Red line

Venemaa – Pihkva – Novgorod – Petseri 10.06.18 – 12.06.18

210 €

Sümpaatselt jutustab vana Venemaa oma lugu. Eks novgorodlased loojad – jutustajad ongi. Juba vana Novgorodi kõige kuulsam bõliinakangelane Sadko ei käinud sõjanuiaga mõõda maailma vaid mängis guslit – kannelt. Ja tegi seda väärikalt ja suursuguselt.

1. päev IRBOSKA – SÕIT NOVGORODI
Väljasõit Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 06.00 ja Tartust Ahaa keskuse eest parklast kell 08:30. Piiriületus Luhamaal.
Irboska kindlus ja Slaavi lätted. Ülipõneva ajalooga Irboska on väga pika asustuslooga keskus. Nestori kroonika järgi asus siia 862. aastal üks varjaagi vürstidest Truvor, et valitseda siinseid hõime. Kõrgendikul valitseb ümbruskonda kivilinnus. Salapärased kivimustrid linnusemüüris ja miniatuurne Nikolai kirik (15. saj). Paesest pinnasest vulisevad Slaavi lätted ning neid peetakse iidsetest aegadest pühaks. Neid kutsutakse siinkandis ka 12 apostli allikaks ning  vetel usutakse olevat tervendav mõju.  Lõunapaus sümpaatses külakõrtsis ja sõit Novgorodi. Põnev ja  kontrastiderohke teekond läbi Pihkva- ja Novgorodimaa. Külakesed ja imelised maastikud. Saabumine Novgorodi õhtuks. Majutamine kahel ööl hotellis*** või sarnanes ja soovijaile õhtusöök ning tervitused Novgordimaa kombe kohaselt (lisatasu eest, ettetellimisel Eestis).

2. päev SUUR NOVGOROD – PÕHJALIK EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Isand Suur Novgorod on Venemaa vanimaid linnu, mille esmamainimine aastal 859. See on läbi aastasadade olnud ülitähtis keskus ida ja lääne kaubateedel.

 

Booking icon

Broneeri online

Services icon

Lisakulud

Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus. Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 64 €.

 Keskajal rajatakse siia ka Hansaliidu kaubakontorid. Paljurahvuseline ja isepäine linn ajab 12. sajandil minema Kiievist saadetud vürstid ja otsustab ise oma teed minna. See on üks väheseid vanu linnu Venemaal, kuhu ei ulatu Kuldhordi ike. Just Novgorod suudab kõige kauem oma suveräänsust hoida ja  Moskva vürstide ambitsioonidele kõige kauem vastu pidada säilitades oma sõltumatuse kuni 15. sajandini. Novgorodi Detinets – kreml Volhovi jõe kaldal. Imeline Sofia peakirik (11. saj). Legendaarsed Sigtuna väravad – kas legend või tõsilugu? Vapustavad freskodest kirjatud interjöörid, mille harras meeleolu ei jäta küllap kedagi puudutamata. Interjööri  vanimad freskod pärinevad 11. sajandist. Novgorodimaa kõige kuulsam imettegev ikoon Bogomater Znamenie. Mälestussammas Tuhandeaastane Venemaa, palatid ja kirikud. Jaroslavli õu – suursuguse ja jõuka veetšelinna elu keskpunkt. Vanad kirikud ja õued, kuhu kunagi kogunes veetše. Praskevja Pjatnitsa ja Nikolai kirik vanimaid kiviehitisi Venemaal. Lunastaja kirik Iljina tänaval (Spas na Iljine) on ehitatud 14. sajandil. Pühakojas on osaliselt säilinud keskaja ühe suurima freskomaalija ja ikoonimeistri Feofanes Kreeklase freskod. Pärastlõunal bussiekskursioon Novgorodis: Sofiiskaja storona, Velikaja tänav, Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseum. Muuseumis saab hea ülevaate vanast Novgorodimaa puitarhitektuurist ja ka kohalikest kommetest. Võimalik on sisse piiluda taredesse ja saada selgitusi pererahva käest. Muuseumi näitustesaalis on põnev etnograafiline kollektsioon. Vitoslavlitsõ muuseumis on võimalus osta suurepäraseid suveniire, mida kohalikud käsitöömeistrid pakuvad. Suur valik kasetohust valmistaud esemeid (beresta), korve, kirjatud puulusikaid ja riideräbalatest valmistud keesid – buzõ. Soovijaile russkoje tsajepitije – traditsioonile teelaud koos samovaritee ja präänikute, keediste ja barankadega.

3. päev PIHKVA JA  PETSERI KLOOSTER
Hommikusöök hotellis. Sõit Pihkvasse. Velikaja ja Pihkva jõe kaldail asuv Pihkva on vanimaid linnu Venemaal. Esmakordselt mainitakse linna kirjalikes ürikutes 903. aastal, mil siin olevat toimunud vürst Igori ja legendaarse Olga pulm. Paljud ajaloolased peavadki Pihkvamaad vürstinna Olga kodupaigaks. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Kreml ja Dovmontovi linn, Pokrovi torn. Velikaja ning Pihkva (Pskova) jõe kaldapealsed. Kümned vanad õigeusu pühakojad ja bojaaride palatid. Juba 10. sajandil ehitati Pihkvasse esimene Püha Kolmainu katedraal, millest saab kogu Pihkvamaa sümbol. Siinkandis öeldi, et kus asub troitsa, seal on ka Pihkva! 17. sajandil rajatud Moskva stiilis Püha Kolmainu katedraal, kus asub üks maailma suurimaid ikonostaase. Mirožki kloostri Issandamuutmise kirik on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Pühakojas on ülihästi säilinud freskod 12. sajandist. Tutvumine ikoonimeistrite töödega kloostris. Sõit Petserisse. Petseri klooster, asutati juba 15. sajandil Tartust siia saabunud pühamees Marki poolt. Klooster on üks väheseid õigeusu pühakodasid Venemaal, mis tegutsenud järjepidevalt asutamisest alates. Maarjapäeval, 28. augustil on kloostri kõige tähtsam püha ja siis saabub siia õigeusklikke kogu maailmast. Jalutame kloostri õuel ja räägime kloostri minevikust ja tänapäevast. Kloostri võimsad kaitserajatised. Kloostri imeteod ja legendid. Lühitutvus Petseri linnaga. Orienteeruvalt 17.00 (kohalik aeg) algab tagasisõit Eestisse. Piiriületus Koidula piiripunktis. Läbi Tartu jõuame hilisõhtul tagasi Tallinnasse.

Vastutav reisikorraldaja Germalo Reisid OÜ

Reg. Nr 10188803

Aadress: Poordi 1, Tallinn