Red line

Nädalalõpp Madridis 05.10 – 07.10.2017

609 €

Hispaania pealinn Madrid asub riigi geograafilise keskpunkti lähedal. Hispaania ja hiigelsuurte meretaguste riikide impeeriumi kuningas Felipe II oli tüdinenud oma õukonda ühest Kastiilia linnast teise kolimast. Kirgliku jahimehena soovis ta, et tema õukonnal oleks püsiv asukoht mugaval kaugusel ta jahimaadest. Madrid vasta neile nõudmistele oivaliselt, lisaks leidus seal ka head joogivett ja oli küllaldaselt ruumi laienemiseks ning viljakad põllumaad lähiümbruses. Otsus tehtud, alustas Felipe II 1561. aastal suure ehitusprogrammiga, mis pidi väikesest linnakesest tegema sobiliku pealinna. Hilisemad kuningad muutsid selle veel kaunimaks ja nii oli 17. sajandiks saanud Madridist Hispaania suurim linn, võimsa impeeriumi keskus, kogu Hispaania vaimne ja geograafiline süda.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.15-07.45; Frankfurt-Madrid kl. 09.30-12.05. (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Oleme jõudnud mitmekülgsesse Hispaania pealinna Madridi. Teeme bussiga esmase tutvumise linna vaatamisväärsustega. Las Ventase härjavõitlusareen, linna tuiksoon Alcala tänav Puerta de Alcalá väravaga. Üks linna mõjukamaid väljakuid Plaza de Cibeles oma uhke Cibelese purskkaevuga. Plaza de las Cortes ja Neptunuse purskkaev. Sõit läbi linna peamise liiklusarteri Gran Vía Hispaania väljakule – Plaza de España. Väljakul seisab Torre de Madrid, tuntud kui Kaelkirjak. Siin asub ka massiivne kiviobelisk Cervantese kujuga. Jõuame hotelli, kuhu paigutame pagasi. Külastame Plaza de la Armerial asuvat Hispaania esimestele Bourbonidest kuningatele ehitatud paleed Palacio Reali – Kuningapalee. See on üks muljetavaldavam ehitis Madridis. Palee kõrgub muistse mauride kindluse kohal, mille ümber linn kunagi kujunema hakkas. Selle tohutu ja luksusliku kuningapalee tellis 18. saj. Felipe V. Praegune kuningas elab tagasihoidlikumas Zarzuela palees Madridist väljas, aga kuningapaleed kasutatakse siiani pidulike tseremooniate ajal. Troonisaal, Söögisaal, Portselantuba, mille seinad ja lagi on täielikult kaetud kuningliku portselaniga, Sammassaal jne. Meie teretutvus Hispaania pealinnaga jätkub nüüd juba jalgsieksursiooniga. Plaza de Oriente, mis oli kunagi oluliste riigisündmuste toimumispaigaks – siinsel väljakuäärsel paleerõdul ilmutasid end rahvale kuningad ja kuningannad. Siin seisavad ka iidsete kuningate rohked skulptuurid. Väljaku teises otsas asub imposantne Teatro Real. Almudena katedraal on pühendatud linna katsepühakule. Plaza de la Villa oma linna kõige ajaloolisemate ilmalike hoonetega, siin asub ka raekoda. Sellelt keskaegselt väljakult kuni toimeka Puerta del Solini laiuv vanalinna kompaktne süda on elav ajalugu ja täis huvipakkuvaid vaatamisväärsusi. Plaza Mayor on Madridi vanalinna suur ruudukujuline 17. saj. pärit väljak, mis on olnud linna keskpunktis alates päevadest kui seda kasutati avaliku areenina härjavõitluste, inkvisitsioonikohtu ja avalike hukkamiste jaoks. Majadealuseid arkaade täidavad kohvikud ja käsitööpoed. Väljaku keskmes on selle rajaja Felipe III ratsamonument. Oma kohvikute ja poodidega on Puerta del Sol ehk Päikesevärav linna elavamaid osi ja populaarsemaid kokkusaamiskohti. Siit väljuvad kiirtena kõik Madridist provintsidesse suunduvad maanteed. Siin näeme Madridi pronksist sümbolit – maasikapuu (madroño) vilja haarav karu. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinna 4* hotellis Hotel City House Florida Norte (2-sed toad) http://en.hotelfloridanorte.com/opinions/. Õhtul soovijatele flamencoetendus.

2. päev

Hommikusöök. Väljasõit kohaliku tellitud bussiga. Suundume tutvuma Madridi ümbruse kuulsama vaatamisväärsuse El Escorialiga. Selle hiigelsuure kloostrist, raamatukogust, mausoleumist ja paleest koosneva kompleksi ehitamist alustas Felipe II pärast seda kui oli teinud Madridi oma pealinnaks. Sellest kujunes välja Felipe impeeriumi keskpunkt, rangelt lihtne varjupaik, kus sai segamatult töötada. Selles kindlustmeenutavas kompleksis on kokku 16 km koridore ja ligi sada treppi ja seda kutsutakse Hispaania kaheksandaks maailmaimeks. Siin asub ka Hispaania kuningate matmispaik. Kaheksanurkses kuninglikus mausoleumis on marmorsarkofaagides enamike Hispaania monarhide maised jäänused. Seejärel sõidame Toledosse, mille ajalooline kesklinn asetseb maalilisel künkal Tajo jõe kohal. Massiivsed väravad varjavad kitsaste ja käänuliste tänavatega keskaegset linna kõrgel kaljul. Vanade müüride taga on palju tõendeid linna rikkast ajaloost. Jalutuskäik Hispaania ajaloolises pealinnas: Alcazar (kindlus), katedraal – võimas ehitis erinevate stiilide sigrimigriga. Juudi, mauri ja kristluse kultuuride läbipõimumist võib linnas näha igal sammul. Keskajal oli linn kristliku, islami ja juudi kultuuri sulatustiigel ning sel ajal rajati ka linna tähtsaim ehitusmälestis – katedraal. 16. sajandil asus linna elama kulus kunstnik El Greco (kreeklane-hisp.k.). Tagasisõit Madridi. Soovijatele ühine õhtusöök.

3. päev

Hommikusöök. Paigutame oma pagasi hoiuruumi. Ennelõuna muuseumide jaoks, valik on teie. Vanalinnast itta jäi kunagi idülliline köögiviljaaedade piirkond, mida tunti Prado ehk Aasa nime all. Bourboni monarhid valisid 18. sajandil selle ala linna laiendamiseks ja kaunistamiseks. Nad rajasid siia suursuguseid väljakuid purskkaevude, triumfivärava ja tulevase Prado muuseumiga. Paseo del Prado loodi 18. saj. lõpus ja sellest sai varsti moekas jalutuspaik. Tema peamine külgetõmme peitub muuseumides ja galeriides. Tänu Hispaania kuningakoja heldekäelisusele asub siin üks maailma tähtsamaid rikkaliku kollektsiooniga kunstigaleriisid. Prado kunstimuuseumi rajamiseks andis korralduse Carlos III. Tegemist on kunstikollektsiooniga, mis on põhiliselt pärit Hispaania monarhidelt, kes neli sajandit tagasi hakkasid kunstiteoseid koguma. Peasissekäigu ees seisab Goya kuju. Siin on maailma suurim hispaania maalikunsti valik 12.-19. saj. Suur tuntuimate Hispaania kunstnike, õukonnakunstnike Velazquesi ja Francisco de Goya maalide kogu. Saab näha ka muljetavaldavat väliskunsti kollektsiooni, eriti itaalia ja flaami teoseid. Sama puudega ääristatud avenüü ääres asub ka Reina Sofia riiklik muuseum, kus on Madridi parim kaasaegse kunsti kollektsioon. Transfeer hotellist lennujaama. Lend Madrid-Frankfurt kl. 17.20-19.50; Frankfurt – Tallinn kl 20.55-00.10. (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Madrid-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 123 € (21.11.2016.a. seisuga, võivad muutuda),
  • öömaja Madridi kesklinna ****hotellis (2-sed toad) koos hommikusöögiga,
  • transfeer lennujaam – hotell – lennujaam,
  • hispaania keelt valdav giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • väljasõit 2. päeval kohaliku tellitud bussiga,
  • käibemaks.

 

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • Flamencoõhtu – 30 € (hinna sees flamencoetendus ja üks jook etenduse ajal – alkohoolne või karastusjook omal valikul),
  • õhtusöök 2. päeval – hind täpsustamisel.
  • ühene majutus 48 €.


   

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Hind ei sisalda:
 • Kuningapalee 10 €
 • El Escorial10 €
 • Prado kunstimuuseum 12 €, kuni 25a/üle 65a 6 €, alla 18a tasuta
 • Reina Sofia muuseum 8 €