Red line

Kreeka kultuuri- ja puhkuse reis Tolos 30.06.2018 – 06.07.18

729 €

Kreeka pakub avastamisrõõmu kõikidele, kes on kuulnud vanu müüte ja legende siinsetest jumalatest ja sangaritest. Aga mitte ainult sellepärast ei ole Kreeka külastamist väärt. Kreeka pakub elamusi kõikidele meeltele: näed oma silmaga sinirohelist merd ja valgeks värvitud maju, katsud tuhandete aastate vanust sammaste marmorit. Õhus on tunda kiusatusse viivaid taverni lõhnu, kauakestev vaiguveini maitse ja tuul toob kuskilt kurva rembetika või elurõõmsa busuki meloodiat…

Peloponnesose poolsaarel asuv sümpaatne linnake Tolo pakub puhkajale ehtkreekalikku stressivaba puhkust. Kõik on siinsamas ja lähedal: hellitavalt soe meri ja kena liivarand,  väike sadam, kust saab võtta ette rännaku lahesopis asuvatele saarekestele. Traditsioonilised külad Assini, Vivari  ja Drepano on ainult mõne kilomeetri kaugusel – paras jalutuskäik tutvumaks kreeklaste igapäevaeluga. Või hoopis võtta ette matk Profitis Iliase mäele ja nautida lummavaid vaateid tsitrusepõldudele, rannikule ja merele.

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit Kreeka >
Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisatasu

Lisatasu eest võimalik:

  • Ühene majutus hotellis
  • Tervisekindlustus al  9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!

REISIKAVA

1. päev LEND TALLINN-ATEENA, TOLO
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 02:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Ateena kell 03:30-07:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3891). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi!
Ateena lennujaamast sõidame Tolosse, mille käigus meie reisijuht annab Teile praktilist infot  ja vastab küsimustele.
Majutus kuuel järgneval ööl hotellis Tolos (hotellivalik reisikava lõpus).
Õhtut soovitame nautida ühes paljudest mereäärsetest tavernatest.

2. päev OLÜMPIA – ARKAADIA
Teel Olümpiasse sõidame läbi legendaarse Arkaadia piirkonna. Vahelduvad maastikud ja pisikesed külad annavad tunnistust sellest, et Peloponnesose poolsaarel on säilinud vanad traditsioonid. Peatume väikeses armsas Lagadia mägikülas. Külastame Olümpiat. See oli üks kõige tähtsamaid antiikpühapaiku, pühendatud jumalate isale Olümpose Zeusile. Olümpia on olümpiamängude sünnikoht ja samuti koht, kus neid korraldati. Nii jumalate kummardamine kui ka müütilised vastuseisud, mis Olümpias toimusid, on sajandite sügavusse kadunud. Ometi on traditsioon sama vana kui ajalugu: sportlased kaugetest maadest kogunevad, et rohkearvuliste juubeldavate fännide ees oma võimeid demonstreerida.

3. päev PELOPONNESOS: MÜKEENE – NAFPLIO – NEMEA 
Ekskursioon Peloponnesose poolsaarel. Peloponnesose poolsaar on mõneski mõttes Kreeka alguste algus. Siin sünnivad müüdid ning kuulsusrikas Mükeene seisab Kreeka ajaloo lätetel. Siin leiavad aset kreeklaste vabadusvõitluse olulisemad sündmused 19. sajandil.
Teisel aastatuhandel eKr oli Mükeene Kreeka tsivilisatsiooni tähtsamaid keskusi – kants, mis domineeris Kreeka lõunaosa üle. Umbes 1350. eKr rajatud kindlustused ülalinnas on rajatud nn kükloopilises stiilis, sest müürides kasutatud kiviplokid olid nii suured, et hilisemad kreeklased ei uskunud, et inimesed oleksid võimelised neid tõstma. Nii sündiski uskumus, et need müürid olid kokku tassitud suurte ja tugevate mütoloogiliste tegelaste – kükloopide poolt. Tutvume arheoloogilise ala ja muuseumiga.
Nemea on parimate Kreeka punaste veinide kodu. Siinsetel päikeseküllastel ja viljaka pinnasega nõlvadel on veini toodetud juba 5. saj eKr. Antiikmailmas tuntud vein fliasion arvati olevat Heraklese veri, sest just Nemeas võitles too kangelane lõviga ja tema verepiiskadest kasvas viinamari, mida tuntakse nimega Agiorgitiko.
Palamidese kindlus Kreeka esimese pealinna Nafplioni vahetus läheduses on kreeklaste jaoks iseolemise ja vabaduse sümbol. Võimsad kindlusemüürid annavad tänapäevalgi tunnistust sellest, kui oluliseks pidasid seda paika erinevad valitsejad – bütsantsi keisrid, frangid, veneetslased, türklased.
Nafplio linnake asub kitsukesel poolsaarel Palamidese kalju ja lahesopi vahel. Paljud kreeklased ütlevad, et see on kõige ilusam linn kogu Hellases.  Roosakas-lilladesse bugenvilleatesse uppunud linnahäärbrid ääristavad kitsukesi marmortänavaid, mis kulgevad korrapärase rütmiga linna peaväljakule, kus pea alati on rahvarohke. Meeleolukas sadamapromenaad ja maalilised trepptänavad, mis on ääristatud neoklassitsitlikus stiilis majadega.

4. päev VABA PÄEV VÕI HYDRA – SPETSES SAARTE KÜLASTUS (laevaga, lisatasu eest)
Kreeka saartest oleme kõik kuulnud, igaüks neist on omanäoline. Võtame ette reisi väikesaartele – Hydrale ja Spetsesele, et tundma õppida teistsugust Kreekat, suurte meremeeste Kreekat. Päevane laevareis viib meid Saroonia lahele, kus ranniku lähedal asub kümneid saari ja saarekesi.
Lummav merereis viib meid romantilisele Hydra saarele. Kuulsusrikka ajalooga saar, mis andis suure panuse kreeklaste vabadusvõitlusesse 19. sajandil on tänapäeval muutunud loomeinimeste ja turistide lemmikpaigaks. See on saar, kus pole teid ja ainsaks transpordivahendiks on eeslid ning muulad. Ka joogivesi tuuakse saarele suurte laevadega. Sadamapromenaad on palistatud kohvikutest, tavernidest ja siitsamast saab rentida ka kohaliku takso – eesli, et ette võtta muljeterohke retk kauni linnakese tänavatel. Spetsese saare tähendus kreeklaste jaoks on eriline, sest siin elas vabadussõja kangelane naisadmiral Laskarina Bouboulina. 19. sajandil saab Spetses glamuurse kõrgseltskonna puhkusepaigaks.
NB! Päeva jooksul võimalik ka ujuda, soovi korral ujumisasjad kaasa!

5. päev EPIDAUROS – POROS – VIVARI

Epidauros oli antiikmaailma tähtsamaid pühamuid, kus austati artikunsti jumalat Asklepiost. Palverändurid saabusid siia, et saada kosutust tervisele või turgutust hingele. Epidaurose pühamu teater on suurepäraselt säilinud ning on tänapäevalgi veel etenduste toimumise kohaks. Epidaurose teater on Vana-Kreeka teatritest kuulsaim. Suurepärane akustika – orkestral sosistatu on kuuldav ka tagumistes ridades. Selle põhjuseks peetakse ehitusel kasutatud ülikvaliteedilist marmorit ja 52 istmerea paigutust, millelt heli kõikjale ühtlaselt peegeldub ja kandub 14 000 vaatajani. Tutvumine arheoloogilise ala ja muuseumiga.
Sõit jätkub Argolida poolsaare mägistel teedel, kust avanevad vapustavad vaated. Vanad külad ja suhkrupäid meenutavad marmorimaardlad.
Porose saart lahutab rannikust ainult kitsuke veelahe. Antiikajal asus siin Poseidoni pühamu ja Kreeka mütoloogia tunneb seda paika Theseuse lugudest. Saare pealinn on tänapäeval sümpaatne linnake – mõnus paik puhkuseks ja jalutuskäikudeks. Sinivalged majad, väärikad häärberid, varjulised tänavad ja hubased tavernid pakkumas hõrgutavaid mereande.
Argolise lahe rannikul asuvad mitmed vanad kalurikülad. Vivari külake on tuntud oma kalatavernide poolest. Kreeklane armastab aega koos sõprade tavernis veeta ja meiegi peatume, et nautida mõnusat õhtut ja hääd rooga. Kalatavernid asuvad siin otse rannaliival ja kõik, mis lauda tuuakse on värske ja armastusega valmistatud. Kui aga vajate turgutust kehale  – meri õhtuseks supluseks on siinsamas!

6. päev  KORINTHOSE KANAL – ATEENA 
Täna sõidame Ateenasse. Uudistame kuulsat Korinthose kanalit. Vana Korinthose hiilgeaeg oli 8. sajandil eKr ja kestis seni, kuni roomlaste väepealik Mummius selle 146. aastal eKr hävitas. Korinthose hiilguse põhjuseks oli selle asukoht Isthmose maakitsusel, kaubateede sõlmpunktis. Kauplemise ja sõjakäikude hõlbustamiseks oli nii mõnigi valitseja mõelnud kanali kaevamisele, kuid selleni jõuti alles 1882, kanal valmis 1893, selle pikkus on 6,3 km, kõrgus umbes 80 m ja laius 25 m. Mõõtude kirjeldamine aga ei suuda edasi anda vaadet, mis avaneb sillalt, kui selle alt laevad läbi sõidavad.
Linnaekskursioon Ateenas:  Akropol, agoraa, Plaka linnaosa, vahtkonnavahetus parlamendihoone juures. Kreeka pealinn, nelja miljoni elanikuga kosmopoliitne linn, mis kunagi ei maga. Tuhat aastat on Akropol olnud Ateena sümbol, lüli, mis ühendab võimsat antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Paik, kus on olnud nii tempel, kirik kui ka mošee, mõjub meile sama aukartust äratavalt kui selle hiilgeajal. Antiikne agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud vanasti mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus. Plaka on tänapäeva Ateena vanim ja kauneim piirkond, labürint, kitsaste trepp-tänavate ja alleede kogum, kus on võimalik jalutada, suveniire osta (peamiselt kauneid kunsti- ja käsitööesemeid), niisama kaubelda või lihtsalt puude varjus frappet e. külma kohvi nautida.
Konstitutsiooni väljaku ääres, parlamendihoone ees valvavad Kreeka vabadussõjast osavõtnute mälestuseks Tundmatu sõduri hauda evzonesid, rahvuskaartlased, kelle vahtkonnavahetust peetakse üheks maailma keerulisemaks ja huvitavamaks tseremooniaks ning kelle vorm – foustanela seelik ja sarouchi tupsudega kingad – on pärit Epeirose mägede rahvarõivastest.
Vaba aeg, võimalus külastada muuseume.

7. päev SPARTA – MYSTRAS, LEND ATEENA-TALLINN
Päevane ekskursioon viib meid Peloponnesose poolsaare Lakoonia piirkonda, mis asub eemal suurtest keskustest ja on suutnud säilitada paljutki, mida rändaja Kreekast otsima tuleb. 13. sajandil rajatud Mystras oli tähtsamaid Bütsantsi keskusi. Taygetose mäe nõlvadel asub vapustavalt kaunis varemete linn, kus on  säilinud tänavad, väljakud, kirikud, kloostrid ja valitsejapalee. Suurepärased freskod ja imeline arhitektuur. Sparta on ajaloos olnud olulisemaid linnu mitte ainult Kreeka, vaid kogu Euroopa kultuuriloos ja siit pärinevad mitmedki tänapäevased arusaamad riigi ja ühiskonna korraldusest. Aeg ei ole paraku kuigi palju alles jätnud kunagisest Sparta hiilgusest, kuid elu kestab siin edasi ja tänapäevane Sparta on sümpaatne väikelinn, mille linnamaastikke iseloomustab omanäoline neoklassitsistlik arhitektuur. Vaatame legendaarse Termopüülide kangelase Leonidase hauda ja tutvume põgusalt arheoloogilise alaga.
Sõidame Ateena lennujaama ja lend Ateena-Tallinn 23:20-02:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3890).

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn