Red line

Omaan 19.11.17-26.11.17

2105 €

Üldinfo

Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kuigi, või just tänu sellele, et  Omaan on end rahvusvahelisele turismile alles üsna hiljuti avanud, on Omaan  üks lummavamaid ja külalislahkemaid riike Lähis-Idas.

Sultaniriigil on külastajatele palju pakkuda – võluv sultanaadi pealinn Masqat, Omaani lahe kaldal asuvad kaitsekindlused, klassikaline liivakõrb ja muljetavaldavad mäed, värvikad turud, kus ostetakse ja müüakse eksootilisi vürtse ja kohalikku käsitööd.

Omaan on säilitanud täiesti eristatavalt Araabia tunde, leiame traditsioonilised lubjatud hooned ja kaunite kuplite ning minarettidega kaunid mošeed.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

*Viisa tasu koos vormistamisega (tasutakse piiril)
* Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele. Omaanis on kombeks maksta teenindajatele jootraha. Jootrahadeks palume arvestada ca 35 USD.

Lisatasu eest on võimalik:

* Ühene majutus hotellides 340 €

* Tervisekindlustus al. 15,34 € (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL, LEND ISTANBUL-MASQAT

Koguneme kell 11:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 13:25-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Palume kontrollige kogunemisaega ja lennuki väljumisaega ka vahetult enne reisi! 

Lend Istanbul-Masqat kell 19:55-01:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK774). Tere tulemast Omaani Sultaniriiki! Saabumisel transfeer ja majutus Masqatis hotellis kahel järgneval ööl Al Falaj Hotel*** või sarnases.

Omaan on omanäoline ja rikas riik ning selle elanikud on reeglina äärmiselt külalislahked ja sõbralikud võõrustajad.  Linn on koduks 700 000le omaanlasele, kes kannavad endaga traditsioonilisi eluväärtusi. Omaani jõukas elujärg paistab kätte pea igal sammul – suurepärased teed, uued ehitised, kaubanduskeskused, võimsad autod.


2. päev MASQAT – QURIYAT – BIMMAH – WADI SHAB – SUR

Hommikusöök. Täna alustame oma ringsõitu ja lahkume pealinnast. Sõidame Pärsia lahe ääres asuvasse Quriyati kalurikülla. Seejärel imetleme looduse vaimustavat tööd – uudistame tuhandete aastate jooksul tekkinud Bimmahi karstikoobast, mis on täidetud soolase ookeaniveega. Imetleme Wadi Shabi koske. Õhtuks jõuame olulisse kaubandusteede ristumiskohta Suri, kus tänaseni ehitatakse puidust uhkeid laevu dhow’sid.

Majutume Suris hotellis Sur Plaza Hotel*** või sarnases. Pärast ühist õhtusööki sõidame randa, et võimalusel vaadata, kuidas merekilpkonnad tulevad kaldale munema. Suurimad kilpkonnad võivad kaaluda kuni 100 kilo. Kilpkonnad asuvad liikvele pimedas ja kokku võivad nad muneda ligikaudu sada muna.

 

3. päev SUR – WADI BANI KHALED – WAHIBA LIIVADÜÜNID

Hommikusöök. Just loodus eristab Omaani teistest laheriikidest – lisaks kaunile rannikualale ning imeliste düünidega kõrbelisele maastikule paiknevad siin ka kõrged mäed, mägijärved, kaunid wadid. Täna kogeme meiegi Omaani loodust, alustades sõitu džiipidega Wahiba kõrbesse. Teel peatume rohelises Wadi Bani Khalidis. Imetleme palmidest ümbritsetud türkiissinist vett. Seejärel jõuame liivadüünide vahele, mis katavad piirkonda ligi 200 km pikkuses ja 100 km laiuses, ulatudes kohati suisa 200 m kõrguseni. Naudime džiibisafarit kuldsete düünide vahel. Kõrb on tänase päevani koduks mitmetele beduiinihõimudele, kes on tuntud oma legendaarse külalislahkuse poolest.
Õhtusöök ja majutus mugavustega 
kõrbetelkides  või sarnases. Öö kõrbelaagris on tõeliselt eriline elamus, mis jääb Teile meelde veel pikkadeks aastateks!

 

4. päev WAHIBA LIIVADÜÜNID – JEBEL SHAMS – NIZWA

Hommikusöök. Sõidame džiipidega sisemaale Al Dakhilia piirkonda. Peatume Al Hamra vanas külas, kus imetleme kolmekordseid restaureeritud majasid. Võimalus külastada Bait Al Safa tüüpilist külamaja. Al Hamrast lääne poole jääb mägironijate hulgas populaarne Jebel Shamsi 3075 m kõrgune mägi. Ghuli küla elanikud on tuntud oma käsitööoskuste poolest, siin valmistatakse kuulsaid Omaani tekke. Seejärel imetleme vaateid Omaani suureks kanjoniks nimetatud loodusimele. Õhtuks jõuame Nizwasse. Jätame hüvasti koloriitsete džiibijuhtidega ja jätkame ringsõitu taas bussiga.
Majutus ja õhtusöök hotellis 
Jebal Shams Resort  või sarnases.

 

5. päev NIZWA – MASQAT

Hommikusöök. Jätame hüvasti koloriitsete džiibijuhtidega ja jätkame ringsõitu taas bussiga. Ekskursioon Nizwas. Omaani kunagine pealinn Nizwa on täna kuulus juveelimeistrite poolest. Imetleme 17. sajandil ehitatud kindlust, kus kõrgub 30 m kõrgune omanäoline torn. Jalutame kohalikul turul, kus kaubitsetakse nii liha, kala, puuviljade, maitsetaimede kui ka kaunite kuld- ja hõbeesemetega. Väikestes söepannides põletatava viiruki lõhn on just Omaanile iseloomulik. Sageli nimetatakse viirukipuu vaiku valgeks kullaks.  Õhtuks jõuame Mussanahi, Masqati piirkonnas, majutus kahel järgneval ööl hotellis Millenium****.

 

6. päev MUSSANAH

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks Mussanahis. Õhtusöök  hotellis.

 

7. päev MUSSANAH – MASQAT – LEND MASQAT-ISTANBUL

Hommikusöök. Ekskursioon Masqatis – Sultan Qaboosi bin Saidi poolt rahastatud suurmošee, mis on maailmas suuruselt viiendal kohal. Mošee palvesaali kaunistavad hiiglaslik Swarovski kroonlühter ning 4300m2 suurune ühes tükis põrandavaip. Seejärel näeme Al Alami paleed, India arhitekti loomingut. Palee on ümbritsetud kahest kindlusest. Külastame Omaani suurimat ja vanimat Mutrahi turgu ehk souki – jalutame kitsastel alleedel, kus õhk pulbitseb maitseainete aroomidest. Vabal ajal võib nautida linna eksootilist õhustikku ja soetada huvitavaid Omaani suveniire.

Aeg suunduda lennujaama! Lend Masqat-Istanbul kell 02:50-07:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK775). 

8.päev LEND ISTANBUL-TALLINN

Maandume Istanbuli lennujaama kell 07:30. Lend Istanbul-Tallinn kell 10:10-12:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). 

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ  

Reg. Nr 10188803  

Aadress: Poordi 1, Tallinn