Red line

Tai kuningriik 28.01.18-09.02.18

2420 €

Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Hind sisaldab:

* Lennupilet Tallinn-Istanbul, Istanbul-Bangkok, Phuket-Istanbul ja Istanbul-Tallinn

* toitlustamine lennukis

* Lend  Chiang Mai-Phuket

* Sisaldab lennujaamamakse seisuga november 2016. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.

* Bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, ekskursioonid vastavalt programmile

* Majutus 11 ööd hotellides vastavalt programmile (2-in. toad),  hommikusöögid hotellides

* 5 lõunasööki ja 1 õhtusööki

* Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel (va. lisaekskursioonid)

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud:


Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse.


Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad:

* Phi-Phi ja Khai saarte ekskursioon, koos lõunaga ca 69 €  (tellimine ja tasumine reisil)
* Bondi saarte ekskursioon, koos lõunaga ca 45 € (tellimine ja tasumine reisil)

Reisikava

1.päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BANGKOK

Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lennud Tallinn-Istanbul kell 13:25-17:50 ja Istanbul-Bangkok kell 20:40-09:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 64). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2.päev BANGKOK

Saabume Bangkokki kell 09:45. See kohalike seas Krung Thepi ehk Inglite Linnana tuntud 10 miljonilise elanikkonnaga linn on Aasia pulbitsev metropol – elurõõmu ja naeratuste linn, värvide, lõhnade ja maitsete linn, vastuolude linn, meelelahutuse ja paljude uhkete vaatamisväärsuste linn. Kaos ja harmoonia, kuldsed templid ja värvikad turud, budistlikud mungad ja end õhtuti üles lüüa armastavad kaunitarid – see kõik on siin esindatud. Kuigi Bangkok vaatab eelkõige tulevikku, on just siin mitmed kuningriigi tähelepanuväärsemad ajaloomälestised.

Alustame tutvumist linnaga, kus traditsioonid ja kaasaegne elurütm kulgevad käsikäes. Eksootilisel mootorpaadisõidul mööda Chao Phraya jõge ja Thonburi kanalit näeme elu-olu nii vee peal kui kaldapealsetel. Paadisõit on värviderohke vaatepilt Tai kaldaäärsest elust ning paadisõidul veendume selles, et Bangkoki elanikud sõltuvad endiselt traditsioonilistest veeteedest. Oma paadisõidul peatume kodujumal Aruna järgi nimetatud suursuguse Wat Aruni ehk tõlkes Koidu templi juures, mis on Bangkoki üheks tuntuimaks sümboliks. Khmeeri stiili esindav suursugune tempel kõrgub 86 meetri kõrguseni üle jõepinna ja on kaunistatud kireva hiina portselaniga. Sööme ühiselt tai lõunasööki.

Seejärel suundume hotelli ja majutume Bangkokis hotellis Centara****. Aeg puhkuseks.

Õhtul on soovijatel võimalik osa võtta Tai folklooriõhtust – erakordne õhtu Tai rahvuslikus restoranis (lisatasu eest). Hõrgutav rahvustoit, ääretu külalislahkus ja klassikalised Tai tantsud – mõnus lõõgastus võimalusterohkes Bangkokis.

3.päev BANGKOK – DAMNOEN SADUAK – AYUTTHAYA

Hommikusöök hotellis. Väga vara hommikul alustame oma päeva sõiduga Damnoen Saduaki, mis on kuningriigi suurim ujuvturg. Teel ujuvturule peatume orhideefarmis, kus lisaks õite ilule saab uudistada ka kookospähklite töötlemise protsessi. Siit saab osta ka palmisuhkrut, kookosõli ja kookosest valmistatud tervistavat looduskosmeetikat. Ujuvturule jõudmiseks võtame ette 15-minutilise paadisõidu, mille käigus näeme, kuidas elavad inimesed jõgedest ja kanalitest läbistatud maapiirkonnas. Värvikireval ja meeleolukal ujuvturul müüakse käsitööd, lilli, vürtse, puuvilju ja palju muud. Müügitegevus toimub nii paatidel kui kaldapealsel. Oluline osa meie turukülastusest on kulinaarsetel elamustel – soovitame proovida siinseid otse jõe-köögis valminud nuudlisuppe või kohalikke magusaid hõrgutisi, mida müüakse vaid hommikustel turgudel. Peale lõunal võtame suuna Siami kuningriigi teise pealinna Ayutthaya poole. See unikaalne linn oli Siami riigi keskuseks ja pealinnaks 14-18. sajandil, olles omalaadseks sulatusahjuks erinevatele kultuuridele. Ayutthayas olid teretulnud nii Aasia kaupmehed kui ka Euroopast pärit meremehed, kes kõik said õiguse rajada just endale sobivad kodud. Kuningas Narai valitsuse ajal oli Ayutthaya Kagu-Aasia kauneimaid ning jõukamaid linnu. Prantsuse suursaadik võrdles Ayutthayat tolleaegse Pariisiga — suurim mõeldav kompliment! Ühine lõuna. Ayutthaya oli Siami kuningriigi arhitektuuriline, poliitiline, majanduslik ning religioosne keskus rohkem kui 400 aastat. Hunnitud paleed, templid, laiad alleed, väljakud, turud, sadamad. Tänane Ayutthaya (UNESCO) on põnev arheoloogiline ala, mis annab tunnistust kunagisest hiilgusest ning samas armas linnake, kus kohalikud elanikud endiselt kunagisi hiilgeaegu meenutavad. Pärast ühist õhtusööki, teeme veel tutvust õhtuse Ayutthaya linnaga. Majutus Ayutthayas hotellis Kantary**** või sarnane.

4.päev AYUTTHAYA – SUKHOTHAI

Hommikusöök hotellis. Liigume ajas tagasi ning Ayutthayast, Siami teisest pealinnast, võtame suuna Sukhothai kuningriiki. Meie tee viib põhja suunas. Silma jäävad väikesed ja autentsed Tai külakesed, riisiväljad, värvikirev elu omas tempos. Teeme ringkäiku ajaloolises Sukhothais. Ajalooline linnakeskus, arheoloogiline ala (UNESCO) ning Sukhothai kuningriigi tekkelugu. Sukhothai provintsi pealinn Sukhothai on täna rahulik linnake Yomi jõe kaldal. Teeme tutvust tänapäevase linnaga ning majutume hotellis Heritage Resort**** või sarnane. Vaba õhtupoolik.

5.päev SUKHOTHAI – CHIANG MAI

Hommikusöök hotellis. Hommikul külastame Sukhotai loomaaeda, see unikaalne Sukhotai lennujaamas asuv väike loomaaed on üllatavalt liigirohke—kaelkirjakud, kilpkonnad, pärdikud ja kirevad linnud moodustavad huvitava koosluse. Meie tee viib mööda looduskaunitest aladest, kus mägismaad vahelduvad viljapõldudega, kus väikesed külakesed on tipitud Tai kuulsaimate loodusparkide Mae Wa, Si Satchanalai, Wiang Kosai ja Doi Khun Tani vahele. Fotopeatusteks valime välja parimad paigad. Õhtuks jõuame Chiang Maisse. Majutus järgneval neljal ööl Chiang Mais hotellis Holiday Inn**** või sarnane.

6.päev CHIANG MAI – MÄGIHÕIMUD – LILLEFESTIVALI AVATSEREMOONIA

Hommikusöök hotellis. Tänase päeva esimese poole veedame Chiang Mai läheduses asuvates mägedes tehes tutvust mägihõimudega. Lisud, Load, Hakad, Hmongid, Karenid — neid hõime on mitmeid, kes on endale Põhja-Tai metsikul mägismaal kodu loonud. Läheme meiegi ja teeme tutvust nende inimestega, kelle traditsioonid ning uskumused ulatuvad sajandite taha, kes oma koduküladest pea kunagi ei lahku ning kelle arvates eurooplased väga vahvad ja naljakad välja näevad. Sööme ühiselt lõunat ning suundume tagasi Chiang Maisse, et osa saada Chiang Mai lillefestivali avatseremooniast!

Hiiglaslikud lillede, kangaste, kulla ja karraga kaunistatud ratastel liikuvad lavad, mis on ehitud rooside, orhideede, nelkide ja teiste lilledega.

Chiang Mai lillefestival on kuulus mitte ainult üle Aasia, vaid ka väga palju inimesi Euroopast ning Ameerikast tuleb Chiang Maisse just nimelt seda igal aastal toimuvat suurejoonelist lillepidu nautima.

7.päev LILLEFESTIVAL – ELEVANDID

Hommikusöök hotellis. Jalutame ning tutvume lillefestivali eksponaatidega. Siinne loodus on imeline! Ja kuidas tutvust ikka veel paremini teha kui mitte elevandi seljas džunglis sõites ning bambusest parvega jõel liikudes. Elevandikülad on kuulsad on eheduse poolest. Metsatöödelt päästetud elevandid elavad külaelanikega haruldases harmoonias. Väikese küla tänavatel siblivad kanad, jooksevad lapsed, hauguvad koerad ja kõnnivad rahulikult elevandid.

8.päev CHIANG MAI – CHIANG RAI – KULDNE KOLMNURK

Hommikusöök hotellis. Kuldne kolmnurk on inimeste meeli erutanud juba pikka aega, väidetavalt natuke pahaendeline, samas looduskaunis, ühtlasi rikas ja vaene — ei oska keegi seda müstilist paika täpselt kirjeldada. Mekongi jõe delta, mis läbib kuldse kolmnurga madalaid maid on sajandeid olnud peamiseks transpordi marsruudiks Myanmari, Tai, Laose ja Kambodža vahel. Külastame ajaloolist Chiang Rai piirilinna Mae Said. Ühine lõunasöök.

9.päev LEND CHIANG MAI – PHUKET

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama, lend Chiang Mai – Phuket.

Majutus Phuketis järgneval neljal ööl hotelli The Senses Resort**** või sarnane. Esmatutvus Phuketiga ning vaba õhtupoolik puhkuseks.

10.päev VABA PÄEV RANNAS, „BONDI SAARTE“ EKSKURSIOON KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Täna on soovijatel ainulaadne võimalus teha tutvust imeliste kaljusaartega, millele on lisanud kuulsust ka see, et siinseid maalilisi paiku on kasutatud isegi kahes James Bondi filmis: „Mees kuldse relvaga“ ja “007 ja igavene homne”.

Üks maailma kauneimaid loodusimesid – teravad kaljusambad tõusevad kristallselgest mereveest, põnevad koopad, ujuvatele pontoonidele ehitatud küla kus sööme ühiselt lõunat, võrratu loodus ning päeva lõpetuseks pehme siidise liivaga rand, et veidi puhata ja supelda. Lühidalt: päev paradiisis!

11.päev VABA PÄEV RANNAS, PHI-PHI-JA KHAI SAARTE TUUR KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Täna suundume soovijatega kiirkaatritel kuulsale Phi-Phi saartele. Mõlemad, nii Phi Phi Don kui Phi Phi Ley on kuulsad oma kristallselge türkiissinise merevee, valge liiva, õrnalt tuules õõtsuvate palmide, sinise taeva ja naeratavate inimeste poolest. Phi-Phi saared on üks neid loodusimesid kus tunned end kui paradiisis. Kristallselged veed pakuvad imelist vaadet korallide ja kalade maailmale. Teeme kaatriga väikese ujumispeatuse keset vett, võimalus puhata erinevatel randadel, kaasa arvatud filmis “Rand” kuulsaks saanud kalju rannal. Ekskursioon sisaldab lõunat värskest kohalikust toorainest.

12.päev VABA PÄEV RANNAS

Hommikusöök hotellis. Täna soovitame külastada kohaliku värvikirevat turgu ning süüa lõunat ühes väikestest rannaäärsetest mereanni restoranidest. Õhtul soovijail võimalus külastada Phuketi kuulsat Simon Kabareed (lisatasu eest). See glamuurne ning sädelev etendus ei jää alla Tiffany maailmakuulsale transvestiitide etendusele.

13.päev LEND PHUKET – ISTANBUL – TALLINN

Hommikusöök hotellis. Lend Phuket- Istanbul kell 05:30-12:35 ning Istanbul-Tallinn kell 14:55-17:15 (kohalikud kellaajad)

Lennuinfo

Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.Siseriiklikel lendudel äraantava pagasi piirmäär 20 kg ja lubatud käsipagas 1 ühik, piirmääraga 8 kg.

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn