Red line

Sölden 24.02.18-03.03.18

al. 945 €

Üldinfo

Sölden asub Ötztali orus, otse Tirooli südames. Söldeni puhul võib väita, et tegemist on ühe Austria tuntuima suusaspordikeskusega. Absoluutne lumegarantii on tagatud kõikjal Ötztalis novembrist kuni maini, selle garanteerivad Rettenbachi ja Tiefenbachi liustikud ning suusapiirkonna keskmine kõrgus 1350-3250 m ü.m.p. Ötztali suusakeskuse kõrgeim tipp, „Aussere Schwarze Schneid”, on 3257 m kõrgusel merepinnast, seega – rohke lumega suusanauding on garanteeritud! Lisaks kõrgeimale tipule, pürgivad üle 3000 meetri merepinnast veel kaks mäetippu. Soovi korral on võimalik võtta ette BIG3-Rallye, mille käigus suusatatakse päevaga läbi 50 km ja on võimalik nautida vaateid uhketelt vaateplatvormidelt kõigi kolme kõrgeima tipu otsast. Söldeni külast viivad tõstukid kahele omavahel ühenduses olevale mäele, Gaislachkoglisse ja Giggijochi. Gaislachkogli rajad sobivad heal tasemel sõitjatele, Giggijochis on laskumisi ka algajatele ja looduse imetlejatele. Laskumised on reljeefselt huvitavad ning rajad avarad. Kõik laskumised on omavahel ühendatud hästi toimiva tõstukisüsteemiga ning järjekordi ei ole praktiliselt kunagi. Ka liustikele, mille poolest ehk Sölden just hästi tuntuks on saanud ja kus suusatada võimalik aastaringselt, pääseb mugavate liftidega lihtsalt. Ja suur kõrgus merepinnast ei tähenda seda, et laskumised oleksid ilmtingimata väga „mustad”. Kõikjal Tirooli „igavese jää” peal on laiasid, hästi hooldatud nõlvasid ka vähem harjutanutele. Omaette elamuseks kujuneb kindlasti õhtune suusatamine valgustatud rajal (avatud korra nädalas), kui Gaislachkogli vahejaamas toimub ka meeleolukas pidu. Kuid suusapäev ei lõpe kindlasti veel kui tõstukid suletakse, vaid peale päeva viimast laskumist kehtib moto: suusa/lauaklambrid lahti ning edasi after-ski’le.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Plussid:

  • 100% lumegarantii tänu liustikule
  • Võimalus suusatada ka Obergurglis/Hochgurglis
  • Mugav suusatõstukite süsteem
  • Head off-piste võimalused
  • Ka algajatele palju võimalusi
  • Palju toredaid after-ski kohti
  • Lõbus ja noor seltskond
  • Suurepärane termaalvee keskus AquaDome

Söldeni peatänav on ümbritsetud pilgeni täis after-ski pubidest, kus inimesed pärast suusapäeva suusasaabastega lettide peal tantsivad ja tuntud meloodiaid kaasa laulavad. Sölden on kiire elutempo ja aktiivse elustiiliga küla, kus toimub aastaringselt palju erinevaid meelelahutusüritusi: esinevad ansamblid, toimuvad pidustused ja mäeshowd.

Ötztali orus, 13 km kaugusel Söldenist, asub ka Tirooli suurim termaalveekeskus, võrratu AquaDome. Kompleksis asuvad erinevad termaalveebasseinid nii õues kui siseruumides ning suur saunamaailm. Plaanime meiegi oma reisi jooksul ühe lõõgastava õhtu siin veeta! Sölden on võrratu!

Insider TIP

Ostes Söldeni mäepileti, on võimalik käia suusatamas ka 14 km kaugusel asuvas Obergurgli/Hochgurgli suusakeskuses. Ötztali oru lõpus asetsevad kaks omavahel ühendatud keskust on tõeline Alpide teemant. „Top Quality Skiing”, nagu ütlevad rohked auhinnad ja tunnustused, mis keskus tänaseks on pälvinud.

Muuseas – Obergurgl on ühtlasi kõrgeimal asuv (1930 m ü.m.p.) kirikuküla Austrias!


Külalistemaja Annabell 1079 €

Sölden, majutus kaheses toas hommikusöökidega

Külalistemaja Annabell asub Söldeni peatänaval 300 m kaugusel Giggijoch tõstukist. Suusabussi peatus on majast 50 m. Kesklinna poed, restoranid, klubid ja baarid on lühikese jalutuskäigu kaugusel, samas kui maja ise jääb Söldeni meeleolukast elust ja after-ski melust veidi eemale rahulikumasse piirkonda. Tirooli stiilis sisustatud toad on rõduga, tubades on dušš/WC, föön, raadio, TV, seif, WiFi. Kraanist tuleb hea joogivesi, hommikusöögi buffet-laual on naturaalsed tooted ja kodused moosid. Külalistemajas on ka väike saun, suusaruum ja saapakuivatus.

www.pension-annabell.com


Külalistemaja Anton 1110 €

Sölden, majutus kaheses toas hommikusöökidega

Külalistemaja Anton asub Söldeni keskuses peatänava ääres. Gaislachkoglbahn on vaid 200 m kaugusel, laskuda saab maja lähedale. Sealsamas algab Söldeni väga elav peatänav, kus palju poode, restorane, klubisid ja baare. Hotellis on väike kena spa, kus on soome- ja infrapunasaun. Toad on lihtsalt ja mugavalt sisustatud, tubades on dušš/WC, TV. WiFi lisatasu eest. Külalistemajas pakutakse head hommikusööki buffet-laual. Majas asub pagariäri.

www.hausanton.at


Külalistemaja Enzian 1045 €

Sölden, majutus kaheses toas hommikusöökidega

Külalistemaja Enzian asub Söldeni keskuses rahulikus piirkonnas. Lähim tõstuk Gaislachkoglbahn on 700 m kaugusel. Jalutuskäigu kaugusele jääb Söldeni väga elav peatänav, kus palju poode, restorane, klubisid ja baare. Enziani elanikel on võimalus tasuta külastada Söldeni veekeskuse Freizeit Arena basseine ja saunasid. Toad on lihtsalt ja mugavalt sisustatud, tubades on dušš/WC, TV. Külalistemajas pakutakse head hommikusööki.

www.apart-enzian.com


Lend Kuupäev Lennu nr Väljalend Saabumine

Tallinn-Münhen

24.02.2018

LO8163

13:05

14:30

Münhen-Tallinn

03.03.2018

LO8164

16:05

19:25

Lennuinfo:Palume kontrollida lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!

Reis toimub tellimuslennuga, Tallinn-Salzburg-Tallinn.

Äraantav pagas:

Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.

Käsipagas:

Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Eripagas:

Suusa- ja lauakotid on võimalik ette tellida vähemalt 1 kuu enne reisi algust. Eripagas kaaluga kuni 10 kg, hind 40 €.

* Suusapagas on võimalik lennule tellida lisatasu eest, hind 40 € /10 kg.
Suusapagasite arv lennul limiteeritud, seega palume suusapagasi ette tellida.

Toitlustus lennul:

Hinnas on külm eine ja karastusjoogid. Pardamenüü alusel saab osta lisa.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli ->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.

Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.

Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Söldeni tõstukipilet hooajal 2017/2018


Täiskasvanud Lapsed Noored Seeniorid
5 päeva 250 € 137 € 200 € 212 €
6 päeva 285 € 157 € 228 € 242 €
5 päeva 7st 268 €  147 € 214 € 228 €

Tõstukipilet kehtib Söldenis ja ka Obergurgl/Hochgurgl suusakeskuses, mis jääb Ötztali oru lõppu Söldeni keskusest 14 km kaugusele ja kuhu saab tasuta suusabussidega.

Väikelapsed sünniaastaga 2010-2013 suusatavad Söldenis 2 €/päev.

Lapse hind kehtib sünniaastaga 2003-2009.

Noore hind kehtib sünniaastaga 1998-2002.

Seeniori hind kehtib:

naised sünniaastaga 1958 ja varem,

mehed sünniaastaga 1953 ja varem.

Soodushinnaga mäepileti ostmiseks on vaja kassas esitada pildiga dokument (ka lastel).

 

Pilet 5 päeva 7st võimaldab suusatada 5 vabalt valitud päeval 7 järjestikuse päeva jooksul.

Tõstukipiletite ostmiseks soovitame kaasa võtta sularaha.

Pileti hinnale lisandub puutevaba kiipkaardi deposiidi tasu 3 €, mis makstakse tagasi, tagastades rikkumata kaardi peale viimast suusapäeva.

Suusakeskus arvudes

SÖLDEN 1350-3250 m

HOCHGURGL/OBERGURGL 1800-3080 m

Kokku 150 km radu, nendest

siniseid 53 km
punaseid 63 km
musti 28 km

Pikim laskumine:

Schwarze Schneid-Rettenbachtal-Sölden – 12,8 km
keskmise raskusastmega, kõrguste vahe 1880 m
Raskeim laskumine:
Hainbachjoch-Sölden- 7 km, kõrguste vahe 1350 m

32 kaasaegset tõstukit.

Kokku 110 km radu, nendest

siniseid 35 km
punaseid 55 km
musti 20 km

Pikim laskumine:

Wurmkogl-Obergurgl-Pill, – 8 km
keskmise raskusastmega, kõrguste vahe 1280 m
Raskeim laskumine:
Hohe Mut, – 2,5 km, kõrguste vahe 560 m

Tõstukid:

4 ankurtõstukit
5 tooltõstukit
2 gondlit
Interaktiivse mäekaardi vaatamiseks klõpsa siia.
Obergurgl/Hochgurgl’i mäekaarti saad vaadata siit.

Suusakeskuste vahelised vahemaad:

Sölden-Obergurgl 14 km


Reisijuhi kommentaar

Olles käinud paljudes suusakeskustes, eelistan ma Söldenit ühest küljest tema kompaktsuse, teisalt aga mitmekesiste nõlvade poolest. Loomulikult on suusatajatele lisaväärtus see, et tänu nii suusaküla kui ka kogu suusakeskuse kõrgusele on tagatud 100% lumegarantii. Nõlvad pakuvad naudingut nii algajatele suusatajatele kui ka vanadele tegijatele. Lumelaudurina saan ma oma feelingu laskudes off-piste nõlvadel. Rajad on pikad ja osad neist lõpevad Söldeni peatänaval, kus on piisavalt kohti, et osaleda tujuküllasel after-ski’l. Ka õhtuks piisab tegevust – võib lõõgastuda veekeskuses, proovida õhtust suusatamist valgustatud rajal ning osaleda öisel kelgutamisel 4 km pikkusel rajal või tantsida pubides. Igatahes on Sölden koht, kuhu tasub alati minna!


Kasulikud lingid

Suusakeskus: www.oetztal.comwww.soelden.comwww.obergurgl.com
Aqua Dome veekeskus: www.aqua-dome.at
Tallinna lennujaam: www.tallinn-airport.ee
Salva kindlustus: www.salva.ee
Ilm: www.wetter.atwww.winterline.atVastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn