Red line

Suur seiklus maailma äärel 27.06.18-06.07.18

4210 €

Üldinfo:
Alyeska tähendab tõlkes suur maa – just nii nimetasid põliselanikud oma maad. Alaska, see on tõeline ime. Tere tulemast liustike, jäämägede ning virmaliste kargele maale, kust leiame ka fjorde ning mäeahelikke. See on USA suurima pindalaga osariik, kuid suur osa territooriumist on asustamata – Alaska sobib seiklushimulistele loodusearmastajatele. Alaska on kulla ja nafta maa ning rahvusspordiks on koerarakendisõit ehk mushing nagu nad nimetavad.   

Hind sisaldab:   

* Lend Tallinn-Stockholm-Keflavik-Anchorage ja lend Anchorage-Keflavik-Stockholm-Tallinn.   

*Lennujaamamaksud seisuga august 2017. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata  

reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul

ja ametivõimude otsustes.
* Majutus hotellides koos hommikusöökidega vastavalt programmile 2-kohalistes tubades.
* Mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile.
* Giiditeenus.
* Kenai fjordide kruiis koos lõunasöögiga.
* Denali rahvuspargi külastus koos kerge lõunaga.
* Rongipilet Talkeetna-Denali.
* Sissepääsupiletid: Gold Dredge 8 muuseum, Anchorage’i muuseum, Fairbanksi muuseum ja vabaõhumuuseum.
* Sissepääsupilet Alaska loodusparki.
* 1 ühine õhtusöök.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

 

Lisateenused:

* Ühene majutus 950 €
* Tervisekindlustus al. 30€ (kuni 65 a., vanematele kõrgemad

tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta).

Soovitame vormistada ka

reisitõrkekindlustuse!
* Esta luba 20 €

 

  

1.Päev LEND TALLINN-STOCKHOLM-KEFLAVIK-ANCHORAGE  

Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 05:30, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Stockholm kell 07:20-07:20 ja Stockholm-Keflavik kell 14:20-15:30. Lend Keflavik–Anchorage kell 17:10–16:20 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi! Tere tulemast Alaskale!  

Anchorage on Alaska suurim linn ning keset metsikut loodust mõjub see lausa metropolina. Siin elab ligikaudu pool osariigi elanikkonnast, samuti on Anchorage ainus koht Alaskal, kus tajute ameerikalikku elulaadi leides eest nii ostukeskused kui ka peened restoranid. Anchorage on Alaska finants- ja transpordikeskus. Linna ajalugu ulatub tagasi aastasse 1914, mil ta asutati Alaska raudteetööliste laagriks. Majutus hotellis Inlet*** või sarnane.  

2.Päev ANCHORAGE – KENAI POOLSAAR – SEWARD  

Hommikusöök hotellis. Alustame oma ringreisiga Alaskal. Võtame suuna lõuna poole, sõites mööda maalilist teed, mille ilu on võrreldud teiste maailma kauneimate teedega. Külastame Alaska loodusparki (Alaska Wildlife Conservation Center). Möödume Girdwoodi mägedest, mis on tuntud Alyeska nimelise suusakuurordi poolest. Kenai poolsaar on populaarne sihtkoht nii kohalike kui turistide hulgas – siin on kaunid vaated ja palju võimalusi vaba aja veetmiseks. Jõuame mägedest ümbritsetud sadamalinna Sewardisse. Saabudes võtame ette kerge matka Sewardi linna lähistel, et imetleda Exiti liustikku. Exiti liustik on Alaska loodusimedest kõige kergemini turistidele ligipääsetav. Umbes 5% Alaska territooriumist on kaetud liustikega, neid on siin kokku ligikaudu 10000. Majutume Sewardis hotellis Harbor 360*** või sarnane.  

3.Päev SEWARD – KENAI FJORDIDE RAHVUSPARK – ANCHORAGE  

Hommikusöök hotellis. Sewardi linn on väravaks Kenai fjordide rahvuspargile – 670 000 aakrit vett ja rannikujoont. Siinne piirkond on ideaalne elupaik veelindudele ja vees elavatele imetajatele. Pakume laevakruiisi (kestusega u. 6 tundi), et tutvuda Alaska veeökosüsteemiga – merelõvid, merisaarmad ja hülged. Hea õnne korral võib isegi näha küürvaalasid. Kerge lõunasöök laeval. Randunud sadamas, külastame Alaska merekeskust (Sea Life Center). Seejärel sõidame taaskord Anchorage’i, majutus hotellis Inlet*** või sarnane.  

4.Päev ANCHORAGE – DENALI  

Hommikusöök hotellis. Sõidame läbi Alaska peamise põllumajandusliku piirkonna Matanuska-Susitna oru. Orgu ilmestavad liustikest tekkinud suuremad ja väiksemad järved. Peatume väikeses Talkeetna linnas, mis on sageli matkajate baaslaagriks. Siit istume rongi, et alustada tõelist Alaska seiklust. Sõidame rongiga põhja suunas, jõudes Denali rahvusparki. Teekond, mis kestab u. 4,5 tundi, on väga maaliline: näeme liustikke, jõgesid ja kanjoneid ning kuulsat Hurricane Gulchi silda. Matkamise kõrval on rongiga Alaska avastamine kahtlemata kõige alaskalikum viis seda teha. Pärastlõunal jõuame Denali rahvusparki. Majutus kahel järgneval ööl Denali Bluffs hotell*** või sarnane.  

5.Päev DENALI RAHVUSPARK  

Hommikusöök hotellis. Denali rahvuspark ei jäta kedagi ükskõikseks. Täna ootab meid tõeline Alaska loodusime – võrratud vaated ja ilusad fotomotiivid rahvuspargis. Igal aastal külastab seda suurepärast rahvusparki ligikaudu miljon inimest. Denali rahvuspark on rajatud Põhja-Ameerika kõrgeima mäe, McKinley (6194 m) ümber. Denali tähendabki athabasci keeles kõrge. Hea õnne korral on võimalik näha karusid, põtru ja hunte ning ka muid loomi. Selge ilma korral avaneb meile kogu majesteetliku McKinley’i mäe ilu. Kerge eine rahvuspargis. Pärastlõunal vaba aeg.  

6.Päev DENALI – FAIRBANKS  

Hommikusöök hotellis. Sõidame Tanana jõe orus asuvasse Fairbanksi linna, kus on segunenud moodne eluviis ja alaskalik looduslähedus.

Fairbanksi teiseks nimeks on sageli värav Arktikasse.
Suuruselt teise linna ajalugu viib meid 19. sajandi kullapalaviku aegadesse. Fairbanksi teeb veel eriliseks tema suured temperatuurikõikumised (talvel kuni -55 ºC ja suvel kuni +38 ºC). Külastame Fairbanksi muuseumi, et tutvuda Alaska geograafiliste piirkondade, kunsti ja käsitööga. Seejärel külastame väikest Foxi linna. Just siin on võimalik tutvuda Alaska kullakaevamise ajalooga. Külastame omalaadset ajaloomuuseumi Gold Dredge 8, mis on ainuke siinkandis säilinud autentne kullapuur. Esmasasukate eluga Alaskal tutvume Fairbanksi vabaõhumuuseumis. Majutus hotellis Fairbanks*** või sarnane.  

7.Päev FAIRBANKS – GLENALLEN  

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon linnas – Golden Heart Park, kus näeme esimestele asunikele pühendatud monumenti. Järgmisena näeme 2000 aakri suurust erinevate linnuliikide eluala – Creamers Field Migratory Waterfowli. Näeme ka kuulsat Alaska toruliini, mis ühendab Prudhoed ja Valdezi. Toruliini tähtsusest kõnelevad arvud – keskmiselt transporditakse 1,8 miljonit barrelit naftat päevas ning kulub vähem kui kuus päeva, et nafta läbiks üle 1000 km.
Seejärel sõidame piki Alaska ühte vanimat ja kaunimat teed pidi ning õhtupoolikul jõuame Glenallenisse, mille ümbruses elab mitmeid indiaani hõime. Glenallen on väikene küla, mille elanike arv on u. 550. Majutus hotellis.  

8.Päev GLENNALLEN – ANCHORAGE  

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu tagasi Anchorage’i. Meie teele jääb mitmeid endisi ja tegutsevaid kullakaevandusi. See piirkond on koduks peamiselt karudele, põtradele ja karibuudele. Jõudes Anchorage’i, näeme Eagle Riveri elamurajooni ning kahte endist sõjaväebaasi. Külastame Alaska põliselanike kultuurikeskust, et tutvuda nende kultuuri, keele, pärandi ja traditsioonidega. Ühine õhtusöök reisi viimasel õhtul. Majutus hotellis Inlet*** või sarnane.  

9.Päev LEND ANCHORAGE-KEFLAVIK  

Hommikusöök hotellis. Tutvustav ekskursioon Anchorage linnas. Aeg suunduda lennujaama. Lend Anchorage-Keflavik kell 15:20-06:20 (kohalikud kellaajad).  

10.Päev KOJULEND  

Lend Keflavik-Stockholm kell 07:35-12:30 ja lend Stockholm-Tallinn 18:45-20:55.  

  

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ  

Reg. Nr 10188803  

Aadress: Poordi 1, Tallinn