Red line

Mongoolia suur ringreis 30.06.18-14.07.18

3788 €

Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.

Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisatasu

Lisatasu eest on võimalik: * Tervisekindlustus 15 päevaks al. 45 € (kuni 65a,vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta siin->). Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse! * Mongoolia viisa koos vormistamisega Helsingis 75 € (hind seisuga 25.05.2017) * Ühene majutus terve reisi jooksul 350 €

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-ULAANBAATAR

Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:30-15:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424) ja lend Istanbul-Ulaanbaatar kell 19:10-10:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0342). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi.

2. päev SAABUMINE ULAANBAATARISSE

Hommikul saabume Mongoolia pealinna Ulaanbaatarisse.

Peale lõunasööki sõidame Tšingis-khaani kuju juurde pealinnast idas. 40 meetrit kõrge kuju kõrgub hõbedasena üle Mongoolia steppide. Khaani paremas käes olev kuldne piits osutab taamale, mongoli rahva tulevikku vaadates. Jätkame teekonda Gorkhi-Terelji Rahvuspargi suunas, mis asub Khentii mägedes. Siin võib näha imelisi kaljumoodustisi, millest mõned meenutavad kilpkonna või hobust. Pargis elab üle 250 linnuliigi.

Ööbime jurtalaagris Terelj Lodge või Tamir Wellness või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

3. päev HUSTAI RAHVUSPARK

Hommikusöök. Külastame Hustai Rahvusparki (506 ruutkilomeetrit), kus on võimalik näha Aasia metshobuseid ehk takhisid. Hea õnne korral näeme ka hunte, argali lambaid ja hirvi.

Ööbime jurtalaagris Hustai või Mongol Nomadic või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

4. päev UGII JÄRV – NOMAADIPERE

Pärast hommikusööki sõidame Ugii järve äärde, mis asub mägedes 1387 meetrit üle merepinna ning mille pindala on 25 ruutkilomeetrit. Järvel on võimalik lubada endale paadisõit ja imetleda kohalikke linde. Külastame ka kohalikku hobusekasvatajat, näeme kohalikku elu-olu, tutvume nomaadide kultuuri ja tavadega. Õhtusöögiks on ehtne Mongoolia praeliha, mida valmistatakse traditsioonilisel viisil kuumadel kividel. Ööbime jurtalaagris Khatan Ugii või Ugii või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

5. päev TSENKHERI KUUMAVEEALLIKAD

Pärast hommikusööki ületame Khangai Nuruu mäed ja jõuame „hobusekasvatajate paradiisi“, laiade orgude ja viljaka taimestikuga alale. Taaskord imetleme muutuvat maastikku ja ümbritsevaid mägesid. Meie sihiks on Tsenkheri kuumaveeallikad, kunagine vulkaaniline piirkond, kus on hulk suurepäraseid allikaid.

Pärastlõuna on vaba, et nautida seda looduslikku spad või teha jalutuskäik mägedel. Veetemperatuur on kuni +82 kraadi. Masaaživõimalus (lisatasu eest). Ööbime jurtalaagris Duut või Shiveet Mankhan või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

6. päev ERDENI ZUU – KARAKORUM

Pärast hommikusööki sõidame Karakorumisse, mongolite impeeriumi pealinna varemete juurde. Teel imetleme turgi hõimuriigi (6.-8. saj) aegadest pärit raidkirju Khusuu Tsaidami lähistel. Külastame Mongoolia vanimat Erdeni Zuu kloostrit (asut 1585) ja imetleme selle kaunite seinamaalingutega templeid ja 108 stuupaga kõrget müüri. Käime Karakorumi muuseumis ja õpime tundma mongolite impeeriumi ajalugu, ent ka kivi- ja pronksiaega. Ööbime Orkhoni jõeäärses jurtalaagris Munkhtenger või Khaan Taij või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

7. päev TUVKHUNI KLOOSTRIKOMPLEKS

Pärast hommikusööki sõidame metsasel mäeküljel asuvasse Tuvkhuni kloostrisse, mis on üks kaunemaid Mongoolias. Erak-munk Zanabazar (1635-1723) asutas kloostri 1653 ning elas ja mediteeris siin järgnevad 30 aastat. Tempel ja seda ümbritsevad erakukoopad on saanud palverännupaikadeks, ühes koopas võib näha koguni Zanabazari jalajälge. Kloostrihooned ehitasid Zanabazari auks tema järgijad, vaides paigaks kauni Khangai mäestikuala. Kloostris on stuupa, hulk palveveskeid ja 14 templit. Algselt elas siin umbkaudu 20 laamat. Ööbime jurtalaagris Talbiun või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

8. päev ONGI TEMPEL

Pärast hommikusööki sõidame Ongi templi (asut 1660) varemetele. Kunagi elas siin tuhat laamat, täna on Bari Yonzon Hamba kloostrist järel vaid varemed vuliseva jõekese kaldal. Mõlgutame mõtteid nõukogude võimu budismivastase tegevuse üle. Teel naudime ääretut steppi.

Ööbime jurtalaagris. Õhtul saame osa traditsioonilistest sportmängudest jurtalaagris Secret of Ongi. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

9. päev BAYANZAG

Hommikusöök. Täna sõidame Bayanzagi, kuulsasse paika, kust arheoloog Roy Chapman Andrews leidis 1922 Mongoolia esimesed pesad kivistunud dinosaruste munadega. Siin võib näha jälgi saurustest, kes elasid Mongoolia aladel 60 miljonit aastat tagasi. Jalutame dinosauruste jägedes ning näeme saksauulipuid ja kõrbemaastikke. Loojuv päike peegeldub kollakas-pruunidel liivakivikajudel. Ööbime jurtalaagris Gobi Tour või Mongol Gobi või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

10. päev MONGOOLIA SUURIM LIIVADÜÜN

Pärast hommikusööki sõidame hiiglasliku Khongoryni liivadüünide juurde. Düünid on mõnes kohas kuni 300 meetrit kõrged ning laiuvad üle hiiglasliku ala (965 ruutkilomeetrit). Kaameli seljas ratsutades naudime vaateid liivaluidetele. Kahe küüruga Baktria kaamelitega on väga mugav sõita, sest nad kõnnivad aeglaselt ja tasa, iste on kindlalt kahe küüru vahel. Kaameliajajad juhivad meid turvaliselt läbi düünide. Teel külastame ka kaamelikasvataja perekonda, et tutvuda nende elu-olu, kultuuri ja tavadega. Imetleme liivadüüne, mis muudavad päeva eri aegadel värvi: koidikul on nad kollased või hõbedased, loojangul roosikarva. Ööbime jurtalaagris Gobi Ergene või Gobi Discovery 2 või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

11. päev KOTKASTE ORG

Hommikusöök. Täna on meie sihiks Yolyn Am ehk Kotkaste org. Suvelgi võib Yol Am ja Dungene orgudes näha jääd, ning nautida kaunivärvilisi kaljuseinu ja nendevahelisi imelisi kanjoneid. Teeme väikese matka ning pildistame maastikku ja loomi. Külastame Aasia suurima (1,3 miljonit ruutkilomeetrit) kõrbe, Gobi muuseumi. Kõik see asub Gobi Gurvan Saikhan Rahvuspargis, kus võib näha ka Kolme Kaunitari mäetippu ja Altai mägede idapoolseimaid tippe. Ööbime jurtalaagris Gobi Mirage või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

12. päev-13. päev LEND ULAANBAATARI, ULAANBATAR JA NAADAM PIDUSTUSED

Pärast hommikusööki lendame tagasi Ulaanbaatari ja pühendame oma reisi viimased päevad Mongoolia pealinnale ning traditsioonilistele pidustustele.

Linnaekskursioon. Külastame Gandani kloostrit (asut 1727), kus näeme hiiglaslikku (26,5 meetrit) kullatud bodhisattva Avalokitevara kuju, Mongoolia rahvuslikku uhkust ja kultuurilise taassünni sümbolit. Vaagime mõtteid Mongoolia budismi taassünni üle. Külastame Mongoolia Ajaloomuuseumi, kus on välja pandud Mongoolia ja Kesk-Aasia arheoloogilised leiud kiviajast tänaseni.  Vabal ajal on võimalik külastada suveniiripoode ja kašmiirikauplusi. Õhtu veedame meeleolukat folkoori kontserti nautides.

Uudistame Naadam pidustusi. Naadam on Mongoolia rahvuslik spordipidu, riigi suurim sündmus, mis leiab aset igal aastal suve haripunktis (11.-15. juulil). Toimuvad maadlusvõistlused, vibulaskmine ja hobuste võiduajamine.

Ööbime kahel järgneval ööl hotellis Bayangol**** või sarnases. Hinnas ka lõuna- ja õhtusöögid.

14. päev LEND ULAANBAATAR-ISTANBUL

Hommikusöök. Lend Ulaanbaatar-Istanbul kell 11:05-17:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK343). Majutus Istanbulis hotellis***.

15. päev LEND ISTANBUL-TALLINN

Lend Istanbul-Tallinn kell 08:15-11:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn