJACCIO, KORSIKA VÄIKESED KÜLAD JA RANNAD
Hommikusöök. Hommikune linnaekskursioon Ajaccios. Meie edasine tee kulgeb mööda fantastiliste vaadetega kitsast mägiteed saare läänerannikul. Looduse vaatepildid on võrratud! Puhkame rannas Porto linnakeses.
Meie teele jäävad omapärased skulpturaalsed les Calanque kaljud, mis õhtupäikeses värvi muutes jätavad mulje nagu muutuks pidevalt ka kaljude kuju ja suurus.
Tagasi Ajaccio poole sõites peatume Piana idüllilises mägikülas. Õhtul vaba aeg Ajaccio linnas.

7. päev LAEV BASTIA-NIZZA
Hommikusöök.  Sõidame Bastiasse, jalutame vanalinnas ning kell 13:30 väljume laevaga Korsikalt tagasi Mandri-Prantsusmaale. Hilisõhtul saabume Nizzasse. Ööbime Nizza ümbruses hotellis Kyriad***.

8. päev NIZZA, LEND NIZZA-TALLINN
Hommikusöök. Ekskursioon ja vaba aeg Nizza rannas ja vanalinnas.
Otselend Nizza-Tallinn kell 20:25-00:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8272).

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn