Red line

Venemaa – Moskva ja Kuldne ring 03.08.18 – 09.08.18

599 €

Imeline rännak teekonnal, mis vapustab loodusvaadete ja arhitektuuri- ning kunstimälestiste rohkusega. Siin kohtame rahulikku provintsilinnade igapäevast kulgemist, mis annab aimduse, et tõeline Vene hing tuksub metropolidest kaugemal.

1. päev RONG TALLINN-MOSKVA
Kogunemine Tallinnas Balti jaamas infokassade juures, väljub rong Tallinn-Moskva (kogunemise ja rongi väljumise aeg täpsustamisel). Ööbimine rongis 4-kohalistes kupeedes.

2. päev VLADIMIR – SUZDAL – BOGOLJUBOVO KLOOSTER – POKROVI KIRIK
Hommikul saabume Moskvasse. Algab bussisõit Vladimirisse. Vürst Vladimir Svjatoslavitshi asutatud Vladimir on üks vanimaid linnu Venemaal. Suurepärased ehitusmälestised alates 12. sajandist annavad tunnistust sellest, et linn kujunes kogu Kirde-Venemaa keskuseks pärast Kiievi langemist. Kuulsad Kuldväravad ja imeliste reljeefkaunistustega Dmitri kirik. Pikki aastaid suletuna seisnud pühakoda on külastajatele taas avatud ja nüüd on võimalus imetleda kiriku suursugust interjööri. Jumalaema Uinumise katedraalkirikus on võimalus vaadata Andrei Rubljovi freskosid. 19. sajandi alguses ehitatud 56 meetri kõrgune kellatorn. Suzdali ajalugu ulatub kroonikate järgi tagasi 10. sajandisse. Kreml, Jumalaema Sünni kirik, vanad kloostrihooned ja ikoonimuuseum. Bogoljubovo klooster ja kunagine vürstide residents. Pokrovi kirik Nerli jõe kaldal. See vormidelt täiuslik pühakoda on otsekui Vene kirikuarhitektuuri sümbol. Ööbimine Vladimiris turistiklassi hotellis.

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

  • Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus.
  • Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 65 €.

3. päev IVANOVO – KOSTROMA – IPATJEVI KLOOSTER
Hommikusöök hotellis. Sõit Kostromasse. Teel lühipeatus kuulsas kangrute linnas Ivanovos. Kostroma on vanimaid ja omapärasemaid linnu Kuldsel ringil. Asutatud 1152. aastal Juri Dolgoruki poolt. Kostromaga on seotud Godunovide perekond ja Kostromas asuvast Ipatjevi kloostrist kutsutakse Mihhail Romanov valitsema Venemaad. Idülliline 18. sajandist pärinev linnasüda, mille keskmeks on Ivan Sussanini väljak ja 18. sajandi kaubahoovid. Rikkalikult dekoreeritud interjööridega kirikud ja kuulsad pitsiliste puitnikerdustega majad. Ipatjevi kloostrikompleks ja vabaõhumuuseum.  Ööbimine turistiklassi hotellis.

4. päev JAROSLAVL – ROSTOV VELIKI – PEREZLAVL ZALESSKI
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Jaroslavli vaatamisväärsustega. Jaroslavl asub Volga ja pisikese Kotorosli jõe kaldail. Legendi järgi olla Jaroslavl Tark siin pidanud maha mehise võitluse karuga ja asutanud linna. Aastasadade jooksul on Jaroslavlis välja kujunenud kordumatu ja omapärane arhitektuur. Issandamuutmise kloostris saab imetleda suurepäraselt säilinud 16.-17. sajandi kohalike meistrite freskosid. Rostov Veliki on küllap teekonna kauneimaid linnu. Valgemüüriline kreml, mille sibulkuplite polüfoonia ja müüritornide vaheldusrikas rivi jäävad kauni mälestusena saatma rändajat, kes iial siia saabunud. Vähestel linnadel on õnnestunud hoida alles see ainuomane loomulikkus, mida siin kohtame. Ajaloost on teada, et linna esimesteks asukateks olid merjalased. Alates 15. sajandist on siin olnud Venemaa üks olulisemaid kirikukeskusi. Rostov on kodupaigaks Vene vaimumaailma suurkujule Sergius Radonezhile. Perezlavl Zalesski ajalugu ulatub tagasi kaugesse minevikku. 1152. aastal hakkab linna keskus koonduma Plesheejevo järve kaldale. Perezlavliga on tihedalt seotud Aleksandr Nevski. Harmooniliste vormidega Issandamuutmise kirik, rõbnaja sloboda – kalurite linnaosa. Siin elasid kalamehed, kes varustasid tsaare hinnatud rääbisega. Ööbimine turistiklassi hotellis.

5. päev SERGIEV POSADI PÜHA KOLMAINU SUURKLOOSTER – MOSKVA 
Hommikusöök. Sergiev Posadi linnakese elu on koondunud 14. sajandil asutatud Püha Kolmainu suurkloostri (lavra) ümber. Tänapäeval on Sergiev Posad Vene õigeusu kiriku vaimne keskus. Klooster on tegutsev ja siin elab tänapäeval ligi 200 venda. Võimalus külastada pühakodasid (turistidele avatud 5 kirikut) ja nautida parimate kirikukooride esinemist. Püha Kolmainu kirikus asub unikaalne Andrei Rubljovi loodud ikonostaas. Panoraamvaated kloostrile. Sõit Moskvasse. Bussiekskursioonil käime Vorobjovi mägede vaateplatsil (Varblasemäel) ja vaatame linnapanoraami. Moskva Riikliku Ülikooli stalinistlikus stiilis ehitatud peahoone. Läbisõidul Moskva City, mille keskel kõrguv Imperia Tower on saanud suurlinna üheks uueks sümboliks. Sadovaja ja Uus Arbat. Ööbimine turistiklassi hotellis.

6. päev MOSKVA EKSKURSIOON, RONG MOSKVA-TALLINN
Hommikusöök. Ekskursioon Punasel väljakul ja Kremli territooriumil. Võimsate müüride ja tornidega ümbritsetud Kreml on olnud kindlus vürstidele ja tsaaridele ja võimukeskus NSV Liidu juhtidele. Praegugi asub siin Vene Föderatsiooni presidendi tööresidents. Kaunid 15.–17. sajandil ehitatud pühakojad, Patriarhi palee ja Ivan Suure kellatorn. Punane väljak – Moskva süda alates 12. sajandist. Siin on kaubeldud ja siia on tuldud ärevatel aegadel rahvakogunemisteks, siin on marssinud paraadid, demonstratsioonid. Vene sakraalarhitektuuri pärl Vassili Blazennõi katedraal, imepisike Kaasani kirik ja Ülestõusmise väravad. Kitai-gorod on Moskva üks vanemaid linnaosi ja siin saab pisut aimu Romanovite ja Godunovi aegsest Moskvast. Õhtul väljub rong Moskvast Tallinnasse. Ööbimine rongis 4-kohalistes kupeedes.

7. päev TERE TULEMAST TAGASI KOJU
Saabumine Tallinnasse hommikul.

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ  

Reg. Nr 10188803  

Aadress: Poordi 1, Tallinn