Red line

Põnevaid kohti Tallinna ümbruses

Ekskursiooniprogramm

Ekskursiooni alustame Nõmmelt, mis oli kunagi Tallinna elanikele armastatud puhke- ja suvituskohaks. 19. sajandi lõpul rajas mõisnikuna tuntud Nikolai von Glehn Nõmmele pargi ja keskaegses gooti stiilis lossi, mille arhitektiks oli ta ise. Lossi kõrvale rajas ta „Palmimaja“ koos kahe tiigiga. Parki püstitas ta Kalevipoja skulptuuri ja draakoni kuju, mida rahva seas tuntakse rohkem Glehni Kuradi ja Krokodillina. Pargis on ka tema poolt rajatud vaatetorn, kus praegu asub observatoorium.
Edasi suundume Keila – Joale. Teekond viib mööda mereäärset pankrannikut Türisalu pangale, mida tuntakse ka Hamleti kaljuna. 1964 a. vändati siin filmi „Hamlet“, sest koht sobis suurepäraselt iseloomustamaks tollast keskkonda.
Järgmine peatus on Keila-Joa mõisas, mida on kutsutud ka Fall´i mõisaks, sest asub kauni joa lähedal ja saksa keeles juga ongi fall. Selle paiga esmamainimine pärineb juba 13.sajandist, kuid kuulsamad omanikud olid Benckendorfid ja Volkonskid. Vana mõis pole praegugi kaotanud oma suursugusust ja võlu: kaunis kosk, iidsed puud ja lähedal asuv meri. Tuntud inglise kunstnik Elisabeth Rigley kirjutas kunagi selle mõisa kohta :“ See koht on paradiisiks õukondlastele ja filosoofidele, looduse nautlejatele ja moehulludele, luuletajatele ja kunstnikele, mõttetarkadele ja veidrikele“. 19. Sajandi keskel viibisid siin kõik Venemaa tsaariperekonna liikmed. Seda kohta külastada oli prestiižne. Kutsume teidki promeneerima parki, vaatama kaunist juga, külastama mõisa ennast, kus kuuleb imelisi lugusid siin elanud inimestest ja nende külalistest.
Lõunapeatus on Hüüru veskis.

Marsruut: Tallinn – Nõmme – Keila-Joa – Tallinn
Programm kestab 5 h

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Objektid

  • Glehni loss ja park.

  • Türisalu pank (Hamleti kalju).

  • Keila-Joa mõis ja park.