Red line

Venemaa – Karjala 10.08.18 – 16.08.18

534 €

Karjala on runolaulude ja põhjala ürgse mõttemaailma sünnipaik. Kodust vaadates tundub see peaaegu maailma serval olevat. Karm loodus, kus graniitkaljud vormivad siniveeliste järvede piire. Põliste metsade ja kärestikuliste jõgede kant. Inimene asus siia elama juba rohkem kui 6000 aastat tagasi. On tulijaid ja lahkujaid ja neid, kes on jäänud. See on karjalaste ja vepslaste põline kodumaa.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

1. päev LAEV TALLINN–HELSINGI, SÕIT KARJALASSE

Kogunemine Tallinna sadama A-terminalis kell 07:00. Kiirlaev Viking XPRS Tallinn-Helsingi kell 08:00-10:30.  Pärast Helsingisse saabumist alustame sõitu Lõuna-Karjalasse. Teel möödume Lappeenranta linnast ja Suur-Saimaa järvistust. Piiriületus Värtsilä piiripunktis. Jänisjärvi ja Ruskeala marmorikarjäärid. Ööbimine Sortavalas hotellis Ladoga või sarnases.

 

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisatasu

Lisatasu eest on võimalik:

  • Ühene majutus hotellides 149 €
  • Toitlustus laeval (ettetellimisel ja tasumisel, palume toidutellimuse esitada vähemalt 2 nädalat enne reisi)
  • Hommikusöök laeval suunal Tallinn-Helsingi: Täiskasvanu 11 €, Laps 12–17 a 7,50 €, Laps 6–11 a 4 €
  • Õhtusöök laeval suunal Helsingi-Tallinn: Täiskasvanu 26 €; Laps 12-17 a 13 €; Laps 6-11 a 7 €
  • Karjala õhtusöök Petroskois 2300 rubla. NB! Ainult ettetellimisel ja tasumisel Eestis, toimumise eelduseks vähemalt 15 osavõtjat! Tasutakse kohapeal reisijuhile sularahas samas vääringus nagu ülal toodud.

2. päev SORTAVALA – VALAMO SAAR – LAADOGA JÄRV – AUNUS

Hommikusöök. Lühitutvus Sortavala ajaloolise linnasüdamega ja sõit sadamasse, kust algab laevasõit Valamo saartele. Laadoga on Euroopa suurim järv, mille maksimaalne sügavus on üle 230 meetri. Järves asub kokku ligi 600 saart. Valamo saarestikus on 50 saart ja laidu. Arvatakse, et esimene klooster-erakla rajati siia juba 10. sajandil. Valamo Issandamuutmise klooster on läbi aegade olnud üks tähtsamaid õigeusu keskusi Karjalas. Laevasõit saarestiku skäärides. Lõuna paiku algab sõit Aunuse piirkonda. Tee kulgeb läbi kaunite maastike, kus metsade roheluses helgivad kümned järvesilmad. Aunus (Olonets) on ainus linn Karjala Vabariigis, kus karjalased moodustavad suurema osa elanikkonnast. Tutvume linnakesega. Vana kindlus ja pühakoda jõesaarel. Õhtul soovijaile külaprogramm: ehtne Karjala saun ja õhtusöök peredes (lisatasu eest, ettetellimisel, lisainfo reiskava lõpus). Ööbimine Aunuses hotellis Olonets või sarnases.

3. päev SÕIT PETROSKOISSE – KIŽI SAAR JA  EKSKURSIOON PETROSKOIS

Hommikusöök. Pärast hommikusööki alustame sõitu Karjala pealinna Petroskoisse. Petroskoi sadamast algab laevasõit Kiži saarele. Imeväikesel Kiži saarel asub UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kantud muuseum-reservaat. Siinsesse arhitektuuriansamblisse kuulub ligi 70 puitarhitektuuri meistriteost 15.-20. sajandist. Kuulus 22-kupliline Preobrazenski kirik, Pokrovskaja kirik ja unikaalne kellatorn. Vanad talutared ja majapidamishooned. Põhja-Venemaa traditsioonilisest elust ja olmest. Tagasisõit Petroskoisse ja tutvumine linnaga. Äänisjärve kaldapealne ja skulptuuride park, Lenini prospekt – linna peatänav. Siin asuvad nii Karjala Vabariigi valitsus kui ülikooli peahoone. Ajaloolised valutehased (Peetri tehased) ja Katariina kirik ning 18. sajandi administratiivhooned Lenini väljakul. Õhtul soovijaile õhtusöök koos Karjala laulude ja lugudega (lisatasu eest, ettetellimisel, lisainfo reisikava lõpus). Ööbimine Petroskois hotellis Petroskoi Park Inn*** või sarnases.

4. päev PETROSKOI – KONDOPOGA – KIVATŠ – KEM

Hommikusöök. Kondopoga (Kontopohja) on endine palgiparvetajate keskus ja tänapäevane paberitööstuse linn. Äänisjärve kaldaneemikul kõrgub unikaalne Uspenski kirik. Harmooniliste vormidega 1774. aastal ehitatud kiriku torni kõrgus on 42 meetrit. Kiriku interjöörides saab imetleda kohalike meistrite loodud ikonostaasi ja pühapilte. Kivatši rahvuspark on loodud 1931. aastal ja selle territoorium on üle 10 000 hektari. Pargi kaunim vaatamisväärsus on Euroopa suurim tasandikukosk Kivatš Suna jõel, mille võimsad vood pahisevad sügavas graniitsängis alla 11 meetri kõrguselt. Sõit läbi Karjala Valge mere äärde Kemisse. Ööbimine kahel ööl Kemis hotellis Kem Rabocheostrovsk Prichal ja hotellis Kemka või sarnases.

5. päev LAEVAREIS SOLOVETSI SAARELE

Hommikusöök. Hommikul algab Rabotsheostrovski sadamast laevaretk Solovetsi peasaarele. Solovetsi saared asuvad Valge mere Onega lahes ja kokku on siin 6 suuremat ja sadakond väiksemat saart ja laidu. 15. sajandil rajati suurimale saarele klooster, mis kujunes õige kiiresti siinsete alade tähtsaks religioosseks keskuseks. Pärast oktoobripööret 1917. aastal sulgesid bolševikud kloostri ja rajasid selle hoonetesse kurikuulsa vangilaagri poliitvangidele, mida tuntakse nimega Gulag I. Tänapäeval on klooster ja pühakojad jälle õigeusklike valduses. Solovetsi kloostrikompleks on 15.-19. sajandi silmapaistev ehitusmälestis. Kogu saarestik on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Õhtul sõidame laevaga tagasi Kemisse.

6. päev KEM – BELOMORSK – VALGEMERE PETROGLÜÜFID – KOSTOMUKŠA – KUHMO

Hommikusöök. Tutvume Valgemere petroglüüfidega. Petroglüüfid on kaljujoonised, mis on jahipidajate ja kalastajate loodud ligi 6000 aastat tagasi. Karjala petroglüüfid on unikaalne eelajalooline mälestis kogu Põhja-Euroopas. Valgemere petroglüüfid asuvad kompaktselt kahel ruutkilomeetril ja siin on leitud kokku ligi 2000 kujutist. Kostomukša piirkond on väga rikas maavarade poolest. Siin viibis oma rännakutel ka Kalevala koostaja Elias Lönnrot. Linn ise on suhteliselt noor tööstuslinn, mida omal ajal aitasid ehitada soomlased. Piirületus Lyttä piiripunktis. Ööbimine hotellis Soome Karjalas hotellis Kainuu.

7. päev SÕIT HELSINGISSE, LAEV HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Helsingi sadamasse. Laev Helsingi-Tallinn kell 20:30-23:00. Hilisõhtul saabume Eestisse A-terminali.

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn